Трансексуалност (општо)

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.432
Поени од реакции
22.471
Медицината се прави - освен Адамовото јаболко, кое е карактериситка за маж. Не мора да ги соблече гаките, како што некој напиша тука, за да видиш што е- погледни во грлото.
Ramenjata, dlankite, kolkovite.
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.553
Поени од реакции
2.300
Добро брат, да сме малку пореални и понебрутални, зошто сигурно по некој транс се уклучвит на групава, си имст доволно проблеми и последно нешто шо сакат да прочитат е дека ќе се самоубиет на крај. Дека фиџиолошки маж никогаш не ќе можит да е жена, и обратно, то е јасно и се сложвам, ама дека никој нема да ја сакат на таа транс личност, нити мајка, нити татко нити брат нити сестра, то и мислам дека не е баш така. Најбитно во се е да се разговарат отворено, иако то знајт да е најтешкото нешто на Свет, ако имат некоја транс личност шо читат во моментов најголем совет шо можам да го дам е да разговарат со најблиските, да им го кажит проблемот, отворено да напрајт муабет, чуда можат да се десат од то.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
734
Поени од реакции
936
Добро брат, да сме малку пореални и понебрутални, зошто сигурно по некој транс се уклучвит на групава, си имст доволно проблеми и последно нешто шо сакат да прочитат е дека ќе се самоубиет на крај. Дека фиџиолошки маж никогаш не ќе можит да е жена, и обратно, то е јасно и се сложвам, ама дека никој нема да ја сакат на таа транс личност, нити мајка, нити татко нити брат нити сестра, то и мислам дека не е баш така. Најбитно во се е да се разговарат отворено, иако то знајт да е најтешкото нешто на Свет, ако имат некоја транс личност шо читат во моментов најголем совет шо можам да го дам е да разговарат со најблиските, да им го кажит проблемот, отворено да напрајт муабет, чуда можат да се десат од то.
A зошто транџите мора да имаат некој проблем? Мислиш дека се незадоволни пост оп?
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
435
Поени од реакции
565
Не е педер. Се работи за Елен Пејџ, сега се вика Елиот. :(

И на гугл кога ја бараш исто искача
Прегледај го приврзокот 288849

И на македонски ако го наместиш истото испаѓа. Во преводот на википедија користат машки заменки
Прегледај го приврзокот 288850
И која е оваа коза јас прев пат ја гледам на интернет? Небитна е. Била во една серија, и текне и чекај јас маж ќе станам така и до повеќе внимание ќе дојдам. БОЛЕСТ Е ТОА, НЕ Е НОРМАЛНА ТАА РАБОТА. Што направила за да стане маж?
Ниска, коска и кожа со 40 кила жива мера. Да ја викнеш дома да дигне една вреќа цемент нема да може. На маж ли ти личе со таа димензија?
Исечела си ја коста кратка, облечела се во машка облека и ајде маж сум...

Се знае просто едноствно е, видеш во гаќите ако имаш путкаа значи женско си, ако имаш куре значи машко си.

И сеа од коа е машко и има девојка. Со вакво ли имат односи?
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.553
Поени од реакции
2.300
A зошто транџите мора да имаат некој проблем? Мислиш дека се незадоволни пост оп?
Не пост оп, туку општо сметам дека имаат голем проблем, психички најмногу, дека им е тешко да се носат со тоа шо им се случува, а најтешко сметам дека им е на тие кои тек почнале да осознаваат за себе дека нешто не е во ред со нив, дека "надворешниот изглед не ги отсликува како се чувствуваат внатрешно". Ова зборувам за во наши услови, на Запад, каде веќе тотално нема никакви морални вредности, каде се е обрстно сега, би било многу полесно да си транс или геј или да припаѓаш во било која од милионите групи кои луѓето си ги измислија за да си ја оправдаат својата лудост/болест.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.744
Поени од реакции
1.809

Hundreds of young transgender people are seeking help to return to their original sex

Едноставно добар дел се лица со проблеми на кои им треба стручна помош пред да зажалат што ги послушале лагите на дегенериците и се приклучат на 41%.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
Транвестит сам па шта
реците драгичка
јес да имам курац, ал заболе ме пичка
у брус гурам чарапе, то се мени свића
носим штиклу, минич, коса ми је рића
од трпање у чмар - нема вече дроге
сваких месец дана бријем дупе а и ноге
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
211
Тоа не е нормално туку болно. Исполнет е во душа кога се облака ко женско. Болест и секогаш ќе биде. Европски вредности не.
Што подразбираш под женска облека ?
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.288
Поени од реакции
19.352
Џенер сега сака да биде гувернер на Калифорнија. Ќе се кандидира од страна на Републиканската партија која не може никако да се поврзе со таа држава. Нешто Реган како претседател и Шварценегер како гувернер се реализираа и тоа е сѐ. Чисто се сомневам дека има макар и теоретски шанси.

Но барем има поконзервативни гледишта за одредени теми, како на пример за децата трансџендери и спортот. Тоа е нешто.

Беше и критичар на Трамп околу неговата забрана за служење војска за трансџендерите! Не знам дали го имам споделено клипов:

 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.248
Поени од реакции
3.848
Не пост оп, туку општо сметам дека имаат голем проблем, психички најмногу, дека им е тешко да се носат со тоа шо им се случува, а најтешко сметам дека им е на тие кои тек почнале да осознаваат за себе дека нешто не е во ред со нив, дека "надворешниот изглед не ги отсликува како се чувствуваат внатрешно". Ова зборувам за во наши услови, на Запад, каде веќе тотално нема никакви морални вредности, каде се е обрстно сега, би било многу полесно да си транс или геј или да припаѓаш во било која од милионите групи кои луѓето си ги измислија за да си ја оправдаат својата лудост/болест.
Ne se osekjal nekoj toa sto e. I sto ima tuka "opravduvanje" i ne opravduvanje. Ke si smeni ako saka pol i resena rabota. A za bolest toa znaat doktori.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom