Тетоважи

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Хм - јас повеќе од 25 год како се занимавам со тетовирање но ова со двапати лупење никогаш не сум го слушнал, се воздржував на било каков коментар за да не бидам негативно разбран но воопшто не е логично кожата двапати да се лупи кај човек дури и во случај на рана.
Да се разбереме немам намера да бидам учител на никој но човековата кожа и кожата на змија или гуштер е сосема различна.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Абе оти да се воздржваш кажи си мислење... Ете кај мене вишок боја било демек долу има друга кожа ама бледа е татоважата и сега почнува да чеша ( 9ти ден) според то шо читам на нет нормално било наводно така и треба е сеа како шо не знам. Кажи си слбодно зато е темата :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Јас Една работа ќе ти кажам - нема двапати да ти се лупи тетоважата туку поради несоодветен третман на одржување на самата тетоважа при заздравување сам го имаш пролонгирано процесот и неправилно е формирана бојата под кожата. Тетовирањето се дели на два процеси кои се подеднакви 50-50 рамномерно, првиот дел е тетовирањето вториот е заздравувањето на кожата. Кога кожата не е заздравена добро и целиот процес не е регуларно испочитуван тогаш тетоважата мора да се доработи. Според мене ти не си бил убаво информиран од твојот артист како да ја одржуваш сликата и он е должен својата грешка да ја поправи без надомест паричен од твоја страна Затоа и се воздржував од коментар, Несакам да биде некој мразам па затоа вака коментирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Колку би коштала една ваква: images.jpg
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Vo bitola nekoj aren tatu artist?

Во Битола кај Мачорот - он е постар тату артист и нема гајле работи се. А за цени најубаво на лице место кај артистите, вака на нет ништо цена реална не се добива бидејќи не сакаат артистите копии да прават сакаат да се креативни да направат поубава тетоважа.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Некој прилепчанец? Имам слушано за некој моментално популарен и поскапичок си бил, цел пп таму одел...

фала.
 
Член од
14 јуни 2017
Мислења
10
Поени од реакции
2
Во Битола кај Мачорот - он е постар тату артист и нема гајле работи се. А за цени најубаво на лице место кај артистите, вака на нет ништо цена реална не се добива бидејќи не сакаат артистите копии да прават сакаат да се креативни да направат поубава тетоважа.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Lokacija/broj
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Телефон/локација?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Боки другар ми цел го истетовира презадоволен е досега од мастило и се.

За Битола @Teknuvalo0 Игорче и Чевларот немам збор, пособено за првиот црта упм а и мастилата му се супер а и опремата му е нај нај. За мачорот иам 2 другари кој после 1 година мн се жалат од мастилото.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Sakam da se tetoviram i me interesira kolku pari se dvizat?
Од 500 денари нагоре, зависи од артист и од тетоважа но јас колку што сум запознаен 500 ден е најефтина тарифа у мк


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom