Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
5 декември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да прашам каде во Скопје може да се најде ранец за трчање Trail Backpack со вграден систем за вода или шишиња
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Скаут, едно време имаа и Оутдор.
Фала Бобан, исто така сакам да прашам во врска со trail running, почетник сум и сакам да се подобрам, дали имаш некој совет за почетници, исхрана, електролити, суплименти, тренинг ... некој youtube канал, подкаст, книги и сл што може да ме воведат во овој спорт.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Фала Бобан, исто така сакам да прашам во врска со trail running, почетник сум и сакам да се подобрам, дали имаш некој совет за почетници, исхрана, електролити, суплименти, тренинг ... некој youtube канал, подкаст, книги и сл што може да ме воведат во овој спорт.
Ко за почеток добра книга: RUNNING YOUR FIRST ULTRA, има одговори на сите прашања :)
Podcast: https://trailrunnernation.com/

Youtube:
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Здраво, сакам да прашам каде во Скопје може да се најде ранец за трчање Trail Backpack со вграден систем за вода или шишиња
И во Беоспорт во Ситимол (1 спрат, не тој на приземје) имаш Salomon Active Skin 8
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, дали може да ми препорачате некои trail shoes за почетници до кај 3.000 ден на пример
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Продавницава на Асикс што беше во Сити Мол, ја затворија?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Продавницава на Асикс што беше во Сити Мол, ја затворија?
По ново сега се вика SportLab и не држат веќе Asics, сепак има други добри брендови за трчање што ги нема на други места кај нас како на пример Mizuno.
Отвараат и втор дуќан кај Порта Влае.

Asics сега се префрлени во SportVision.
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
По ново сега се вика SportLab и не држат веќе Asics, сепак има други добри брендови за трчање што ги нема на други места кај нас како на пример Mizuno.
Отвараат и втор дуќан кај Порта Влае.

Asics сега се префрлени кај SportVision.
Имаш асикс новабласт во спортвижн ама беа околу 9500
Фала на инфо, во случајов ми требаше еден модел за секојдневно носење, не за трчање.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Година дена сум горе-долу активен со трчање, често читам, гледам видеа и нормално почнаа работите да се повторуваат и сфаќаш дека наводно знаеш сè само треба да го егзекутираш (тој е зборот :ROFLMAO:). Моментално тренирам за полумаратон под 1:40, што значи трчање на секој од тие 21км со 4:44 пејс, ќе видиме дали ќе се деси на 1 октомври.

Е, конечно налетав на некој, кој да, и он повторува работи што веќе ги знаеме но и кажува многу други што не сум ги знаел, и се гледа дека ептен знае и е посветен. Препорачувам да му ги ѕирнете видеата ако сте по трчањето
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Некој предлог патика за трчање 10к? Имам Downshifter 12, така-така ми е искуството. Сега размислувам за Hoka меѓу Mach 5 и Rincon 3, или пак Adidas Adizero SL?

Некој со искуство или некој друг предлог?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Е, конечно налетав на некој, кој да, и он повторува работи што веќе ги знаеме но и кажува многу други што не сум ги знаел, и се гледа дека ептен знае и е посветен. Препорачувам да му ги ѕирнете видеата ако сте по трчањето
Извади книга овој, ако ја сакате, пишете пп.
Ја набавив „сосема легално и коректно“.
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Година дена сум горе-долу активен со трчање, често читам, гледам видеа и нормално почнаа работите да се повторуваат и сфаќаш дека наводно знаеш сè само треба да го егзекутираш (тој е зборот :ROFLMAO:). Моментално тренирам за полумаратон под 1:40, што значи трчање на секој од тие 21км со 4:44 пејс, ќе видиме дали ќе се деси на 1 октомври.

Е, конечно налетав на некој, кој да, и он повторува работи што веќе ги знаеме но и кажува многу други што не сум ги знаел, и се гледа дека ептен знае и е посветен. Препорачувам да му ги ѕирнете видеата ако сте по трчањето
Која програма ја следиш дали може да ми пуштиш да споредам со мојата, и јас сакам слично време 1:40 да направам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom