Тоше Проески

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Јас имам повеќе, ама ако морам да изберам најдобра тогаш таа би била "По тебе" ...

Исто така омилени ми се и "Боже, чувај ја од зло", "Срце није камен", "Соба за тага" итн ...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
-кариерата ја запо4на 1997--1+9+9+7=26
Мислам дека кариарата ја започна во 1996 година, можеби грешам, но на кого му дошло сега до бројки? Можеби има нешто, можеби коинциденција, и се ќе си остане на можеби и толку и точка.
Премногу тага има во мене за да размислувам за ова а мислам дека и сите така мислат. Тажна е и оваа тема со песните, премногу тажна, и едноставно неможам веќе, одам да спијам, барем во сонот нема да ме боли срцето, ако заспијам.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Полско цеќе-дефинитивно!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Громови на душа ми е незнам...една од општо земено најомилените песни и дефинитвно од Тоше најомилена

Игри без граници и пред да се случи трагедијава ми се допаѓаше...многу моќна песна според мене.

Зајди,зајди - иако не е оригинално негова,кога ја пееше..останував без воздух и се ежев целата.

Сонце во твоите руси коси - Без коментар за песнава

Ова се моите топ 4.Ми се допаѓаат многу негови песни...ама овие четири ме гаѓаат во болна точка.
Заборавив да ги спомнам и Соба за Тага и новава Арија со Џана Нанини
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Неможам да одвојам една најдобра песна на Тоше ... нема испеано лоша или песна која не легнува на срце. Но има една која неможам да ја слушам ... имам неколку такви ... на мојата скала се највисоко, со најмногу емоции кои се премногу за мене ... Игри без граници е едната од Тоше, секако ...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Во последно време од кога се случи срањево, најмногу ме погодува Игри без граници - стварно моќна песна!
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Јас од тие што сум ги слушал, Тајно моја (колку му е само моќен гласот таму), изведбата на Зајди, зајди во живо на една српска емисија мислам беше, кога водителката не тргна поглед од него и не трепна и остана без зборови (и јас исто :)), Игри без граници (секој саат се поише и поише ме гаѓа) и Ostala si uvijek ista ми се свиѓа.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Полско цвеќе,Зошто отиде,Соба за тага,Срце није камен,Чија си,Цреша,Игри без граници,Боже брани ја од зло.....
 

zak

Член од
22 август 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
ja mislam definitivno mu e najdobra pesna igri bez granici a posle srce nije kamen,gromovi na dusa i itn...
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Pa so pesnite na Tose porasnav kako i site sto se otprilika moja generacija, no najomileni mi se Polsko Cvekje i Dusa Ostana.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Сите песни му се прекрасни....
-Игри без граници е мноооогу убава,а вооедно и многу тажна пее за неговиот живот и мене ми се плаче кога ја слушам...
-Малечка ептен ми лежи на срце..
-Громови на душа исто така ја обожавам прекрасна е...
после старите што му се многу ми се свигаат-Илузија,Го молам ноква небото,Усни на усни....
-И моментално многу ја слушам Зошто отиде???и во себе се прашувам зошто отиде Тоше..:(
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Сите песни... од убава поубава му се. Секоја ја испеал како последна, од срце! Најмногу ја сакам "Игри без граници" -му го опишува животот. "Немаш ни благодрам" , "Чија си", "По тебе" -секогаш кога ја слушам плачам, премирам. Прекрасно ја пееше "Зајди зајди"... оф сите му се прекрасни!! Почивај во мир Тоше!
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Навистина браво за Тони... Тоше заслужи ваква почит и се надевам дека и мн други ќе се согласат со мене... и ќе му одадат почит ако не со друго-барем секогас спомнувајќи му го името во позитивна смисла...онака како што е!
А за текстот подолу... прекрасно... плачев додека ги читав и двете. Уште несакам да верувам дека е мртов.. толку ивот го чекаше, толку добри дела сакасе да направи... Неможам повеќе, ќе пукнам од тага, мака, бес!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom