Тетоважи

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Sakam da se tetoviram i me interesira kolku pari se dvizat?
Кај игорче е на слика оди, али во генерала под 1800 не е сигурно го знајш SKIN SIN го држеа со Столе заедно низ корзо, Столе пирсаше овај тетовираше, сега е сам игорче во чикмачето кај Мезе Бар ако сакаш и ФБ ќе ти пратам во порака исто се вика SKIN SIN. Нема да згрешиш дефинитивно со Игорче има причина шо толку луѓе одат :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Јас за Битола не сум слушнал некој да биде легален и со сите нишани спремен како што е Мачорот.
Лично го познавам и знам дека минимум 10 пати годишно работи во странство по студијата, моја препорака за здрава и убава тетоважа во Битола е кај него, доколку интересот е сериозен тогаш провери си ги сите места па сам според делата кои им се изложени ќе пресудиш. Многу важно е и да е човекот и студиото исправно, чисто, стерилно - да не е некој наркоман прљав и Др.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Да освежиме и со некое сличе :)
Сите тетоважи се изработени во СкинАрт студиото од нашите троица артисти!









Sent from SKIN ART Tattoo & Piercings iPad using Tapatalk Pro
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Добар тату мајстор што црта портрети?

Ми ги препорачаа Пендева и Мичич:)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Кај нас Дуле прави портрети во секаков стил, едуциран уметник нема проблем со стилови :)



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Здраво
гледам овде дека има и тату мајстори - @Boogie , да прашам колку отприлика би одела цената за цел ракав?
Е сеа малку ми е специфична кожата, потемен тен е, а исто така ми е влакнеста од лактот до зглобот ама не многу, онака балкански (n).
Незнам баш каков дизајн би ми одговарал повеќе за мене? Размислувам за покласичен дизајн со линии без многу детали, сенчање и полнети делови.

Искрено ептен ми се бендиса некој ваков дизајн.


Ми изгледа класичен без многу детали - вака од сликава
Знаете некој што може да направи нешто слично на ова но да биди уникатно, ќе направиме заедно некој дизајн и нормално колку би коштало.
Позз
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Здраво
гледам овде дека има и тату мајстори - @Boogie , да прашам колку отприлика би одела цената за цел ракав?
Е сеа малку ми е специфична кожата, потемен тен е, а исто така ми е влакнеста од лактот до зглобот ама не многу, онака балкански (n).
Незнам баш каков дизајн би ми одговарал повеќе за мене? Размислувам за покласичен дизајн со линии без многу детали, сенчање и полнети делови.

Искрено ептен ми се бендиса некој ваков дизајн.


Ми изгледа класичен без многу детали - вака од сликава
Знаете некој што може да направи нешто слично на ова но да биди уникатно, ќе направиме заедно некој дизајн и нормално колку би коштало.
Позз
Јас обично избегнувам да пишувам за цени кога се прави муабет на форум или па по порака од проста причина што има премногу варијанти и услови една таква цена да се оформи. Бидејќи не си прв еве ќе објаснам неколку - прво сакам да сум фер спрема секој клиент, Несакам никој да лажам или да уценувам - јас работам на саатнина која е 80-100 евра во зависност од стилот. Ја сум мајстор за тетовирање, одамна не сум артист не затоа зошто не цртам туку бидејќи сите стилови на тетовирање ми се извежбани после повеќе од 25 год работен стаж - не е ова затоа зошто се фалам туку едноставно ова е факт кој тие што се нарекуваат артисти ќе го разберат кога ќе направат искуство во работа како моето.
Мајсторството го покажувам и со уникатните творби, не копирам туѓи тетоважи сите ама баш сите слики кои ги правам се нацртани од мене за моите клиенти - затоа и ми е потребен консултациски термин за разговор, за да дознам што тебе ти се врти во главата, дали има посебни причини што сакаш ваква тетоважа или можеби имаш причина да додадеш нешто плус па каде да се лоцира таквиот симбол или слика со значење. Јас тетовирањето го почитувам како најлично изразување на сатисфакција со потајно значење - тоа што јас како мајстор и ти како клиент ќе го знаеме за креирање на самата тетоважа нема никој друг да го знае толку детални бидејќи самата тетоважа преку овој муабет ќе е излиена од мене и тебе преку тој консултациски термин а и два три или повеќе ако има потреба. Сите мои клиенти ги охрабрувам однапред да испланираат како ќе се движи самото тетовирање од почеток до крај - бидејќи кај мене еден ракав на пр. може да се изработува една година или повеќе се со цел крајниот резултат да е перфекција - Јеби га перфекционист сум тоа е дел од мене ама ваљда затоа ме почитуваат моите муштерии и затоа повторно и повторно се враќаат по нови слики кај мене :)
Што се однесува до кожата мене ништо веќе не ми е чудно или тешко - работам од Америка преку Европа до Сингапур и Индонезија така да скоро 80% од типови на кожи ми се познати посебно кај нас бидејќи сум работел низ цела Македонија години и години, уште една причина зошто кажувам "мајстор"
И на крај цената на ракавот зависи од тебе не од мене, ако сакаш да биде сликата завршена за 6-7 саати ќе е поефтино а ако сакаш во сликата ти да вложиш пари а јас преку 25 саати работа тоа е многу голема разлика у цената-затоа повели у студио и ќе разговараме па ќе се договориме, никогаш не е морално јас да сум тој што те тетовира и а многу многу луѓе кои се нарекуваат артисти во Македонија :)

Поздрав се надевам го доби посакуваниот одговор




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Што значи фразата "Ке го гориме ли змејот ?" и кој е мајсторов ? :D

Кинеска фраза е обично а има многу значења кои немаат врска со тетовирање :)
Можеби за вадење на тетоважа па го горат змејот ласерски :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кинеска фраза е обично а има многу значења кои немаат врска со тетовирање :)
Можеби за вадење на тетоважа па го горат змејот ласерски :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Требаше да оди со линк моето мислење Буги ама дека телефонот не ми е во ред и не го споделил, еве го видеото https://www.youtube.com/watch?v=qktXCIOWFVg
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Требаше да оди со линк моето мислење Буги ама дека телефонот не ми е во ред и не го споделил, еве го видеото https://www.youtube.com/watch?v=qktXCIOWFVg
Хе Хе - топ, сега има смисла муабетот :) со среќа тетоважичка,многу добра идеја со влогот,подржувам максимално креативност и знам дека ке има уште многу вакви клипчиња бидејки кој почнал не завршил со една тетоважа :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Хе Хе - топ, сега има смисла муабетот :) со среќа тетоважичка,многу добра идеја со влогот,подржувам максимално креативност и знам дека ке има уште многу вакви клипчиња бидејки кој почнал не завршил со една тетоважа :)
Не е мој каналот ама одлична му е идејата (y) а за тоа дека не престануваат само со една дефинитивно е вистина :D
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Нешто поново од нашето студио - пет артисти во моментов го претставуваат Скин Арт од Македонија низ целиот свет. Руслан Вацика,Игор Механджијски, Мони Рутер,Дукса Младеновски и Сајпрус Богдан. СкинАрт тим СкинАрт семејство!!!!




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Boogie кажи нешто повеке за оваа тетоважа, 10 години поминале од тогаш ама сум ја сретнувал на повеќе места низ сите вие години па еве прилика лично од тебе да слушнам :)
Img120951_ilinden-vmro.jpg Img120953_1122_072.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom