Улиците навечер се сигурни. Дали?

Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
По ова што го гледаме и слушаме можам сигурно да кажам дека улиците не се сигурни ни 1%...Денес голем е стравот и ризикот да одиш сам/а по улица, а посебно навечер, можеш на се и сешто да наидеш.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Да се сложувам со тебе(дека и јас сум од Ново Лисиче)...а за она второто иди петок-сабота до Мек ќе видиш како се договараат тепачки меѓу школата од Општината.:)

--- надополнето ---

Во Ново Лисиче, немаш гајле. Од ништо.
Прај шо сакаш и колку сакаш све дур не им скурчи на станарите па да ти викнат џандари.
Рација имаше еден период, сеа не приметуем ни алфи ни цивилки (сумљиви фаци XD), проблеми никакви нема, моеш да се шеташ со слушалици на уши у 3-4 сабајле без гајле :)

За другиве населби, појма неам, нит ме занима.
Знам дека и аеродром е мирен, освен некоја бараба тинејџерска ако ти се искурчи дека си од НЛ...
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ijas isto mislam, treba samo muski i imas respekt. Чудно бе, јас ни пиштоли ни швајцарци ни германци, па пак жив. Ако може да ги аргументирате вашите гангстерајски изјави, вака ќе почнам да се плашам дека живеам во нигерско маало во Нов Јорк. Да не треба да си купам дуксер и странична капа, за секој случај.
pazi ce pomilsis deka zivees vo nju jork abe more bagdat ne nju jork,ako ne bi sakal da zivees tamu treba da se pregledas.neli gledas sekoja den banki se ograbuvaat vo nekoja kafana cel sarzar mu go ispukale vo skolite krvni tepacki so treba uste so tenkovi li da pukaat pa ti da reces more ne e bezbedno
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па не би рекол дека се сигурни ... дури ни преку ден веќе ... има многу луѓе кои што се однесуваат недолично , и тоа се све повеќе и повеќе такви.
Убиства,Грабежи... Бруклин!
Но сепак тука живееме , тука ќе си останеме , за нас е супер чим сме тука а ако некому не му чини нека си се пресели едноставно :) Можеби тоа ќе доведе и до подобрување на состојбата во градот и на неговите улици !
Сакам да цитирам исто така дел од песна на Длабока Трага...
Сите имаат опасно маало денес е тоа фора , ако се плашиш од луѓе на улица седи си дома ортак.
- Фалат улици за луѓето кои живеат таква култура!
 
Х

Ханзо

Гостин
pazi ce pomilsis deka zivees vo nju jork abe more bagdat ne nju jork,ako ne bi sakal da zivees tamu treba da se pregledas.neli gledas sekoja den banki se ograbuvaat vo nekoja kafana cel sarzar mu go ispukale vo skolite krvni tepacki so treba uste so tenkovi li da pukaat pa ti da reces more ne e bezbedno
Мислам дека не го забележа „нигерско маало во“ моментот пред Њу Јорк. Банките беа мода пред некое време, ама ете и тоа замре, без жртви за среќа. Цел шаржер му го испукале на некој мафијаш, ич не ми чуе за него, па дури и ако го свиткале други мафијаши. Градот генерално е безбеден, Центар, Карпош, Ѓорче се океј, еве и Ново Лисичани и Аеродромци викаат дека им било фино, а и Чаирчани не се жалат нешто многу. Манијаците се сосем друга приказна, секаде ги има, секогаш ќе ги има, а и армин не збори криво.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
За мене улиците навечер се посигурно одколку преку ден... никој нема со еден збор КУЛ!
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Море што не ви е сигурно навечер?
Според мене улиците се сигурни навечер никој ништо не ми ни може хаха не гледам тука никаква несигурност имам шетано по улица и во 3 саат по полноќ па ништо нема никој нема.
Ако се плашите од кратци ограбувачи и слично нема пшотреба они ке гледаат да се скријат да не ги видите а не па да ве застанат или да ви загрозат сигурноста.
П.С: не се плашете кога нема причина за тоа
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Мене до сеа ми се нема десено да ме нападне некој навечер,а сум се враќал многу пати доста касно.
Али ми имаат кажувано неколку души шо испиле рекет,на истите места скоро кај олимписки и кај гтц под тоа скалите,и на уште неколку места.
Милион пути сум проаѓал од олимписки скоро и никад не сум бил нападнат нит сум видел некој,едино едни прилично пијани цури не "нападнаа" со еден другар пред месец дена отприлика :icon_lol:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мене до сеа ми се нема десено да ме нападне некој навечер,а сум се враќал многу пати доста касно.
Али ми имаат кажувано неколку души шо испиле рекет,на истите места скоро кај олимписки и кај гтц под тоа скалите,и на уште неколку места.
Милион пути сум проаѓал од олимписки скоро и никад не сум бил нападнат нит сум видел некој,едино едни прилично пијани цури не "нападнаа" со еден другар пред месец дена отприлика :icon_lol:

И мене ми се нема десено али воопшто не се сигурни...Центар чим не е сигурен да не збориме за останатите населби...Катастрофа...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111

Улицата не е никогаш сигурна..
На улица треба да живееш секогаш.. Да ти е начин на живот за на неа да можеш да преживееш.. Особено навечер.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Па доста пати имат манијаци, наркомани и такви фаци по патојне ... многу пати иам сретнато т.е шо е зборот секој ден посебно на лето.:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Во Ново Лисиче, немаш гајле. Од ништо.
Прај шо сакаш и колку сакаш све дур не им скурчи на станарите па да ти викнат џандари.
Рација имаше еден период, сеа не приметуем ни алфи ни цивилки (сумљиви фаци XD), проблеми никакви нема, моеш да се шеташ со слушалици на уши у 3-4 сабајле без гајле :)

За другиве населби, појма неам, нит ме занима.
Знам дека и аеродром е мирен, освен некоја бараба тинејџерска ако ти се искурчи дека си од НЛ...
Безбедно е додека не налеташ на некои наркоманчиња :)
Еднаш испраќав една другарка со еден другар до Аеродром и покрај стадионче(дупката) поминавме и 2-3 наркоманчиња се фиксаа баш на скалите над стадиончето, и се попалија по девојчето, ептен одма после има светло па не не следеа... Али ова беше пред 3 години од прилика...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Кај мене во Ченто во секоја доба се имам враќано по улициве и немам забележано некои манијачишта али зборам за побезбедниот дел од Ченто не тој накај Арачиново,за тој не би препорачал да идеш сам/а ноќе. Да не беа шпонциве во Ченто ке беше најмирна населба според мене...али што е тоа е.
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
воопшто не се сигурни. јас да бев министер ќе ставев на секој чекор полиција да има
 

The Blonde

Ask me...I might ;)
Член од
23 јуни 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
дефинитивноо не се сигурнии...ја повеќе пати сум ималаа некои неубави случки навечер па тоа од можам да го гарантирам :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom