Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Tonchie, 4 април 2011.

 1. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.073
  Допаѓања:
  4.191
  [​IMG] Започна пријавувањето за Скопскиот маратон кој во 2012 ќе се одржи на 6 мај. За да се пријавете за учество кликнете тука
  [​IMG] Биди волонтер на Скопскиот маратон, пријави се тука
  [​IMG] Учествувај во тим билдинг натпреварувањето на Скопскиот маратон, за повеќе информации кликнете тука
  [​IMG] Александар Кираџиев, најдобриот македонски натреварувач на минатогодишната полумаратонска трка на Скопскиот маратон ќе учествува на Прашкиот полумаратон кој ќе се одржи на 31 март. Настапот на Кираџиев најмногу се должи на одличната соработка на Скопскиот маратон со организаторите на Прашкиот маратон. Повеќе информации тука

  [​IMG]
  Скопскиот маратон е дел од глобалниот 26 дневен Твитер маратон - Twitterthon кој за прв пат се одржува во целиот свет. Повеќе информации тука

  [​IMG]
  Преку 2.700 фотографии од Скопскиот маратон 2011 одржан на 8 мај, кликнете тука

  [​IMG]
  Резултатите од Скопскиот маратон можете да ги видете на http://results.skopskimaraton.com.mk Како да го најдете вашето време? Одберете во која трка сте трчале, и може да се најдете според стартниот број или според вашето име. Кога ќе кликнете на вашето име ќе се појави фотографија кога сте ја поминале целта.

  --- надополнето ---

  Дечки, јас веќе се пријавив на 5000 метри. Деноиве купувам патики и започнувам со посериозни тренинзи.
   
 2. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.140
  Допаѓања:
  359
  Само 300 души ли од тие што ке се пријават ке трчат?
  И мора ли да имаш 18 години да трчаш ? :)
   
 3. Tetro

  Tetro Гостин

  300 волонтери бре, читај поубаво. :)
  Нема ограничување на бројот на тркачите. Може да се пријават и помлади од 18 години, со дозвола од родител
   
 4. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.140
  Допаѓања:
  359
  А колку километри е полу маратонот :)
   
 5. Tetro

  Tetro Гостин

  Право на учество имаат сите државјани на Република Македонија и странски државјани, од двата пола, под следните услови:
  1. Трка на 5000 метри: сите возрасти (стартнина 150 денари)
  2. ПОЛУМАРАТОН – 21.097 км: (стартнина 400 денари)
  -
  на денот на одржување на трката да се постари од 16 години
  -
  доколку имаат помалку од 18 години на денот на одржување на трката, да имаат потпишано согласност од родител или старател
  3. МАРАТОН – 42.195 км: (стартнина 400 денари)
  -
  на денот на одржување на трката да се постари од 18 години
  -
  доколку имате помалку од 18 години на денот на одржување на трката нема да ви биде дозволен настап
  http://www.skopskimaraton.com.mk/prijavaonline.html
   
  На македонче93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.702
  Допаѓања:
  151.496
  Море ќе се пријавам на овој од 42 км, шогоебам, или се или ништо :)
   
  На makedonka1985 и jacky им се допаѓа ова.
 7. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.950
  Да бев 3 години помлад, таа тежина и кондиција тогаш - ќе трчав тој малиот. Сега ни до првата чашка вода нема да стигнам. Уствари би стигнал али последен...
   
 8. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.073
  Допаѓања:
  4.191
  Фросе, вода или асфалт, не праи многу разлика :)
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.702
  Допаѓања:
  151.496
  Тоа е, си ставив предизвик, стартувам со вежби од викендов :D
   
 10. jovanovski

  jovanovski Motherfucker Jones

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  3.772
  Допаѓања:
  1.272
 11. Mr.White

  Mr.White

  Член од:
  20 јануари 2009
  Мислења:
  3.140
  Допаѓања:
  359
  Најсериозно планирам да се пријавам :D
  Некој ако сака да ме упате како да се пријавам и за потписот од родители-(не сум од Скопје)
   
 12. Мартин`

  Мартин` Гостин

  За 5000 метри не ми се трга, ако се вратам во кондиција (започнувам деновиве) ќе одам на полумаратонот.
  И каде треба да имаат потпишано согласност, на што ?
   
 13. Ddime

  Ddime ████████████████████

  Член од:
  18 февруари 2007
  Мислења:
  5.076
  Допаѓања:
  212
  Од пред месец дена почнав јас. 20 и кусур без проблеми сега ги орам. Нареден месец ова време, врвот на формата и ке пукам на 42 :)
   
 14. Josh McEachran

  Josh McEachran

  Член од:
  18 февруари 2011
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  9
  Пријавувањето само преку интернет ли се прави или има и др начини, оти овоа преку интернет не ми е мн сигурно.
   
 15. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.073
  Допаѓања:
  4.191
  Интернет е единствениот начин да се пријавите. Младо Македонче, потписот од родителите ќе го однесеш кога ќе ја примаш опремата, а воедно и ќе уплатиш за учество. Мислам дека за веродостојност треба да однесеш и лична карта од родител на увид.
   

Сподели преку: