Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Па веќе две години се мачам со интернетов на ОНЕ, кој е катастрофа. Инаку имам целосен пакет од таму, значи телефон и 3 бум приемници. Сега сакам единствено да го сменам интернетот, па гледам како би било најдобро да го искомбинирам?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Може некој да ми каже за што служи УСБ портот на рисиверот (media reciever 300), ставам УСБ и ништо не се дешава?
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Фала им за најбрзиот интернет на светот!!!
и за 3 те гратис месеци
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Може некој да ми каже за што служи УСБ портот на рисиверот (media reciever 300), ставам УСБ и ништо не се дешава?

Моментално не им се функционални усб портите, со некоја наредна верзија на софтверите истите ќе можеле да се користат (ќе можело и да се меморира избраниот превод на секој канал поединечно), така ми одговорија пред некое време :)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.568
Поени од реакции
724
Едно прашање, дали може да земам интернет АДСЛ, а телефонскиот број да ми остане на ОНЕ?
Мислам дека неможеш да имаш број од ОНЕ а нет од Т-ХОМЕ сепак јави се на 171 и прашај .Ова го знам сакав само Кабловска од Т-ХОМЕ но мора да се има линија од нив барем така мене ми кажаа од нивниот инфо центар
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Единствено ако сакаш оптика од телеком, а фиксен на Оне? Ако не сакаш оптика, тогаш мислам дека нема да можеш, и двата оператора користат телефонски кабел за фиксен/интернет.

Сеуште ги чекам да ми се јават телекомциве да ја чујам понудата, каков тоа интернет ми нудат за да останам уште година дена кај нив.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.105
Поени од реакции
2.240
Dali znaete nekoj dr nacin na resetiranje na ruter speedport od t home osven so igla.Pred 2 sedmici mi blokira ruterot i dojde tip od t home go zede vo ptt i mi kaza deka bil blokiran ruterot pa go resetiral i rabotese se do pred 2 dena koga izgleda pak blokiral :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Dali znaete nekoj dr nacin na resetiranje na ruter speedport od t home osven so igla.Pred 2 sedmici mi blokira ruterot i dojde tip od t home go zede vo ptt i mi kaza deka bil blokiran ruterot pa go resetiral i rabotese se do pred 2 dena koga izgleda pak blokiral :)
Влези во менито на рутерот, некаде сигурно има опција за ресетирање.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Единствено ако сакаш оптика од телеком, а фиксен на Оне? Ако не сакаш оптика, тогаш мислам дека нема да можеш, и двата оператора користат телефонски кабел за фиксен/интернет.

Сеуште ги чекам да ми се јават телекомциве да ја чујам понудата, каков тоа интернет ми нудат за да останам уште година дена кај нив.
Ќе ти јават на 1ви март, дуплирани пакети :icon_lol: :pos:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Малце captain obvious

Напомени


Од 1 Март 2011 година се применува зголемување на вклучениот интернет сообраќај во сите Call & Surf пакети.
- Корисниците кои склучиле договор во март 2010 година или подоцна, автоматски ќе добијат зголемување на вклучениот сообраќај.
- Корисниците кои склучиле договор пред 1 март 2010 година, а кои сакаат да ги користат карактеристиките на објавениот пакет ќе треба да мигрираат во еден од нашите продажни салони или преку Контакт центарот на телефонскиот број 171.

П.С Промените не важат за сите пакети само јас од Call&Surf го копирав.

 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Dali znaete nekoj dr nacin na resetiranje na ruter speedport od t home osven so igla.Pred 2 sedmici mi blokira ruterot i dojde tip od t home go zede vo ptt i mi kaza deka bil blokiran ruterot pa go resetiral i rabotese se do pred 2 dena koga izgleda pak blokiral :)
Влези во рутерот, па иди settings -> system, па барај ресет опција од лева страна ако ја немаш иди на експерт сетингс. После ќе ја имаш сигурно.
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 05:10 ---
Dali znaete nekoj dr nacin na resetiranje na ruter speedport od t home osven so igla.Pred 2 sedmici mi blokira ruterot i dojde tip od t home go zede vo ptt i mi kaza deka bil blokiran ruterot pa go resetiral i rabotese se do pred 2 dena koga izgleda pak blokiral :)
Влези во рутерот, па иди settings -> system, па барај ресет опција од лева страна ако ја немаш иди на експерт сетингс. После ќе ја имаш сигурно.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Kazete mi na ovie najnovite priemnici sto se so 320gb hdd, gledam na dalecinskoto ima teletext ama dole e kako vtora funkcija, i neznam kako da pristapam do nego, dodeka na starite ima txt i lesno se pristapuva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom