Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Џабе ти е.Ќе ти рече ако не ти се свиѓа откажи.:toe::toe:
 
Член од
23 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
A kako mozam da znam dali me prefrlile na max120?
imav max100 i pred dve nedeli im se javiv da me prefrlat na max120, pa mi rekoa za 3 do 4 dena ke me prefralt.

E sea koga ge proveram kolku sum downloadiral na ovoj link https://moj.telekom.mk/MojTelekom.aspx , pisuva samo maxadsl a porano pisuvase maxadsl100.
Dali toa znaci deka veke me prefrlile?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
јависе за сигурно на 080012345, бесплатен број
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Не знам за вас, али јас не сум будала да продолжувам договор за ебани 5 ГБ, свестете се малку од вакви бараби како Т-Хоме, го јадеме цело време, само финти ни прават, кај се видело да се продолжува договор за зголемување сообракај. Па во Гевгелија, Богданци, Стојаково има кабелски за иста цена со сооб. 25 ГБ. Нека се свести народот пошо вакви "големи" копмании само го крадат народот. СРАМОТА
Јас имам Call & Surf Comfort и редовно им правам над 50гб трансвер така да тие 5Gb не ми прават голема разлика, плаќам 1900 денари а за тие пари од он нет има дуо екстрим без лимит на трансвер и поголема брзина, чекам да ми истече договорот и одма се префрлам на друг провајдер.
 
С

Спенсер

Гостин
Јас имам Call & Surf Comfort и редовно им правам над 50гб трансвер така да тие 5Gb не ми прават голема разлика, плаќам 1900 денари а за тие пари од он нет има дуо екстрим без лимит на трансвер и поголема брзина, чекам да ми истече договорот и одма се префрлам на друг провајдер.
1900 ама со Тв и со фиксен??? незнам,ја порано со тв,фиксен и он нет ми искачаше 2700 месечно вкупно.... сега е 2300...

јас сум презадоволен... 4-5 дена имам 3 Макс 25гб,се е како што треба сега за сега...



се додека е вака е ок...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
и сеа од кај да знам кое ми е корисничко име и пасворт???
- се неам преку визардите пуштено на лан од ко стаив рутер и вајрлес и не би ми било потребно...

и како да дознам сеа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
и сеа од кај да знам кое ми е корисничко име и пасворт???
- се неам преку визардите пуштено на лан од ко стаив рутер и вајрлес и не би ми било потребно...

и како да дознам сеа?
Во договорот го имаш и јузерот и пасвордот.

Ако не, јави им се, кажи им го домашниот или конто бројот од сметката, ќе ти го кажат само јузерот, па после ќе бараш и да ти го ресетираат пасвордот (ќе ти стават Aa11) и после прај си што сакаш.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Во договорот го имаш и јузерот и пасвордот.

Ако не, јави им се, кажи им го домашниот или конто бројот од сметката, ќе ти го кажат само јузерот, па после ќе бараш и да ти го ресетираат пасвордот (ќе ти стават Aa11) и после прај си што сакаш.
токму тоа го сторив.. не ми беше во употреба уште за макс пакетите...

179631,9 MB
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
speedport w 503v срамота да нема dyndns
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Да да така е штиклирав и се појави...него највеке се изнервирав тој од 0800 ми вика таа опција ја нема и збеснав главата ме заболе му викам како може да нема Днс малце пцуев и исклучив неможам да сватам како може такви слепци да работат???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom