Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
11к ми е асусот, овој шо викаш ти гледам 17к, не ми се даваат толку пари... Двоумица ми е помеѓу аусот и самсунг ј5... асусот имат подобри перформанси, самсунгот е пак самсунг и незнам шо да прам...
Земи Редми 3 од hi.com.mk, подобра опција ти е од Асусот. Башка поддршка и апдејти ќе видиш, кај Асусов којзнае.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
11к ми е асусот, овој шо викаш ти гледам 17к, не ми се даваат толку пари... Двоумица ми е помеѓу аусот и самсунг ј5... асусот имат подобри перформанси, самсунгот е пак самсунг и незнам шо да прам...
Контактирај со @the_maker тој е задолжен за Xiaomi и предлози ќе ви кажат за друг модел за истата .
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
11к ми е асусот, овој шо викаш ти гледам 17к, не ми се даваат толку пари... Двоумица ми е помеѓу аусот и самсунг ј5... асусот имат подобри перформанси, самсунгот е пак самсунг и незнам шо да прам...
Redmi 3 е подобар избор од Асус-от, ѕирни го тука, но на крај све се сведува на вкусот твој: http://www.hi.com.mk/index.php?route=product/category&path=192
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
25
Поени од реакции
2
Zemav Xiaomi rn2, i ne mozam da jas stavam sim kart. vo telefonot, ne e vajda deka kartickive od Cosmofon ne odgovaraat na ovoj mob. imate li nekoj sovet?
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Zemav Xiaomi rn2, i ne mozam da jas stavam sim kart. vo telefonot, ne e vajda deka kartickive od Cosmofon ne odgovaraat na ovoj mob. imate li nekoj sovet?
Novite telefoni baraat najcesto micro sim karticki,idi vo one kje ti dadat odma takva karticka i kje mozes da ja koristis so telefonot
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
препорачајте телефонче до кај 200 евра, ја од ова што разгледав редми 3 некако најдобар ми се чини.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
препорачајте телефонче до кај 200 евра, ја од ова што разгледав редми 3 некако најдобар ми се чини.
Може Редми 3, во www.hi.mk , стигаат сите бои после празникот, а за таа цена можеби може и Редми Ноте 3 со 2/16ГБ меморија. Ако сакаш, пиши ПП да ти обезбедам попуст..

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Се изнакупував електроника овој месец, па ајде и телефон да смениме...
Ми здосади више Galaxy S4, па сакам да пробам нешто ново.
Пошто обожавам камери кај мобилни уреди, фрлив поглед на Lumia 1020 и Lumia 950XL.

Што мислите, кој е подобар од овие два? Вреди ли да ја менувам камерата на S4 за Lumia? Голема ли е разликата во квалитетот на сликата во однос на S4?
Знам дека камерите на Lumia се далеку понапредни и поквалитетни во однос на останатите смартфони.
Не се само point and shoot...

Секој совет е добредојден. ;)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750
Samsung SM-A300FU Galaxy A3 LTE
од СЕТЕК
12 РАТИ *1167 Ден.
Бренд: Samsung
Гаранција (Дена): 730
ИЛИ
SAMSUNG GALAXY A3 (2016) од Телеком
600 ден. месечно x 24 за постпеид СМАРТ М
899 ден. Месечна претплата
ГАРАНЦИЈА 1 година !!??
................................
ако земам од СЕТЕК претплатата на Смарт М ми е 100мкд поефтина ...
799 ден. Месечна претплата

... не ми е јасно зошто новите смартфони имаат само 1 година Гаранција ??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750
ајде коментар за друг телефон, од НЕПТУН
samsung sm-j500 fzwdsee white ds
6*2000мкд

2015 е, но има дури 2600ма батерија, послаб ли е од
GALAXY A3 (2016) ??


поентата е да не се врзувам на 2 години во Т-хоме туку само на 1 година
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Samsung SM-A300FU Galaxy A3 LTE
од СЕТЕК
12 РАТИ *1167 Ден.
Бренд: Samsung
Гаранција (Дена): 730
ИЛИ
SAMSUNG GALAXY A3 (2016) од Телеком
600 ден. месечно x 24 за постпеид СМАРТ М
899 ден. Месечна претплата
ГАРАНЦИЈА 1 година !!??
................................
ако земам од СЕТЕК претплатата на Смарт М ми е 100мкд поефтина ...
799 ден. Месечна претплата

... не ми е јасно зошто новите смартфони имаат само 1 година Гаранција ??
Двава телефони ти се различни. Едниов ти е постарата верзија од А3, а другиов ти е сега новиот 2016та.

Постарава верзија на А3 на телеком ти е по 350 денари месечно на Смарт М.


Мој совет. Ако веќе користиш број од Телеком искористи си ги поволностите од тарифата кои се однесуваат на цената.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750
Двава телефони ти се различни. Едниов ти е постарата верзија од А3, а другиов ти е сега новиот 2016та.
Постарава верзија на А3 на телеком ти е по 350 денари месечно на Смарт М.

Мој совет. Ако веќе користиш број од Телеком искористи си ги поволностите од тарифата кои се однесуваат на цената.
ако земиш од Телеком телефон поскапа ти е претплатата... работата е што во продажба во продавници А3 ( 2016) е или поскап и или со само 1 година гаранција, и тоа во некој сомнителни ќумези, може и да не се оригинални телефоните, ако некој знае како воопшто се утврдува кога се во светот се праи во ПРЦ... ... инаку продавниците за компјутерска опрема по се изгледа не држат од најновите мобилни...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
ако земиш од Телеком телефон поскапа ти е претплатата... работата е што во продажба во продавници А3 ( 2016) е или поскап и или со само 1 година гаранција, и тоа во некој сомнителни ќумези, може и да не се оригинални телефоните, ако некој знае како воопшто се утврдува кога се во светот се праи во ПРЦ... ... инаку продавниците за компјутерска опрема по се изгледа не држат од најновите мобилни...
Ако имаш веќе договор за претплата со Телеком или планираш да склучуваш сега договор со Телеком на таа тарифа, земај си го од Телеком мој совет. И јас планирам да го земам за скоро истиов од Телеком и далеку е поефтин од другиве продавници. Ако си на друг оператор види како стојат таму цените. А гаранција како гаранција лично не сум имал добри искуства ниту со некои од продавнициве за бела техника или пак Телеком, па затоа во последно време не ми игра голема улога колку е гаранцијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom