Тетоважи и пирсови - се` за нив од здравствен аспект!

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
decki temava neka e za prasanja za zazdravuvanje moze da ne me karat za rekalma na drugar mi zatoa.... :):)

pozdravce
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
decki temava neka e za prasanja za zazdravuvanje moze da ne me karat za rekalma na drugar mi zatoa.... :):)

pozdravce
Не ти е само другар и член на форумов е, само нешто го нема се крие, а инаку можеш и преку ПП да им кажеш.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Не ти е само другар и член на форумов е, само нешто го нема се крие, а инаку можеш и преку ПП да им кажеш.
ауу што терба да значи ова :pipi::pos2: па добро де јас за моја тема пишувам:wink: иначе да им кажав :cheeky1:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
A за пирс ан веѓа...Имам слушнато дека ако погодиш некој нерв таму горе ќе трепкаш цело време со тоа око,вистина е??
 
Г

Гоццццце

Гостин
Или ке трепкаш цело време или никојпат веќе нема да го отвориш !
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
може бе се али ако се пирсаш под нестандардни услови;) :)

иначе после самиот пирсинг може да се малце насолзи окото и са трепка и тоа некои 12 мин. но ништо не е страшно а ни најмалку болно:)
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
imam pirs i na jazik i na vegja.........odnosno na vegja resiv da ne go nosam vekje....i ne me bolese voopsto koa se pirsav:D najbitno e da se izbere dobar pirser ko so kaza iva_skorpija:helou:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ти кажав јас нели? или не...
не е битно...
знаеш имам пирс на јазик и се пирсав кај Игор во Skin Art,а тоа се наоѓа во Буњаковец....
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
се се сoстои од тоа да има профи.пирсер и добар пирс( материјал да е соодветен-титанумски) и полсе малце останува на нас за хигиената и негата:):):)
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
а вака едно прашање, сакам да се пирсам на јазик ама проблемот е во тоа што јас и од најмало гризнување ми се појавуваат оние мали ранички во устата ( авти ) ептен ми е осетлива, што значи имама слаб имунитет на бактерии во устата... и сеа замисли од најмало гризнување авта што ми седи една недела и умирам од болка а цела дупка на јазик? :nesum: :nesvest:
некој совет ? препорака?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
а вака едно прашање, сакам да се пирсам на јазик ама проблемот е во тоа што јас и од најмало гризнување ми се појавуваат оние мали ранички во устата ( авти ) ептен ми е осетлива, што значи имама слаб имунитет на бактерии во устата... и сеа замисли од најмало гризнување авта што ми седи една недела и умирам од болка а цела дупка на јазик? :nesum: :nesvest:
некој совет ? препорака?

?????? па што прашуваш НЕ СТАВАЈ !!!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
eeeeeeej sakam pirsovi sega za sega imam 2..edniot sama si go stavev..imav i na papokot sama si go stavav ama go izvadiv...mama koga vide zbesnaa...a sega lagam na jazikot eden da bapnamm eden:)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
A за пирс ан веѓа...Имам слушнато дека ако погодиш некој нерв таму горе ќе трепкаш цело време со тоа око,вистина е??

aaa vistina e deka moze... ali ja imam na vega ii ne mi e nisto..:) a koga ke ti go stavat ne ni boli nitu pa solzi okoto...:)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Една молба.. Сакам да се пирсам на веѓа ама незнам каде.. Ако може некој да ми каже кој пирса добро, со искуство(особено ива)..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom