Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Мое искуство со лента бро (нормално е индивидуално), пробав два три пати во теретана да се спремам за полче и по досадно нешто у живот немам искусено. Монотоно убива, едвај по 30 мин трчав и се откажав од лента. Строго надвор од тогаш.
Сакав да кажам види искуси прво у теретана неколку пати пред да затвориш пристојна сума на пари за џабе
Да, досадно е ама тука се билда психичката спремност. Муабетот е да не се откажеш по ниедна цена
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.618
Поени од реакции
11.036
Мое искуство со лента бро (нормално е индивидуално), пробав два три пати во теретана да се спремам за полче и по досадно нешто у живот немам искусено. Монотоно убива, едвај по 30 мин трчав и се откажав од лента. Строго надвор од тогаш.
Сакав да кажам види искуси прво у теретана неколку пати пред да затвориш пристојна сума на пари за џабе
На кеј дува ветар цело време, релативно ладничко е навечер после 8, али се загреваш после 10 тина минути и немаш гајле, и дури мислам е каде каде помалку загадено отколку во остатокот од градот каде све е задушено со зградурини.
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2007
Мислења
76
Поени од реакции
102
На кеј дува ветар цело време, релативно ладничко е навечер после 8, али се загреваш после 10 тина минути и немаш гајле, и дури мислам е каде каде помалку загадено отколку во остатокот од градот каде све е задушено со зградурини.
Маваш хеланки, горе подебелко бејс лејерче плус елек или шушкавец и немаш мука
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Дечки заебете, понезагадено, позагадено, отров е ситуацијата. Не би трчала надвор во Скопје од ноември до март па што сака нека е. Само Марково Крувче, Македонско село и остали патеки.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.618
Поени од реакции
11.036
Маваш хеланки, горе подебелко бејс лејерче плус елек или шушкавец и немаш мука
Ја по тренерка трчам, капа ставам само кога дува многу ветар. Пошто трчам цела зима имаше период кога температурите паѓаа под нула навечер, прв пат ми се случи да ми се згрчи мускул на задниот дел на потколеницата, неколку пати, и да морам да застанам малку пошто не можев да продужам.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.861
Поени од реакции
76.812
Нема ништо подобро од трчање по хеланнки, тренерки ми е мноооогу потешко, понапорно.
Него, дајте идеја за тредмил :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.815
Поени од реакции
2.604
@Peja989
затоа уште одма потенцирав дека е индивидуално, пример јас кога идам и надвор на трчање не носам телефон, слушалки такви работи (порано носев, што знам за гпс за време за ова она), секој различна комоција си наоѓа
@Ilumious
Не викам дека не си права, ама некои едноставно не го можат таквото билдање на психа. Различни луѓе различно ги процесираат информациите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Трчал некој лани на Водно треилс? Ако да, споделете импресии и што треба да знаат тие што ќе им биде прв пат :D
 
Член од
17 април 2007
Мислења
76
Поени од реакции
102
Трчал некој лани на Водно треилс? Ако да, споделете импресии и што треба да знаат тие што ќе им биде прв пат :D
Ако си на пократката не треба ништо да знааеш, само да уживаш. Маркацијата е супер, волонтерите се прекрасни, окрепните станици се топ опремени.

Треба да си малце физички спремен, пример да моеш да се качиш од полициска до Крст.

За подолгата :) мислам дека треба да си едно 3 пати поспремен :) ... ќе видам на 28ми
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Ако си на пократката не треба ништо да знааеш, само да уживаш. Маркацијата е супер, волонтерите се прекрасни, окрепните станици се топ опремени.

Треба да си малце физички спремен, пример да моеш да се качиш од полициска до Крст.

За подолгата :) мислам дека треба да си едно 3 пати поспремен :) ... ќе видам на 28ми
Ахх подолгата ќе си почека малце :) за пократката ми е. Малце сум нуб, црвената маркација се следи?
 
Член од
17 април 2007
Мислења
76
Поени од реакции
102
Ахх подолгата ќе си почека малце :) за пократката ми е. Малце сум нуб, црвената маркација се следи?
Да има црвено/бели ленти ... кај што е прав патот на подолго растојание, каде малце по цик цак на пократко ... плус голем дел од патеката е на веќе постоечки патеки :)

Топ ќе си поминеш, има одлична атмосфера настанот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Да има црвено/бели ленти ... кај што е прав патот на подолго растојание, каде малце по цик цак на пократко ... плус голем дел од патеката е на веќе постоечки патеки :)

Топ ќе си поминеш, има одлична атмосфера настанот.
Фала многу, со лесно :)
 
Член од
17 април 2007
Мислења
76
Поени од реакции
102
Фала многу, со лесно :)
И на тебе исто .. со лесно.

Еден совет ... не се залетувај :) терај поспоро од што мислиш дека треба, пошо стрмничкото е после Марково крувче, веќе после Крст цепај си по филинг.
Следно пострмничко е Кота, мада не е страшно :) краток е успонот.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.861
Поени од реакции
76.812
И на тебе исто .. со лесно.

Еден совет ... не се залетувај :) терај поспоро од што мислиш дека треба, пошо стрмничкото е после Марково крувче, веќе после Крст цепај си по филинг.
Следно пострмничко е Кота, мада не е страшно :) краток е успонот.
Јас секој викенд се качувам од МВР до Крст (некогаш преку новогодишна, некогаш преку црвена). Од искуство, доколку се качам а не осетам некој замор, би имал проблем за да ја довршам пократкава?
 
Член од
17 април 2007
Мислења
76
Поени од реакции
102
Јас секој викенд се качувам од МВР до Крст (некогаш преку новогодишна, некогаш преку црвена). Од искуство, доколку се качам а не осетам некој замор, би имал проблем за да ја довршам пократкава?
Немаш гајле :) гарант си поспремен од третина од луѓето што стартаат на помалата :)

Чим се качуваш секој викенд претпоставувам и дека трчаш колку толку, така да немаш гајле ти друже ... цепај слободно
 
На врв Bottom