Трансексуалност (општо)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.157
Поени од реакции
26.793
Не зезај сега, симпатична беше. Го потенцирам тоа беше.
Не беше. Големо чело, ладно/депресивно однесување, не баш добри фацијални црти... Косата некогаш ќе ја наместеше ко шо треба за да ги скрие сите овие работи и ќе излезеше реалтивно просечно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
10.467
Поени од реакции
20.964
Не беше. Големо чело, ладно/депресивно однесување, не баш добри фацијални црти... Косата некогаш ќе ја наместеше ко шо треба за да ги скрие сите овие работи и ќе излезеше реалтивно просечно.
Во мојто село викаме: имаше убави црти на лицето, ама не и беа добро распоредени :D
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
412
Поени од реакции
380
Член од
7 март 2009
Мислења
1.023
Поени од реакции
669
Не е педер. Се работи за Елен Пејџ, сега се вика Елиот. :(
И на гугл кога ја бараш исто искача
Многу лесно ќе се открие кој пол е оваа наказа,ако има кур машко е,боза научно истражување-скини гаче да ти видим маче,хехе
 
K

Kitsune

Гостин
Многу лесно ќе се открие кој пол е оваа наказа,ако има кур машко е,боза научно истражување-скини гаче да ти видим маче,хехе
Денес како што е поразвиена медицината ги праат стварно да бидат неприметливи. Еднаш читав за еден така што бил измамен, мислам Британец беше. Се оженил со неа, после "таа" (наводно вина ја јадело) му признала дека дека бил роден како машко. До тогаш човекот немал приметено ништо.
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.553
Поени од реакции
2.300
Абе времево дојде такво кај шо секој чоек на кој шо му фалит нешто, си барат права, си се кажвит дискриминиран, сакат да си го напрајт своет "болно" дека е нормално и дека другите не се во ред шо се противет на то. По правило, посебно во вакви потешки случаи, како шо е трансексуалноста, морат личноста под итно да бидит психички евалуирана за да се видит дали е комлетно се во ред со неа и дали можит воопшто да ги уживат сите права кои шо нам сите ни се загарантирани, или ќе треба да и се ускратат одредени права. Мене ми е жал искрено за овие луѓе, пошто сум 100% сигурен дека голем дел имаат тежок живот, чувствуваат стрес, несигурност, страв, депресија и слично, ама тоа е тоа, на никој не му е лесно кога треба да живее со некаква болест/пореметување, ниту на самата личност ниту на блиските околу неа. Господ да им поможит на сите.
 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.954
Денес како што е поразвиена медицината ги праат стварно да бидат неприметливи. Еднаш читав за еден така што бил измамен, мислам Британец беше. Се оженил со неа, после "таа" (наводно вина ја јадело) му признала дека дека бил роден како машко. До тогаш човекот немал приметено ништо.
Особено, ако типот имал катаракта и не клецал.
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
112
Направила шо направила Еленка, има пари, сакала куре, ама Џозеф Левит во Инсепшн не го баци педерчето Елиот и ниедно ретроактивно менување на историјата за да удоволиш на милионери ова не го менува.
ellen.JPG
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.553
Поени од реакции
2.300
Еве сега еден од кај нас од Македонија имат почнато Gofundme за да соберел пари и да се напрајт во женско за конечно "неговиот надворешен изглед да го отслика она шо го чувствувал внатре."
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.746
Поени од реакции
1.817
Еве сега еден од кај нас од Македонија имат почнато Gofundme за да соберел пари и да се напрајт во женско за конечно "неговиот надворешен изглед да го отслика она шо го чувствувал внатре."
Подобро да собира пари за психијатриска помош пред да се унакази неповратно па да размислува дали да се приклучи на 41%.

Се дур не си ги исече "фемили џулс" има надеж
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
118
Денес како што е поразвиена медицината ги праат стварно да бидат неприметливи. Еднаш читав за еден така што бил измамен, мислам Британец беше. Се оженил со неа, после "таа" (наводно вина ја јадело) му признала дека дека бил роден како машко. До тогаш човекот немал приметено ништо.
Медицината се прави - освен Адамовото јаболко, кое е карактериситка за маж. Не мора да ги соблече гаките, како што некој напиша тука, за да видиш што е- погледни во грлото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom