Телефонски муабети

Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
mrazam dolgi razgovori
bi se odkazal i od mobilen ama stvarno mi treba
ic ne mi e jasno kako mozat da zborat so saati?????trgnuvajki od devojka mi????
trba da se vidime za 1 saat i ona mi raskazue so i se desavalo 45 minuti
:))))))))))))
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
abe glej sega... sakam dolgi muabeti no smetam deka najefikasen bi vil muabetot od 2'3 min bidejki za toa e i namenet telefonot. no.... jas obozavam da si zboruvam podolgo. onaka zatoa sto mi e interesno.:baeh:
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Pa ne sum zborela ni taka 1 minuta no ne sum zborela ni poveke od 45 ili 50 minuti..Najveke pola saat ili taka..Ako imam neshto interesno da kazam ili da mi kazat sekako deka ke zboram pola saat ili malce poveke..No obicno si zboram neshto za na shkolo i sekogas zborime za nekoja licnost no ne ja ogovarame..Ima i raboti za koj ogovarame no ete koj ne ogovara:D:D:D
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Kratko zboruvam obicno, retko se slucuva ako mi e nekoja bitna osoba i ako mi e nesto vazen ,interesen muabetot ,da se zaboravam skroz:lud:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Јас зависи, сакам обично да ми траат муабетите по барем пола саат.. често пати по 45тина минути.

Најдолго имам зборено некаде околу 6 - 6,5 саати. :) Ама стварно беше важен муабетот....

Секогаш неако, чудно полесно ми оди муабетот по телефон... секогаш е полесно да кажеш ствари по телефон, отколку во фаца...
 

CraZy`g|rL

The Little Princess
Член од
10 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
mozam da sedam bukvalno cel den so telefonot vo raka :D dolgi razgovori ne mi smetaat ich, osobeno so drugarkite..si velam nekogash podobro beshe da izlezime da se najdime negde da se iznazborame ama ete nas pointeresno ni e na telefon...ama zato smetkata...no comment..i ke se chudime posle od kaj ima Telekom pari :P
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Dur bese decko mi vo Sk zaspivav na tel, po 2 sati praevme muabet, a be cel den. I posle ko dojde 6000 smetka................. mojte da zamislite so bese doma.:duel: A be UZAS! :shok:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
PA kisnam na telefon samo so drugar mi Ivan, ne znam mnogu mi e ubavo so nego koga kisnam na telefon. Inaku ne, ponekogas duri i zivci me fakaat od telefonot. Mnogu me nervira koga nekoj mi zboruva pola saat na telefon, a treba da se vidime za 15 minuti. Mizerija :3:
 
Член од
8 август 2006
Мислења
32
Поени од реакции
0
definitivno toa muabetenje po 3 saati na telefon e dzabe, samo trosok i derenje od strana na roditelite za smetkata...ama jas sum od toj tip na luge sto KISNAT na telefon.So edna ista licnost po 2-3 pati se slusam i po saati muabetenje...zenski muabeti...ogovaranja...od ovoj tip:lelee go vidov preeska lele kolku e najubav pa kako me pogledna...pa koga dojde da se pozdravi...lele kolku ubavo mirisase...pa kako me gusna i kolku ubavo me baci..a taa roslata sto e so nego lele nosot ke i go skrsam....kojznae sto videl vo nea... i toa trae beskrajno...a za 3 saati treba da iskocime zaedno...zenski...a na maskite muabetot po telefon im e:so prais be per dobar si?aj bidi u 10 pred fresh aj se gleame cao.i toa trae po 30 sekundi.slozeni sme nema sto... :))
 
Член од
9 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
mrazam dolgi razgovori po telefon.Ednostavno me faka nervoza.Se osekam kako da go gubam vremeto. A ako me gusi so nekoi gluposti toj sto e od drugata strana,e togas duri pocnuvam da sizam.
Nikogas ne sum sakala dolgi razgovori a ne sakam ni sega.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
nema vrska deka mazite kinat zivci ili pomalce zboruvaat
jas sakam da pravam dolgiiiii razgovori ama zavisi so koj..inace naj dolg razgovor do sega sto sum go pravela bese od 10navecer do 4sabajle:)na domasen tel.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Абе види факт е тоа дека секој муабет може да се заврши брзо за било што.А нема врска дека машкиот пол дека не збори а дека женскиот пол повеќе разговарале на телефон.Јас телефонот го сфаќам за средтсво што ќе ти спотреба за кратко и за нешто што во секој момент ако ти треба да добиеш информација или да се договориш.А ние што окапуваме на тел. со часови тоа е вистина премногу и непотребно ако сакаш да се слуснеш со личноста оди кај него или нека дојде кај тебе на кафе и ќе си направите муабет а не само сметки да се прават.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne zboram mnogu dolgo mislam deka najdolg muabet mi e okolu 45 minuti a obicno podolgo zboram koga sum kaj tetka mi,dedo mi a ne od doma ili koga mene ke mi se javi nekoj.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
21
Поени од реакции
0
Телефон користам само за договарање за испаѓање и тоа по 2 минути разговор :)))
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Па зависи од расположение...
ми се има дешавано да се јавувам од онака, да си праам моабет од што ми е досадно
некогаш глеам што побрзо да ги откачам, да се договорам и готово(највише 5мин), па не ми се виси секогаш на телефон со саати..
Највише мрзам кога не ми е денот и кога другар/ка ке ми се јави за совет...глупо ми е зашто не ми се збори, а уште помалце ми се слушаат туѓи проблеми(ко моите малце да ми се) ама како добра другарка мораш да ги ислушаш и да помогнеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom