Улиците навечер се сигурни. Дали?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ехее плачете ако некој ве следел или зјапал у вас. Дојдите у Тетово еднаш :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^Може Куманово? Се важи?
Иначе да, избегавам по некои делови од Ку да шетам сама навечер. Повеќе пати имам трчано и бегано, така да ако немам баш некој потреба не шетам сама. Или со некого или па такси. Ептен ми е безбедно!:pipi:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Еднаш ко бев мал, демек им се пуштав на две девојчиња и коа почна да ме следи и то со брзи чекори (трчаше по мене :) ) големиот им брат :) Тогаш се решив дека треба да научам карате и брзо бегање :)

После тоа не се сеќавам некој да ме следел или да ме плашел ноќно време. Во странство да, ама не и во Македонија.
 
O

Orion.

Гостин
Пред две недели сестра ми со колата била кај другарка и во Волково ( скопско село). На враќање од Волково во некое друго село (кисела јабука веројатно се вика), некои фаци почнале да фрлаат камења накај неа и ја погодиле шофершајбната и горниот дел на колата. Среќа што не биле камењата поголеми и немаше некоја штета. Девојчето се извадило од памет. Требаше и јас да дојдам ама ради обврски тој ден не дојдов. Кога ми кажа што и се десило жив се изедов што не дојдов со неа !

Скопје генерално е безбедно, освен ако е идеш у некои затуцани скопски села навечер, или албанските населби каде ти упатуваат погледи ко да си им убил член на фамилија. Сепак за девојките е поопасно ради разни мањаци и слични изроди кои шетат по скопските ни улици.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne sum imala bas epten direkt kontakt so takvi izrodi,ali mislam deka od prilika e bezbedno,barem mojava naselba :toe:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Јас слободно си се движам, немам гајле. Иако некој мислат дека населбата не е таква, за мене си е ок, и населбата и Скопје.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Битола е сигурно, али ако се курчиш можиш да го примиш чисто ради тоа што си се курчел. ако си ок тогаш секој е ок со тебе не те гиба
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
За манијаци знам дека ги има доста во државава во последно време.

А и знам дека доста женски имаат доживеано трауми од тие манијаци и тоа за цел живот...

Но ги има доста женски со „ИЗМИСЛЕНИ ПРИКАЗНИ“ што кажуваат фчера ме сретна еден манијак таму и таму во таа и таа улица...

Таквите женски сакаат само да си ја креваат цената (демек толку многу сум атрактивна) што сите мажи трчаат и се интересираат за мене...

Како може манијак некоја жена да ја следи денски во чаршија кога има полно народ? Се знае манијаците најчесто навечер оперираат!!!

Па ако е така зошто тие случајот не го пријават во полиција?

Јас тестирав една поранешна колешка од работа што е родена 1963 е викам ако ти е тебе незгодно дај јас ќе го пријавам случајот во полиција и одма ми вика не не седи не можам со тоа да се замарам кој ќе ојт по судојне и по полициине...

Абе јас ако не сум психолог по професија ама одма ги читам луѓето, (поготово жените) какви намери имаат...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
многу улични кучиња има а мене обавезно ми се сскаат затоа се небезбедни, иначе горе доле доста сигурно е да шеташ било каде у било кое време, за во Скопје зборам
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
На мојата улица нема жив човек да паднеш нема кој да ти помогне. :(
 
C

CoolIris

Гостин
Како може манијак некоја жена да ја следи денски во чаршија кога има полно народ? Се знае манијаците најчесто навечер оперираат!!!
Ова апсолутно не е точно!
Ги има и денски, во ЈСП има еден стално што се вози.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Ова апсолутно не е точно!
Ги има и денски, во ЈСП има еден стално што се вози.
Денски е каде каде потешко мањак да направи нешто на јавен простор. Не викам дека ги нема но доста потешко би се одлучил нешто да направи. Додека навечер, особено Скопје е ненормално погодено за мањаци. Безбедност 0 имаш. Особено кога сонцето ќе зајде.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
многу улични кучиња има а мене обавезно ми се сскаат затоа се небезбедни, иначе горе доле доста сигурно е да шеташ било каде у било кое време, за во Скопје зборам
Ти може збориш за Скопје ама живееш во Данска така да.....
Скопје е едно од најкатил местата моментално каква безбедност,какви бакрачи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom