Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
@FilipMKD007 :cuc::cuc::cuc:

Мислам дека немаше повеќе од 12 луѓе пред тебе, ти си мангупиште, браво :cuc:

Јас, ко аматерот што сум, сфатив дека треба да појачам калориски внес денови пред трка, за сила а не да сум на минимум ради диета :ROFLMAO:

Фиќо, мило ми е што се запознавме, ти си струја човек!
Фала ти, браво и за тебе. Јас останав специјално со цел да те бодрам на крај, дека знам значи подршка, дур траеше трката не можев многу да претам со рацете и да викам па затоа анемично подржував. Баш ми е мило и мене што се запознавме, да се гледаме на уште многу трки и да се бодриме. Изгледа само јас и ти бевме денес претставници од Кајгана :D

П.с. И јас се изненадив од резултатот, немав некакви интензивни тренинзи за спремање за полу, сакав само да пробам да си направам личен, а испадна за цели две минути личен. 12то сум бил. Времево супер беше исто, нит сонце, нит некој посебно јак ветер. (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала ти, браво и за тебе. Јас останав специјално со цел да те бодрам на крај, дека знам значи подршка, дур траеше трката не можев многу да претам со рацете и да викам па затоа анемично подржував. Баш ми е мило и мене што се запознавме, да се гледаме на уште многу трки и да се бодриме. Изгледа само јас и ти бевме денес претставници од Кајгана :D

П.с. И јас се изненадив од резултатот, немав некакви интензивни тренинзи за спремање за полу, сакав само да пробам да си направам личен, а испадна за цели две минути личен. 12то сум бил. Времево супер беше исто, нит сонце, нит некој посебно јак ветер. (y)
тебе не ти треба ни кола ни точак ни бус :cuc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фала ти, браво и за тебе. Јас останав специјално со цел да те бодрам на крај, дека знам значи подршка, дур траеше трката не можев многу да претам со рацете и да викам па затоа анемично подржував. Баш ми е мило и мене што се запознавме, да се гледаме на уште многу трки и да се бодриме. Изгледа само јас и ти бевме денес претставници од Кајгана :D

П.с. И јас се изненадив од резултатот, немав некакви интензивни тренинзи за спремање за полу, сакав само да пробам да си направам личен, а испадна за цели две минути личен. 12то сум бил. Времево супер беше исто, нит сонце, нит некој посебно јак ветер. (y)
Фала ти за поддршката. Иначе трчаше и @Crazy in Love кога се сретнавме јас и ти во последното наше разминување, кога трчаше последен круг и кога ти кренав палец баш у тој момент ја поминуваше нејзе.
Уште еднаш, машина, браво!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Изгорениот дел кај Палас уште мириса многу. Не е дека тогаш горело и го изгасиле па сега е ок да се трча таму. Ветрот разнесува уште од тие честиците и смрт е да се трча на кеј у комбинација со циганската гробница под амбасада. Да помине маратонов следен месец и кеј не ме гледа веќе.
Минатата недела беше Водно-Матка трејлот, не стигнав да напишам овде пошо сум у работа до гуша - многу поубаво искуство од градсково. Штета што и Водно е претворено у гроб, посебно делон меѓу Бункери и Кота, кој беше посебно искуство. Понатаму планирам повеќе на тоа да се посветам, а градсково ако Скопје стане град за едно 100 години.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Дечки да не заборавиме да споделиме само и едно нереално време, а тоа е денешниот резултат на Трчаме Кон Целта на Адријана Поп Арсова, која бутна уште еден рекорд, овој можеби и за најголем восхит. Истрча полу за 1 20 00 :eek: (y)
Од присутните натпреварувачи само 4 машки успеаа да завршат пред неа, исто така беше 12 минути пред вториот женски натпреварувач, која имаше далеку од лошо време. Доминација !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки да не заборавиме да споделиме само и едно нереално време, а тоа е денешниот резултат на Трчаме Кон Целта на Адријана Поп Арсова, која бутна уште еден рекорд, овој можеби и за најголем восхит. Истрча полу за 1 20 00 :eek: (y)
Од присутните натпреварувачи само 4 машки успеаа да завршат пред неа, исто така беше 12 минути пред вториот женски натпреварувач, која имаше далеку од лошо време. Доминација !
Соперничката нејзина се силеше на женска трка претходниот викенд лоооол
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Соперничката нејзина се силеше на женска трка претходниот викенд лоооол
Ова за Биљана Кираџиева да не е, дека искористи што Адријана не трчаше па победи на трката? :D
Патем далеку им се резултатите од сегашна гледна точка, не е соперничка последнава година ипол :D
П.с. Уште едно девојче има меѓу нив, според истрчани резултати на долги и средни стази.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Фала ти, браво и за тебе. Јас останав специјално со цел да те бодрам на крај, дека знам значи подршка, дур траеше трката не можев многу да претам со рацете и да викам па затоа анемично подржував. Баш ми е мило и мене што се запознавме, да се гледаме на уште многу трки и да се бодриме. Изгледа само јас и ти бевме денес претставници од Кајгана :D

П.с. И јас се изненадив од резултатот, немав некакви интензивни тренинзи за спремање за полу, сакав само да пробам да си направам личен, а испадна за цели две минути личен. 12то сум бил. Времево супер беше исто, нит сонце, нит некој посебно јак ветер. (y)
+1 :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова за Биљана Кираџиева да не е, дека искористи што Адријана не трчаше па победи на трката? :D
Патем далеку им се резултатите од сегашна гледна точка, не е соперничка последнава година ипол :D
П.с. Уште едно девојче има меѓу нив, според истрчани резултати на долги и средни стази.
Ne, za Vesna.znam deka Biljana pobedi ama Vesna epten nekako se sili a nema progres, moze i godinite si go pravat svoeto
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Честитки за Адријана.
Ја среќавам на кеј и да бидам искрен, многу сум изненаден од резултатите заради физикусот, меѓутоа ова се само мои предрасуди. Чисто како пример ќе го земам Александар Стојкоски од Прилеп, кој трча на ултра-маратоните, победи во неделата на Водно и е слаб и висок, практично чекорот му е скок - не само што победи, туку сите беа фасцинирани од брзината, леснотијата и временската предност пред сите останати. Не знам дали ова како предност ни го вгради во умот Болт, кој е со висина на одбојкар или кошаркар и има огромен чекор - добро, трча на кратки патеки.
Адријана не е многу висока, ама ете покажува резултати и тоа е супер. Се надевам дека и човечки ќе се покаже како поголем шампион од конкуренцијата, која мислам дека баш во темава ја имаме коментирано за неколку испади. Ете и Дарио е во машка конкуренција голем талент - сега им е времето за резултати.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Дефинитивно ветер повеќе ми смета од сонце и топло. Како што имам осетливи очи, цело време ми солзат и измешано со пот - смрт.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Дефинитивно ветер повеќе ми смета од сонце и топло. Како што имам осетливи очи, цело време ми солзат и измешано со пот - смрт.
Ама и од сонцето, се потиш на глава и челото и потта директно паѓа во очи и почнува да пече, дури и да стануваат црвени. Ветер прави проблем ако е јак па ѓубрето во тебе го носи, ако е слаб не е голем проблем според мене.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ама и од сонцето, се потиш на глава и челото и потта директно паѓа во очи и почнува да пече, дури и да стануваат црвени. Ветер прави проблем ако е јак па ѓубрето во тебе го носи, ако е слаб не е голем проблем според мене.
Да, да, за посилен ветер мислев. Без ич ветер ќе испотиш сѐ за 20 минути. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom