Трејлери (Youtube)

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Колку може да се запознаете со содржината на некој филм од трејлерот?Мене повеќе пати ми се случило да се воодушевам од некој трејлер и со нетрпение да ја чекам премиерата на филмот,но откако ќе го изгледам,сфаќам дека нема врска со трејлерот.
ПС.И зошто секогаш истиот тип збори во трејлерите?:nesum:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мислев на нараторот.Секаде е ист.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Xaxax ne sum primetil deka e ist! A trejlerite najcesto lazat !
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
A ima eden go vikaat taka The Voice zaboraviv kako se vikase ali e poznat no sega e veke na 75 godini i mislam deka sega samo trazat luge so slicen glas a ovoj stariot e penzioniran
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Па затоа служат тие......да чоек мисли дека филмот е супер.....исто како рекламите по ТВ....ке ги дадат 3-4 најитересни (и единствени) сцени во филмот и ти мислиш цел филм е таков :):):):)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Emma напиша:
Mene ova mnogu cesto mi se desava, da vidam na tv nekoj trejler i kao ke se voodusevam, lele filmov e dobar i posle ke odam vo kino ili ke go zemam od videoteka (obicno UZASNA snimka) i ispaga deka e nisto! taka za mission impossible 3, mislev deka e koj znae sto a nekolku pati za malce ke zaspiev dodeka go gledav...:tapp: :lud:
Некои трејлери вистина знаат да излажат за филмот за да можат да направат профит. Првиот пат кога го гледав трејлерот за Matrix мислев дека е еден многу глуп филм, но на крај испадна дека е најзакон. Ова што го викаш за mission impossible 3 е многу невистинито, поради тоа што филмот е закон, а и трејлерот негов е добар. Не знам што толку ти беше досадно во филмот?
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Епа јеби га, најчесто погодувам дали филмот ќе биде добар по трејлерот... А последен пат промашив за The Libertine, ама блага веза немаше ништо со ништо... :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Јас мислам дека доколку нема трејлери во маркетиншките планови на филмовите тогаш појќето филмови ќе ги немаат ни тие три четири гледливи сцени кои ги има во трејлерот. Едноставно луѓето прааат 2 минути филм и 88 креп. А без тие 2 минути ќе биде 90 минути креп *





* Научниците докажаа дека истото важи и за подолги филмови познати и како ADD user unfriendly
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Типот што чита на трејлерите не е секогаш ист, ама сите читаат на сличен начин и ги бираат со таков глас, иначе тие луѓе се мнооооогу дебело платени и имаат школа завршено за најави и реклами...
Истите читаат во повеќето радио и телевизиски шпици и реклами...
Еден од нив што го знам е глумец и го кажува она на CNN :
YOU ARE WATCHING CNN, и читав дека за тоа бил платен ко за филм...
Незнам како се вика ама глумеше претседател во еден филм со Харисон Форд....
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Дали Trailer-от го продава филмот?

Што мислите, дали трајлерот го продава филмот? се случува гледате трајлер, ве бендисал, па сте решиле да го гледате и филмот... и така чекате нешто посебно да се случи во филмот, да ве заинтересира и ништо... ова го пишувам затоа што се случува заради добар трајлер, глупав филм да собери тешки милиони по кино благајните...
конкретно... трајлерот за "Meet the Spartans" стварно ме фасцинира...дури заминав на кино да го гледам... у ствари испадна да биди најглупа пародија на филм...па и на што филм одбрале да праваат пародија...на 300?
Дали досега, ве „заебал„ некој трајлер на ваков начин? искуства и сл... Повелете!!!
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Не се ослонувам на трејлери, повеќе имам поверение у коментари од блиски во чиј вкус верувам.Многу е јасно дека во трејлерот ги ставаат најдобрите моменти, всушност не ни практикувам воопшто да ги гледам, мразам да знам што се случува однапред.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Еднаш земав филм зашто имаше добар трејлер. И завршив со два саата чекање да почне акцијата. Како што може да претпоставите, акцијата не ни почна. Не верувам воопшто на трејлери, исклучиво читам критики на интернет или прашувам некој што го има гледано филмот.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Еден збор, и најдобар пример - Cloverfield.

Trailer-от и целата хистерија што настана после него, пренесувана од човек на човек ("гледај го трејлерот, види колку ќе биде добар филмот!"), е она што "го продаде" самиот филм. На крај заработи 7 пати повеќе пари отколку што имаше буџет.. а и стварно беше добар :)

Ако се разгледува од тој агол, тогаш одговорот на прашањето е "Да". Инаку, мене ми се нема случено така да се зафркнам, затоа што тука се RottenTomatoes, AICN, imdb..
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Па секако дека да, но во многу случаи излегува трејлерот да биде подобар од филмот :icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom