Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Boogie кажи нешто повеке за оваа тетоважа, 10 години поминале од тогаш ама сум ја сретнувал на повеќе места низ сите вие години па еве прилика лично од тебе да слушнам
Прегледај го приврзокот 179317 Прегледај го приврзокот 179318
Љубител сум на патриотски тетоважи, што да кажам - одамна беше како и да е има и многу други не е само оваа
Иначе уште ни е студиото у буњаковец само се спуштивме за еден спрат подолу во поголем дуќан плус веднаш над дестан абе нема таков мирис како кога се тетовираш у скинарт - ахахахахахахаха


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Се надевам дека и кај нас некогаш некое студио за тетоважа ќе го воведе тетовирањето со пигменти кои траат од 3 - 5 години...
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Се надевам дека и кај нас некогаш некое студио за тетоважа ќе го воведе тетовирањето со пигменти кои траат од 3 - 5 години...
Нема тоа веке се заврши, сега со ласер може кога сакаш тетоважата да ја извадиш!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Да се надоврзам на муабетов ^ со едно прашање, вистина белата боја на кожа стои само неколку недели највеќе месец ?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Не, јас на мене лично имам бели крилја тетоважа изработена од Луба Голдина и уште се бели. Тетоважата е изработена 2006 год.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нема тоа веке се заврши, сега со ласер може кога сакаш тетоважата да ја извадиш!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Не е завршено. Тоа во континуитет се работи во светот, само што кај нас никој не се осмелува да го воведе. Зошто знаеш, има многу луѓе што сакаат тетоважа, но се неодлучни, се премислуваат и на крајот се каат. А такво нешто би задоволило многу потреби, за разлика од ласерското отстранување на тетоважа кое е болно и кое не гарантира 100% отстранување на тетоважата.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Како не гарантира?
Денес ласерско вадење на тетоважа не е ништо поразлично од самото тетовирање по болка и е загарантирано дека 100% се вади. Пак нели највеке зависи колку професионално ти е изработена самата тетоважа


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како не гарантира?
Денес ласерско вадење на тетоважа не е ништо поразлично од самото тетовирање по болка и е загарантирано дека 100% се вади. Пак нели највеке зависи колку професионално ти е изработена самата тетоважа


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Зависи, не викам не. Но кај некои и доста добро изработени тетоважи со квалитетни пигменти и по ласерското отстранување останува како траг од тетоважата.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Зависи, не викам не. Но кај некои и доста добро изработени тетоважи со квалитетни пигменти и по ласерското отстранување останува како траг од тетоважата.
Ако има трага јас гарантирам дека нема трето или ласерот не е квалитетен-добар за самото отстранување што најчесто се случува со q switch ласерите или па тетоважата не е соодветно изработена и се повредени не само слоевите од кожата туку и самото ткиво!
Денес во 21 век ласерско бришење на тетоважа е принцип толку лесно да не кажам скоро како гума за бришење на молив.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Сакам да ставам тетоважа и одлучив за во Nameless. Може да ми кажете некое мислење или искуство ако имате?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Сакам тетоважи да гледам ама никогаш у животот мој не би ставил на мое тело. Исто мислење имам и за пирсовите.

Безвезе е да ти е ишарано телото како сликовница.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
Сакам тетоважи да гледам ама никогаш у животот мој не би ставил на мое тело. Исто мислење имам и за пирсовите.

Безвезе е да ти е ишарано телото како сликовница.
А кој зборува тука за сликовница ?!
Една - две тетоважи ( на грб и на рака, нога, гради) не те прават сликовница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom