VIP
Поени од реакции
24

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Сега барав. Обично барам на podnapisi и на titlovi.com.
  Немат пошо мислам дека Salt е ептен тазе излезен филм ако не се лажам. Не сум го гледал и не сум во тек со А. Џоли :) ама почекај за некој ден сигурно ќе имат, обично ќе излезит првин англиски, па за некој ден хрватски/српски.
  Дури сега стигвам да вратам.
  Вака - пробај да ги уклучвиш преку бс плејер епизодите. И сега, ако ти одит понапред, стегни на цтрл и држи ја левата стрелка и со то прајш преводот да ти ојт неколку секунди наназад, т.е. можда ке го погодиш точен да се совпаднит.
  Од друга страна, јас со програма за преводи сум работел само еднаш, и појке ниеднаш. Имав за еден постар филм никако не се совпаѓаше ниеден превод, остадов цели 3 сати од животов на Subtitle Workshop да го наместам. И не успеав. И од тогаш си реков ако не се совпаднит превод некој, ќе го гледам филмот без превод.
  Најдобро решение ти е последните 15 минути без превод да ги гледаш, и јас мислев 24 дек е тешка за гледање без превод, пошо многу стручни зборој имат, ама не е, 8ма сезона пола ја изгледав без превод пошо ја гледав онлајн на премиерата во сад, т.е. по наше 2 сабајле седев секој понеделник ко нездрав.:)
  прашај таму IOsonoINTERISTA,џимеј.Ваљда со некој од нив двајца си зборувал.:))
  Сигурно мене не си ми пишал... можит се имаш препознато. Јас на сите приватни пораки враќам, особено ако е нешо за 24.
  Вака - за торенти од прва до шеста сезона немам, пошо ми ги даде еден пријател уште од пред 4-5 години на дивидија све, јас ја спуштав 7ма и 8ма сезона и за осма има торенти на замунда (мислам дека и за седма).
  Види побарај на замунда ако има, никогаш не сум проверил пошо тешко е и за барање поимот 24 да го внесиш, ти излегвет миљон разни глупости, подеси да барат тв серии.
  Ако не најдиш пиши пак да бараме друга страна.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom