Улиците навечер се сигурни. Дали?

Член од
31 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Навечер? Не само навечер, ни преку ден веке не можеш слободно и сигорно да прошеташ... Мањаци, лудаци колку сакаш, киднапирања на сред бел ден и тоа има... Јас како и да е не можам слободно и САМА да шетам зашто ме демнее психопат :S....
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Зависи во која ситуација си, и каде.
Ако си со поголемо друштво, можат да ти се фатат.
Ако си сам, поготово крај кејот на Вардар, си ја е*ал мамата.
ООо кјути, негде 23 и нешо беше пред 2 год едни пробаа рекет да ми праат на кеј доле, се изгореа убаво али и ја си поминав со некоја исекотина, ама нема слабост покажување лол ни прва година не беа а со ножеви у раце крв им е**м .. нигде не е сигурно. И на железница исто одвај жива глава извадив пред 3 год т.е којзнае кога беше со чолич и шугар бејбис или како беа нез. Си се вракјам накај Нл и доле под железница 3ца оп, и застанаа пред мене, ги заобиколив поштено и си истрчаа педерите (тројца) пред мене, и одма парите ау уа, 2ца нож еден боксирач . Настана мала тепачка од која ја на едниот шпонац убаво му расцепив аркада со боксирач и џомка трчаницата х), а ја со исечен дуксер, некој бокс и малце ме подсекоа.. и таке до лесковачка ме бркаа ко ретардирани. Се откажаа кога видоа таму цајкани. А тие па те гледаат и си јадат хамбургер. ДИВА ЛИГА !А во НЛ е мирно :) нит да ти зуцне некој ни нишо ,си шетам во 4,5 сабајле некад да јадам од фурна и супер е.Наркоманчиња си има нормално како и сегде ама за да те следи некој не.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Еј темата.....најјаката дешавка моја слична на вашите беше у среде бел ден недeла време пред матурската како шо се секавам кога типо шо следеше една сокласничка се избаци у сред школо..Да бе,сред школо на одмор и почна да оде по неа она у вецето овај по неа....А фраеро капуљача му на глава имаше некаде над 25 години сигурно....и ништо дигна се паника ушуњаа се 5-6 машки у вецето и како шо се секавам ептен поштен и здрав котек доби фраеро али јбг.Зборо ми беше дека заеби ноке,заеби улички да не ти се закаче некој инаку и сред бел ден може беља да те снајде.У школотo бе!!!!FREAK!!!
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Прилично се сигурни во Св.Николе
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
псс.. тука во Валандово е total freedom, 24/7 secure... летно време деца од 1во оделение шетаат до 2-3 часот... да не зборам за другите... Понекогаш има рации, па сите се разбегани... досега се нема случено да му се деси нешто на некој ноќно време од некој манијак или билошто...
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Еј темата.....најјаката дешавка моја слична на вашите беше у среде бел ден недeла време пред матурската како шо се секавам кога типо шо следеше една сокласничка се избаци у сред школо..Да бе,сред школо на одмор и почна да оде по неа она у вецето овај по неа....А фраеро капуљача му на глава имаше некаде над 25 години сигурно....и ништо дигна се паника ушуњаа се 5-6 машки у вецето и како шо се секавам ептен поштен и здрав котек доби фраеро али јбг.Зборо ми беше дека заеби ноке,заеби улички да не ти се закаче некој инаку и сред бел ден може беља да те снајде.У школотo бе!!!!FREAK!!!
Друго е дење, а друго е ноќе, дење може да најдеш некој и да ти помогне, а ноќе тешко.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Jas dodeka si ziveev vo Skopje nemav problemi so manjaci i slicni ludaci.Valjda sum imala sreka,neznam.Ama istoto nemozam da go potvrdam za lugeto sto ziveat od drugata strana na Vardar mislam od Bitpazar pa natamu.Tamu i vo sred bel den ke te strefi nekoja belja a ne pak noke.Sto znam a mozda se izmenile rabotite na poloso do sega?
Колку само нема врска, 18 години живеам „од другата страна на Вардар“ па ништо ми се нема случено (да чукнам во дрво). Во центар само еднаш еден на рекорд ме зjапаше чудно па страв ме фати и се тргнав од таму. Такада во Центар можеби е многу поопасно отколку во Чаир или било коjа друга општина во Скопjево :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Колку само нема врска, 18 години живеам „од другата страна на Вардар“ па ништо ми се нема случено (да чукнам во дрво). Во центар само еднаш еден на рекорд ме зjапаше чудно па страв ме фати и се тргнав од таму. Такада во Центар можеби е многу поопасно отколку во Чаир или било коjа друга општина во Скопjево :)
Чаир најмирно место беше порано,али сеа не би рекол се сменија доста работи..А иначе најголемите манјаци се во центар!Таков живот дојде..
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Во Прилеп 95% од улиците се сигурни....али у мое мало е друга ствар пред школо се збираат роми и можи да си поминиш лошо.....
 
Z

Zoza

Гостин
во Струмица се сигурни...летно време незнам за такси (а женско сум) сега зивама овие кучињава :nesum: само што ме плашат повеке
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Во денешно време ништо не е сигурно, треба да се пази човек. Но јас мислам дека во Аеродром се сигурни, за на друго место незнам :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Ама ич не им се плашам, само некој нека проба да дојде, има да си го проплука мајчиното млекце...
Оддамна беше се возам во 5ка, сабајле идам накај работа, зимно време башка, автобусов полупразен немаше гужва и типов се загнал врз мене онака и се бута ај да е гужва ќе сватиш ама место у басот фудбал да играш, се тргам и па иде накај мене, и му викам дечко ај бе викам олабај се со си се залепил за мене типоф мртов ладен си ќути и коа го грабнаф абе сум го прекршила, сите онака браво ми викаат у бас никој не стана еј.. ама си знам ја самоодбрана затоа, ко воли нек изволи :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
У Велес 99% се сигурни...тој 1% го остаам на некој ретарда..у секое време и невреме иам шетано по улици..до сеа сум немал никаков проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom