Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.540
Поени од реакции
55.537
Што е тажно овде? Иглупи ли се што не можат да разберат луѓево дека Васко Жабата е тој на гитара а овој што пее е Цеца Мецата?
Ни тој што пее е Цеца Мецата, ни тој на "гитарата" е Васко. Имагинарни ликови се.
Кој има 2ро музичко ќе примети дека орк. Камчија немаат воопшто гитарист.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Овие денови актуелност ќе биде здравствената состојба на кралицата Елизабета II...

Па добро бе што дека е таа кралица и таа е ништо друго освен суштество од крв и месо...

Зарем илјадници мали дечиња (Либијци, Сиријци) што ги изгубија животите од бомбардирањето на Велика Британија со сојузниците не се тие битни???

Без разлика што се муслимани!!!

Колку наши дечиња ги изгубиле животите во крајот на 40-тите години од минатиот век од бомбардирањето на Британците ВО Егејска Македонија со „НАПАЛМ БОМБИТЕ“...
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
932
Која со кој спиела или по нашки се ебела или па не знам некоја си колку деца имала со тој и тој па како го крстиле десетото
..!..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.642
Поени од реакции
1.403
Известување за наши познати пеачки и нивни профили на онлифанс! Или им плаќаат или ги пердашат за вакви статии.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.811
Поени од реакции
9.403
Ми се кења искрено од шо се десило у Србија некој настан,загинале 3 деца на автопат и цела недела вести како само таа вест да е . Го удрило струја,загинале двајца мајстори у зграда .... Биле татковци на 19 деца .... Трагедија у пичку матер ....

Ма добро бе .

Се десило .... У Србија,и сега 7 дена молзење на таа вест ....

Као демек нема такви дешавки у Грчка,Румунија, Унгарија?!

Поента ми е,премногу форсираат Србија,Србија,Србија ....и те отепуваат ко да се центар на дешавања.

Дај нека одјебат .Глупа навика на македонски новинари и жута штампа ....
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Одамна не е објавена статија за некое село што нуди сума од 60.000 евра, фунти, долари, швајцарски франкој само доколку се преселите да живеете во него. Поточно во државите Швајцарија, Австрија, Холандија, Италија, Аљаска...

Не знам што е работава веќе бројката се пополна/лимитира или пак никој не сака да ојде таму?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.766
Поени од реакции
6.109
Ми се кења искрено од шо се десило у Србија некој настан,загинале 3 деца на автопат и цела недела вести како само таа вест да е . Го удрило струја,загинале двајца мајстори у зграда .... Биле татковци на 19 деца .... Трагедија у пичку матер ....

Ма добро бе .

Се десило .... У Србија,и сега 7 дена молзење на таа вест ....

Као демек нема такви дешавки у Грчка,Румунија, Унгарија?!

Поента ми е,премногу форсираат Србија,Србија,Србија ....и те отепуваат ко да се центар на дешавања.

Дај нека одјебат .Глупа навика на македонски новинари и жута штампа ....
Ти како шејтан од махалата искаш србија да б'де заменена с балгарија?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.455
Поени од реакции
39.514
Не ми се кења, ама дека нема соодветен простор за да го споделам овој врв на охриѓанствувањето, ќе ја искористам темава.

УАПСЕНИ мајка и ќерка од Кореа кои напаѓале луѓе во Охрид
„После ко дојде Полиција, се фатија со нив. Нив ги напаѓаа, се фрлија да ги драпет, да ги гребат со нокти, таа едната како да почна да го гризи на полицаецот. Овие нашиве почнаа да се борат со нив. Буквално се полицајците се бореа со жените, едвај ги напикаа во комбето и го однесоа“ – раскажува очевидец од Охрид.
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.346
Поени од реакции
72.432
Не ми се кења, ама дека нема соодветен простор за да го споделам овој врв на охриѓанствувањето, ќе ја искористам темава.

УАПСЕНИ мајка и ќерка од Кореа кои напаѓале луѓе во Охрид


:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
ова е враќање за оној алкаедана што им урлаше на Корејците у сред центар на мостон
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.346
Поени од реакции
72.432
„ Како „Кинескињи“ беа ! Цели облечени во црно. Прскаа со вода од шишиња, трчаа по луѓето, викаа гласно… Урлаа. После како да правеа некој ритуали, нешто како да кажуваа молитви и прскаа со вода или некаква течност, не знаеме точно што беше“ – раскажува за „Охрид 1“ очевидец на настанот.
Автоматски споено мислење:

Маме им ебам корејско, као кинескињи се преправаат, целите у црно.
префригани бе
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
14.508
Оффнет и нивната непресушна потреба од скопски сленг полн србизми, во нивните наслови. У реду је со тој филм.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.212
Поени од реакции
13.531
Во последно време доста ме иритира што голем број од рекламите што одат на радио мора да се со рима: „Кај нас нема што нема, пошто ние сме Ведема“... или „Ако ти треба лак за дрво, кај нас се обрати прво“...

Добро бе, не сфаќаат дека ова не е ни најмалку интересно, туку е досадно и детски? Таргет публика им се првачиња или..?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.099
Не се толку медиумите колку публиката. Не сфаќам што е смешно во статијава, уште пострашно вакви се шетаат секој ден меѓу народот.
EFEA22AA-DF4F-4210-AB06-F44575C22880.jpeg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom