Телефонски муабети

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
ми го конфискуваа мобилнот поради превисоки сметки....
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
pogotovo koga ne sum vo mkd, a go poglednam telefonot odnapred znam deka smetkata ke bide enormna, zs se zanesuvam telefonirajki.
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
уфф без телефон незнам како би издржала...обично зборам од 5мин до кај саат,саат и пол..зависи со кој како...
а за сметката...е тоа моите дома го знаат најдобро :( среќа имам втора линија која често ме потсеќа дека треба да скратам :)
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
ах тие телефонски разговори ах, ми испадна една јака шанса си најдов една типка една малце поголемаааа........................еднаш немав што да праам и ај ке играм квиз на мирц....и кога случајно започнав разговор со една мирцачка, имаше 32-33 години со маж дете, онака фамилиарна, и незнам како испадна наваму натаму типката побесна по мене и почна редовно секој втор ден да ми става кредит на тел. е сега од тие 500 ден. кредит што ми го ставаше јас 200-250 денари ги трошев со неа на телефон ама од еднаш, и тоа секој ден се јавував и ми се јавуваше после 10 и минута ни беше 3 денари, и така разговорите ни траеа по 2-3-4 саати кога како зависно од тоа кога ке дојдеше мажоти од коцкарница (најверојатно пошо касно се врајкаше) и ми здосади ја опткачив и од тогаш разговорите на телефон ми траат најпојке до 10 мин , максимум.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Обично кога ќе се јавам негде јас гледам да не зборам ептен долго. Али така месечно просечно по 7 мин. најмногу муабет правам. Али еднаш ептен се забораив на телефон. Правев муабет со една другарка ама ја забораив дека јас сум и се јавила и цело време си мислам дека она се јавила. И негде 35мин збориме и ја и викам: Абе тебе многу нешо сметкава следна ке ти дојде. И оваа ми вика: Не бе зашо?. И ја па од прееска збориме..... И она ми вика па ти ми се јави.... И леле мене коа ми се врати филмот ни чао ни нишо целата попарена одман спуштив......Пoсле едно пет дена нигде не сум вртела....:). Од тогаш наваму стално пазам коа ќе се јавам колку зборам:)
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Најголема грешка во животов ми беше што зедов број на пост-пејд.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Ova muabetenjevo nekako mene ke da mi e hobi:) ko ke se obesam na tel nekolku sati ne ja spustam slusalkata:):) i potoa ke dojdi smetka 5000-6000 i moite ke si go isklucat tel.Momentalno mi e isklucen:( kazneta sum demek:) heheehhe sega zaklucete dali muabetam mn ili recisi ic:)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
лелеле немам кредит , жими се ќе се пребацам на пост-пејд зш вака не иде
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Ne pitaj za telefon! Mislam deka samo za telefon plakaat moive!!!
I domasniot i mobilniot go rasturam!Baska mobilniot mi e na smetka taka da samo ke mi titne nekoj i se javuvam!!!Me naucija jebiga!:lud:
 
N

NeMiRnA

Гостин
lele porano koa ne bev na karticka toa bese pokolj.Gleam se zalite za 35min razgovor,a sto vikate za 4 saati bez prestan,sto e mnogu mnogu e,a so e najtragicno drugarka mi zivee edna ulica pogore,od pusta mrza gledavme film i zborevme i pievme kafe i se smeevme ko blesavi,pa da vi kazam pravo ic ne mi bese krivo bitno mi bese interesno:).A sea karticna mi stavija na domasen ama pak ja cedam taka da pak ke se vratime na staro so paket kazi-kazi isplatlivo za muabetcii kako mene:)
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Flik напиша:
лелеле немам кредит , жими се ќе се пребацам на пост-пејд зш вака не иде
Море немој да си пробал:pos2:

Од ко сум на пост пејд дома војни се водат, сметките не да се гооооооолеми...:):):)

Коа си на пост пејд демек си викаш абе ај коа е сметкава 1000 ај нека е 1005 шо врска има... Па пак си продолжуваш, коа е 1005 нека е 1200...

Се забораваш и после е тешко тебе:toe:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ufff...ne da zboraaamm....Znam epten onaka da se razboram...Rekord do sea mislam deka mi bese 5 saati so edna drugarka...I toa za kakvi gluposti zborevme ali aj...
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
БК-НЕТ интернет телефонија разговори во странство за ефтини цени
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Post Pejd mozebi e primamlivo ...poeftini tele. ama ne za dzabe
Pri pejd e zakon
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Na telefon okapuvav, pretezno po dva - tri saati i toa zboram dva saati so nekoja drugarka, pa posle saat vreme ke pravime muabet uste nekoi saat vreme pa posle mozebi pak ke se cueme. Tatko mi doma vikase se zakanuvase deka ke go iskluci telefonot ali smetkite bea se pogolemi i pogolemi, i posto e on mnogu dobar, ne go islkuci tuku go prebaci na pri paid. E sea problemot bese sto mesecno stavase samo po edna iljadarka, i ke letnese taa vo prvite 10 dena i posle bez telefon. Se desavase nekad da ubaci uste edna pestotka, ali i ako ne vnesese znaes deka drugiot mesec ke imas pak telefon. Pred dva meseci se smiluva i go ukluci pak na post paid domasniot, samo najverojatno ke zazali:zlo: :zlo: posto ne bese bas kako sto se nadevase prvata smetka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom