Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Столар населбите Хром, Ѓорче, тој крај негде дали се наоѓа?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
743
Поени од реакции
505
Препoрaкa зa дoбaр мaјстoр зa изрaбoткa нa кујни и мебел зa дoмa?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
3
Здраво луѓе, некој да ми препорача каде можам да најдам ваков ламинат?Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Здраво луѓе, некој да ми препорача каде можам да најдам ваков ламинат?Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ова на сликава има шанси и да не е ламинат, туку плочки само со таков дезен. Иначе таков или нешто слично може да најдеш во Квик степ, Ројал Инвест и Мега Куманово:)
 
Член од
6 јануари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
3
Ова на сликава има шанси и да не е ламинат, туку плочки само со таков дезен. Иначе таков или нешто слично може да најдеш во Квик степ, Ројал Инвест и Мега Куманово:)
Blagodaram na infoto, da ova e parket mislam na fotografijata, no nijansata mi e bitna da e slicna, najdov vo Bitola nesto blisku do ova temno siv.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Blagodaram na infoto, da ova e parket mislam na fotografijata, no nijansata mi e bitna da e slicna, najdov vo Bitola nesto blisku do ova temno siv.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Мене ова ми личи на плочки. Евентуално можеби на паркет од бамбус или ламинат, но со заоблени рабови. Ако сакаш плочки, еве ти нешто такво слично, а ако сакаш ламинат има ваков сличен ,,горен ламинат".
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
2
Pozdrav,
nekoj da ima iskustvo so ukrasen kamen? Materijal, postavuvanje i slicno...
Sakam da stavam na zidot vo dnevnata, okolu 6m2, ama nemozam da najdam ukrasen kamen za da go vidam prvo. Znam deka ima i imitacija na ukrasen kamen, sto se kako plocki, ama najdov edna firma sto proizveduva vo Vizbegovo i gi pravat od stiropor, ako ne se lazam...
Ako ima nekoj iskustvo, kje go cenam mislenjeto.

Fala, pozdrav
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.251
Поени од реакции
2.232
Упатен е некој колку отприлика оди цената за ролетни и комарници? Сакам да ставам надворешни ролетни плус роло- или шибер- комарници. Барав по интернет ама никаде немаат цени нашиве компании па пред да почнам да ѕвонам по телефони ми е битно да знам провизорно колку е цената по квадрат за да не се изгорам.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
31
Zdravo moze li dami kaze nekoj dali moze da se macka abrip direkno na cementna tula znam deka ne se praktikuva no bidejki go imam ako e mozno da go upotrebam, dali ke paga ili da se roni puka i tn. Fala
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Zdravo moze li dami kaze nekoj dali moze da se macka abrip direkno na cementna tula znam deka ne se praktikuva no bidejki go imam ako e mozno da go upotrebam, dali ke paga ili da se roni puka i tn. Fala
Мислам дека може, ама за да се осигураш, намачкај прво U-врска, над тоа можеш што сакаш да ставаш (абрип, глет, плочки...)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.518
Поени од реакции
9.904
Zdravo moze li dami kaze nekoj dali moze da se macka abrip direkno na cementna tula znam deka ne se praktikuva no bidejki go imam ako e mozno da go upotrebam, dali ke paga ili da se roni puka i tn. Fala
ке ти се познаваат фугите и ке пука кај истите
ништо без мрежа и лепак претходно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom