Трансексуалност (општо)

Член од
19 септември 2009
Мислења
4.764
Поени од реакции
4.321
Поголем дел од тие што им даваат поддршка им прават само лице или пак имаат некаква корист од нив. Од невладини организации па до обичниот народ. Нема врска тоа со политичка коректност. Од оној од кој има корист логично е да го тапка по рамо.
Ма каква корист, знам лично некои дебили сум се расправал со нив, однсно ме убедуваа дека ЛГБТ вредностите биле нешто нормално и шта ја знам, а при тоа никаква корист туку така гледале на тв и тоа е моментално „ин“, на крајот аргументот им бешее цел свет вели така ти најпаметен ли си друго да мислиш, шта даље...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.757
Ма каква корист, знам лично некои дебили сум се расправал со нив, однсно ме убедуваа дека ЛГБТ вредностите биле нешто нормално и шта ја знам, а при тоа никаква корист туку така гледале на тв и тоа е моментално „ин“, на крајот аргументот им бешее цел свет вели така ти најпаметен ли си друго да мислиш, шта даље...
За корист дека имаат мислев на невладини организации, кои лапаат големи суми за да бидат нивна поддршка. Нив само парите ги интересираат, мислиш дека толку се емпатични кон нив. Се е бизнис, па и ова на некој начин.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.764
Поени од реакции
4.321
За корист дека имаат мислев на невладини организации, кои лапаат големи суми за да бидат нивна поддршка. Нив само парите ги интересираат, мислиш дека толку се емпатични кон нив. Се е бизнис, па и ова на некој начин.
Тие невладините да, мене ми муабеет беше за поединци.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
998
Поени од реакции
643
Transgender player reveals death threats and slams the AFL | Sunshine Coast  Daily6'2 220lbs Transgender Hannah Mouncey Is Dominating At Women's World  Handball Championship - Caveman Circus'2 220lbs Transgender Hannah Mouncey Is Dominating At Women's World  Handball Championship - Caveman Circus640 × 3351880 × 1395

Едвај чекам на олимпијада да ги пуштат "жениве"
Какви манипулатори се овие педери,глумат кобајаги жени се и играат у женски тим кадешто е очигледно дека не се жени ами мажи со пореметени хормони и сексуални девијации,не знам која будала или "експерт"дозволил овие да играат у женски тимови!
Автоматски споено мислење:

Најзагреота се оние кои се нормални, ама им даваат подршка на болеснициве или народско кажано „политички коректни“, тие се повеќе за ќотек, демек они се модерни ние сме затупевени балканци... серем ви се на европските вредности.
Така е,браво за размислувањево,остани на овој патека,правилна е,не слушај фрикови без разлика дали се од Балканот или од "развиената" ЕУ,таквите се манипулатори,говно замотано у целофан со панделка може да го прикажат како нешто убаво и прекрасно :)
Автоматски споено мислење:

Transeksualnost, nesto po retardirano ima li?
Има за жал,овие со кучешкo-коњски маски по геј-паради шо одат,прашање е само дали се навистина луѓе овие?
Gays with dog masks.jpg
 
Последно уредено:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.534
Поени од реакции
1.264
Какви манипулатори се овие педери,глумат кобајаги жени се и играат у женски тим кадешто е очигледно дека не се жени ами мажи со пореметени хормони и сексуални девијации,не знам која будала или "експерт"дозволил овие да играат у женски тимови!
Можеби 1% се стварно транс.

Останатите се:
1. Сексуални манијаци и предатори кои во ова ја гледаат својата шанса за остварување на она за што фантазираат.
2. Attention whores.
3. Тролови кои за искористуваат ситуацијата за лична корист (стипендија, работа, полесен живот...). Онаа "ракометарката" на сликите што ги поставив е 99,99% трол. Се декларира како жена, лезбејка но среќна во своето тело со пенис. На интервју се однесува и зборува како машко. Не би ме изненадило со другарите кога пије пиво да се заебаваат како го шивее сонот.
 
K

Kitsune

Гостин
Член од
7 март 2009
Мислења
998
Поени од реакции
643
у америка наскоро ќе биде мандаторно да имаш секс со транџа, инаку ќе бидеш осуден за дискриминација.
Како е тргнало во Америка со нивните извртени вредности не би ме чудело оваа да стане и реалност во иднина
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.537
Поени од реакции
2.279
Јас мислам дека Светов ја претера со овие работи и дека како на пример депресијата што е болест, и овие работи треба да се третираат како болест и секој што ќе се најде во ситуација да филозофира дали е машко, женско, нешто трето или четврто треба да си побара професионална помош и да проба да си ја реши работата. Да сме начисто, немам проблем јас со овие луѓе, ни со хомосексуалци, транс, манс и не знам што, секој за себе си одлучува, не би имал никаков проблем да се дружам со таков човек, битно е душата и срцето какви му се на еден човек, ама дека е неприродно и дека е, ајде да не речам болест, туку состојба која треба да проба да се лекува прво пред било што друго да се превземе, тоа е мое мислење.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.716
Поени од реакции
25.674
"Толерантните" разбудени се обидуваат да го уништат детево а на неговата мајка до сега се упатени 400 - 500 закани со смрт.
Source?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
998
Поени од реакции
643
"Толерантните" разбудени се обидуваат да го уништат детево а на неговата мајка до сега се упатени 400 - 500 закани со смрт.
Толерантните воопшто не се такви! Тоа се изопачени дегенерици кои глумат филантропи,ги има насекаде,ако не се сложуваш со нивните изопачени сфаќања и урнисани морални начела тогаш те прогласуваат за нивни најголем непријател!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom