Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
значи над препон а??:):)

ок е тетоважава :):) има и сенчање супер ако сакаш ке издржиш!:):)



поз
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ти го имам зирнато профилот :->
Ама фората е што ја несакам класични женски тетоважи.. Појше сакам нешто со оган, тигри, лавови, скелети.. Единствено што сакам така поинакво ама има време за тоа.. Е трајбол со делфинче плус на грбот позади.. Ама има време за тоа и разбрав многу болело.. Ипак накај 17 обавезно сакам овој тигаров да го ставам баш над препон така.. Па здравје за понатака ќе видиме..
П.С. Исклучиво црно-бели тетоважи со сенчање.. Леле ептен ми се свиѓаат :-> На 17 би можела да ја стаам таа? Нема да се деформира? :D
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
па не се црно бели (black & grey ) сенчани се викаат :):)

може да значи почекај бар до 17 :):) нема да има проблеми иако ти викам во сите префесионални студиа не се дозволува под 18 :):) али ке си идеш со 1 родител и се ке биде ок :):)

Иначе ти викам болката е релативна ствар , и зависи и до организмот некои воопшто не ги боли , други пак првите 5 мин ....

Но не е ништо страшно , еве јас се тетовирав досега 15 пати :):)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Епа фората е што неможам со родител пошо не ми даваат и никад нема да ми даваат :kesa:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ауу тогаш само со 18 г. си си и онака свој човек а ако е толку хитно па ко ке дое време ако може да ургирам кај другарчево :):):):):)

aјде може ке ги убедиш до тогаш , еве и моиве не се соглсуваат со мај стајл на живеење ама коа на др полиња сум ок... и имам свој кеш па тоа е :):):)

сега на 21 не ми можат ништо :):):)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
ја преговарам за родителскава дозвола, ако успеам летам накај веѓопирсањееее! а после 18, ива е мојот идол ;).
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
:):):) Фала дечки до сите кои ја читкате темава !Многу ми е мило што има интерес и прашања а јас ви одговарам , бидејки навистина мн ме интересираат овие ствари и читам и знам доста ! Повеќе ми е мрак значи за некоја тетоважа ако се праша како едена поделикатна ствар , иако сите нели мислат дека тетовирањето е многу полесено побезбедено, но може е тоа дека кај нас изгледа дека повеке има кои сакаат да се пирсани или испирсани :):):):)

Како и да е прашувајте за се што ве интересира на темава ,срушувањето на сите табуа и незнаења во врска со тетовирањето и пирсингот е мојата цел на мојата страна као и придонесот во мак. тетовирање како култ, во здружението а сите дешавки и активности кои следат ке бдат објавени:)

Поздрав до сите
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
epa vaka iva ako moze za edno malo sovet4e :D
sakam da si staam pris na vega. znaci imam 15godini i dozvola od roditelite. i sea od tebe sakam da dobijam preporaka kaj kogo bi mi predlozila da se pirsam ( od sk sum) (parite ne se vo prashanje) i kakov prs da staam ( znaci ne se razbiram u takvi stvari) titanumski, nz ti kakov ........:vozbud:
ina4e sakam da znam kolku se mali shansite da dobijam infekcija pri pirsanje vo dobri uslovi odnosno vo studio zs nekako se plasham da ne si ebam vegata :D
fala od napred i pozdrav4e
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Шансите душо се минимални а можат да настанат ако после само не се грижиш за пирсот како што треба ;) ама за тоа имаш во првите страни се објаснето , па нема да има проблеми!:back:


 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
мозе да знам колку се движи цената на пирсинг на јазик..?
 
N

n/a

Гостин
Jas sakam sibirski (bel) tigar na leva raka.
Golem...10 na 10cm.
Vo boja.

Samo neznam kaj da go napravam,posto ako otidam kaj nekoj tatoo majstor i mi nacrta magare mesto tigarot...ke go zatvoram u podrum.
Pa jas malku ke go crtam. :vozbud::toe:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Па ако отидеш кај што треба, нема ипак за секој тетовирач не е зa цртање па некои прават лоши тетоважи да, ако сакате и слики ке ставам :):):):)

Него дечки темава нека е за прашања повеќе од здраствен аспект:):)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ej iva .. за тоа шо викаше у савеџ нидл. .. у тоа тату студиото.. може да ме пирсат на веѓа? бев денес, поминавме низ таму ама затворено беше да прашам, касно ни текна .. таму ставаат или ти ги спомна, тие да ми препорачат каде да одам.
ме убедија и мене. .. ама сакам професионално . .. ко шо кажа FrmSunWithLuv. ..нејкам да си сјебам веѓата :)

sry за офтопикот, ама итно ми e :):)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
знам дека у Savage needle има дечките праат тетоважи профи, е сеа за пирс видете мислам дека ставаат ...

Но ако не фино прошетајте се до Ск:):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom