Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
ја пред месец дена им пишав мејл.. ми рекоа дека се работи на нови интернет содржини и продукти ,но не располагаат со подетални информации
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ајде некоја инсајдерска информација нема ли некој? Би требало сега за 14 февруари да пуштат некоја реклама и понуда.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ајде некоја инсајдерска информација нема ли некој? Би требало сега за 14 февруари да пуштат некоја реклама и понуда.
Ќе пуштат, филм да изнајмиш од видеотека на MaxTV место 79 ќе биде 49! За Ваше уживање со саканата. :love:
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој нека ми кажи како да го средам проблемов со интернетов ми кажува проблем во DNS серверот. Иначе ги рестартирав и рутерот и модемот и повторно истото.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај некој нека ми кажи како да го средам проблемов со интернетов ми кажува проблем во DNS серверот. Иначе ги рестартирав и рутерот и модемот и повторно истото.
Види во network connections кои днс адреси ги имаш наместено ? Ако се тие од т-хоме можно е да има некој проблем со нив така да намести ги оние од гугл (8.8.8.8 & 8.8.8.4)
 
Член од
24 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ај некој нека ми кажи како да го средам проблемов со интернетов ми кажува проблем во DNS серверот. Иначе ги рестартирав и рутерот и модемот и повторно истото.
Си пробал преку ПППоЕ само со модем на ПЦ?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Си пробал преку ПППоЕ само со модем на ПЦ?
Вака на статичниот ком. имам интернет ама немам на лаптопот, на него ми го кажува овај проблем. Во рутерот ми е наместено ПППоЕ.
Иначе го имам мислењево поставено во погрешна тема, интернетот ми е од ОНЕ.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.529
Поени од реакции
20.661
Што направија овие T-Home мора да има нешто ново од нив пошто вака не ја бива :D !!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.270
Поени од реакции
641
Вака на статичниот ком. имам интернет ама немам на лаптопот, на него ми го кажува овај проблем. Во рутерот ми е наместено ПППоЕ.
Иначе го имам мислењево поставено во погрешна тема, интернетот ми е од ОНЕ.
A da go isklucis komjuterot od mreza i mrezniot kabel da go ushtekash vo laptopot pa da vidish dali ke ima net ili ne?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ајде ваљда од март ќе не изненадат со дуплирање на пакетите ;)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Поради тоа што не најдов посебна тема за Т-Хоме, тука ќе го поставам прашањето: има ли некој искуство со враќање на производи добиени со поените од мој клуб ?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Скоро еден месец имам проблеми со интернетот. Често пага, еве баш сега брзината е само 1 мегабит а имам 10 мегабитна конекција.
Рутерот е стар подржува само 6 само во последно време ретко и 4... Пријавив дефект пред 1 недела ги нема сеуште..
Телефонот ми е исклучен во 2 правци а сметките се платени, се јавувам неколку дена ми викаат кај нас јавува дека е во ред пуштена е линијата а мене телефонот ми е исклучен веќе трет ден.
Пред 6-7 дена ми се јавуваат и ми нудат продолживање, нај љубезно ке помислиш дека те молат...

И што треба да правам сега? Да чекам вака 20 дена додека не заврши договорот? А да го продолжам нема никаква шанса...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom