Увоз на половни возила

Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.862
Поени од реакции
1.858
Едно прашање:

Каква е ситуацијата и процедурата доколку некој македонец со бугарски пасош купи кола во Бугарија и тука ја преведи на МК таблици? Има некоја разлика?
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,дали некој знае коклку би коштала царина за Голф 5 1.6 102кс 2008 г.Бензин со GT Line oprema
Фала!!!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
Едно прашање:

Каква е ситуацијата и процедурата доколку некој македонец со бугарски пасош купи кола во Бугарија и тука ја преведи на МК таблици? Има некоја разлика?
Истата постапка како да купиш половна кола од странство па наваму да цариниш и други давачки , а со БГ пасош и во МК да прфрлиш во МК таблици треба да си тотален татар што си живеел над 10год во Блгарија па си решил да се преселиш во МК е за тоа треба друга постапка


Sent from my iPad using Tapatalk
 
На врв Bottom