Увоз на половни возила

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Кажи ми каква нова кола и колку ја плати? Па ќе ти објаснам некои работи ;)
Ајде објасни ми? :)

Демек ќе ме дереле во салон за основни сервиси? - Ми е гајле, нема да се заебавам со мајстор Владе да го молам 2 недели да ми ја види колата и на крај да ми стави фуш елементи во колата со никаква гаранција на сработеното.

Демек ќе ми губи вредност колата? - Ако се правиме бизнисмени - да. Мене ми е важно да имам 100% исправно возило и каде да патувам низ МК или Европа да не му се замарам. Нервозите не вредат ако ми се расипат дизни, да ми се зафркни турбо, пумпи за висок притисок, ДПФ се затнал, ЕГР-от не работи...

Цел живот лично јас сум возел коли на старо. Татко ми купува нова кола на секои 15 години. Не знае што е механичар, освен што си ја носи на редовен сервис.

Јас 5 коли сменав до сеа, косата ми опадна дур да се договорам со мајстор да средиме нешто. Па направеното шта да ти причам.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Ајде објасни ми? :)

Демек ќе ме дереле во салон за основни сервиси? - Ми е гајле, нема да се заебавам со мајстор Владе да го молам 2 недели да ми ја види колата и на крај да ми стави фуш елементи во колата со никаква гаранција на сработеното.

Демек ќе ми губи вредност колата? - Ако се правиме бизнисмени - да. Мене ми е важно да имам 100% исправно возило и каде да патувам низ МК или Европа да не му се замарам. Нервозите не вредат ако ми се расипат дизни, да ми се зафркни турбо, пумпи за висок притисок, ДПФ се затнал, ЕГР-от не работи...

Цел живот лично јас сум возел коли на старо. Татко ми купува нова кола на секои 15 години. Не знае што е механичар, освен што си ја носи на редовен сервис.

Јас 5 коли сменав до сеа, косата ми опадна дур да се договорам со мајстор да средиме нешто. Па направеното шта да ти причам.
Се слагам комплетно
Имав ауди а4 и требаше да се сменат дизни. Стави мајсторот половни и утредента колата зариба
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Ајде објасни ми? :)

Демек ќе ме дереле во салон за основни сервиси? - Ми е гајле, нема да се заебавам со мајстор Владе да го молам 2 недели да ми ја види колата и на крај да ми стави фуш елементи во колата со никаква гаранција на сработеното.

Демек ќе ми губи вредност колата? - Ако се правиме бизнисмени - да. Мене ми е важно да имам 100% исправно возило и каде да патувам низ МК или Европа да не му се замарам. Нервозите не вредат ако ми се расипат дизни, да ми се зафркни турбо, пумпи за висок притисок, ДПФ се затнал, ЕГР-от не работи...

Цел живот лично јас сум возел коли на старо. Татко ми купува нова кола на секои 15 години. Не знае што е механичар, освен што си ја носи на редовен сервис.

Јас 5 коли сменав до сеа, косата ми опадна дур да се договорам со мајстор да средиме нешто. Па направеното шта да ти причам.
Кажи ми каква кола купи, колку ја плати, па ке ти објаснам.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Дали со бг документи можеш слободно да увезеш половен автомобил од бг во мк и да го возиш?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ајде објасни ми? :)

Демек ќе ме дереле во салон за основни сервиси? - Ми е гајле, нема да се заебавам со мајстор Владе да го молам 2 недели да ми ја види колата и на крај да ми стави фуш елементи во колата со никаква гаранција на сработеното.

Демек ќе ми губи вредност колата? - Ако се правиме бизнисмени - да. Мене ми е важно да имам 100% исправно возило и каде да патувам низ МК или Европа да не му се замарам. Нервозите не вредат ако ми се расипат дизни, да ми се зафркни турбо, пумпи за висок притисок, ДПФ се затнал, ЕГР-от не работи...

Цел живот лично јас сум возел коли на старо. Татко ми купува нова кола на секои 15 години. Не знае што е механичар, освен што си ја носи на редовен сервис.

Јас 5 коли сменав до сеа, косата ми опадна дур да се договорам со мајстор да средиме нешто. Па направеното шта да ти причам.
Кај погрешни мајстори одиш,не е секое дрво за праење кавал
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
А ти треба бугарска возачка дозвола или може со наша?
ти треба бугарска, како ќе ја регистрираш колата во Бугарија? Претпоставувам и таткоти е Бугарин па може да може некако на негово име да стои.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Прашање:


Дали има промени во процедурата за увоз на кола од Бугарија? На темава налетав на еден пост од 2010 година.

Ако има некој искуство како оди процедурата од „давање рака“ до регистарски таблици кај нас би било супер.

Дали треба да се оди на некој конкретен граничен премин (пример не Деве Баир туку Делчево) ?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Абе го сменија ова законов за странски возила ? Од некои слушам не може веќе бугарска кола , морало да се пренесе на наши табли . Од други слушам може ама по 6 месеци годишно и дрн дрн ... Се утепав од барање , ама нигде не најдов да прочитам . Се што најдов е тоа дека за возила кои влегле пред 1ви Октомври ќе имало 50% попуст на давачките . А тоа дали може и понатаму да се возат на странски таблици и под кои услови , нема никаде ...
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Абе го сменија ова законов за странски возила ? Од некои слушам не може веќе бугарска кола , морало да се пренесе на наши табли . Од други слушам може ама по 6 месеци годишно и дрн дрн ... Се утепав од барање , ама нигде не најдов да прочитам . Се што најдов е тоа дека за возила кои влегле пред 1ви Октомври ќе имало 50% попуст на давачките . А тоа дали може и понатаму да се возат на странски таблици и под кои услови , нема никаде ...
Finta! Dvoen arsin!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Се слагам комплетно
Имав ауди а4 и требаше да се сменат дизни. Стави мајсторот половни и утредента колата зариба
Таков тип не ни смееш да го наречеш мајстор,мене тоа да ми се случи има да плати повеќекратно дебилот,имам јас свои нинџа-ноќни штосови,не мора легално да го тужам
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Таков тип не ни смееш да го наречеш мајстор,мене тоа да ми се случи има да плати повеќекратно дебилот,имам јас свои нинџа-ноќни штосови,не мора легално да го тужам
Буци ти ли си?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Буци ти ли си?
Нинџа техника за мајстори-торковци и тролови
1.Откриваш кај живее,му одиш дома и му го крадеш точако или нешто повредно
2.Му ја палиш колата,го кршиш џамот и тубата со гориво-завршена работа
3.Ако си фаца му ја заведуваш жената и ја дупиш(му набиваш рогови на говедото) :)
Има и др.техники ама не се открива се,засега доста е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom