Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Можно е од први март да покачат пакетите како што лани направија, нека ги качат барем дупло добро ќе биде :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Благодарност и до Т-мобиле.. фала ви за се.. и да ви кажам дека во јули конечно ќе раскинам со вас.
И јас сакам да мигрирам, бидејќи страшно ме изнервираа, ама која е алтернативата за 3 Max? Кажете ми Blizoo па самоубиство да направам.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
И јас сакам да мигрирам, бидејќи страшно ме изнервираа, ама која е алтернативата за 3 Max? Кажете ми Blizoo па самоубиство да направам.
Оне или телекабел, меѓутоа ако си се навикнал на квалитетот на сликата и пред се стабилноста на интернетот, тие две работи сигурно нема да ги добиеш од наведените опции...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Оне или телекабел, меѓутоа ако си се навикнал на квалитетот на сликата и пред се стабилноста на интернетот, тие две работи сигурно нема да ги добиеш од наведените опции...
Е па да, алтернатива во секоја смисла на зборот. Стабилност, квалитет, цена, се по ред.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.569
Поени од реакции
725
Оне или телекабел, меѓутоа ако си се навикнал на квалитетот на сликата и пред се стабилноста на интернетот, тие две работи сигурно нема да ги добиеш од наведените опции...
За квалитетот на сликата од БООМ ТВ грешиш ,исто и за стабилноста на нетот од ОНЕ сепак секој си има различно искуство
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
За квалитетот на сликата од БООМ ТВ грешиш ,исто и за стабилноста на нетот од ОНЕ сепак секој си има различно искуство
Година време имав бумтв и знам каков е квалитетот на сликата, друго, при силен ветер, грмежи и слично, сликата сецка понекогаш и воопшто немаше слика на некои канали. Реално, макств е дека дека подобра опција.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.108
Поени од реакции
2.247
Влези во рутерот, па иди settings -> system, па барај ресет опција од лева страна ако ја немаш иди на експерт сетингс. После ќе ја имаш сигурно.
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 05:10 ---

Влези во рутерот, па иди settings -> system, па барај ресет опција од лева страна ако ја немаш иди на експерт сетингс. После ќе ја имаш сигурно.
Fala drugar
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ајдееее, имавте ли проблем телекомци синоќа со интернетов? Никогаш до сега не ми се случило да ме зеза само сурфањето, уплоад/даунлоад идеше супер на уторент ама отварање страни никако, цело време сервер ерор. Дали нешто телеком менува, гледам сега и ОНЕ од сабајле немаат.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ајдееее, имавте ли проблем телекомци синоќа со интернетов? Никогаш до сега не ми се случило да ме зеза само сурфањето, уплоад/даунлоад идеше супер на уторент ама отварање страни никако, цело време сервер ерор. Дали нешто телеком менува, гледам сега и ОНЕ од сабајле немаат.
Кај мене лета жиците бакарни ќе ги стопам :D
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462

Kajgana Shop

На врв Bottom