Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Дајте ми вие доказ ако потрошиш 400 гб и дека нема да наплати т-хоме.

И кај го има бе интернет 400 гб, телевизија, фиксен со бесплатни 400 мин. кон ОНЕ мобилен и ОНЕ фиксен за 999 ден (бес пари), зборувам за АДСЛ приклучок.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дајте ми вие доказ ако потрошиш 400 гб и дека нема да наплати т-хоме.

И кај го има бе интернет 400 гб, телевизија, фиксен со бесплатни 400 мин. кон ОНЕ мобилен и ОНЕ фиксен за 999 ден (бес пари), зборувам за АДСЛ приклучок.
thome.jpg
А кога ќе имаш проблем со адсл-от се јавуваш во ONE а они се обраќаат во T-home да ти го средат и ќе си чекаш ти сигурно два дена минимум додека на t-home истиот ден или веќе наредниот проблемот ти е среден.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Е многу јака работа. :pos:

Со брзина од 256/256 кбпс кога ќе потрошиш 400 гб да ми шепниш.


сум користел Нет 256/256 кбпс од приватниве кабелски на времето, и то цели 2 години, сум го го остава комп да работи 24/7 нон стоп и едвај во месецот сум ги трошел 80 Гб.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Е многу јака работа. :pos:

Со брзина од 256/256 кбпс кога ќе потрошиш 400 гб да ми шепниш.


сум користел Нет 256/256 кбпс од приватниве кабелски на времето, и то цели 2 години, сум го го остава комп да работи 24/7 нон стоп и едвај во месецот сум ги трошел 80 Гб.
ОК немам работа да ти докажувам за нешто со кое сум во последните 4 години. Кога ќе имаш проблем со ОНЕ немој да се јавуваш и да се жалиш или да пишуваш по форуми врати си се на телеком одма или најди подобра варијанта. толку од мене...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Другар да имаш што да ми докажиш во ред, ама во нешто што е 3 пати поефтино и со ист квалитет мислам џабе правиме муабет.

Ако ти е длабок џебот седи си во т-хоме, и после 15 гб чекај Маил да отвориш 5 минути, за видео од јутјуб нема шанса.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
А да ве прашам: Ние иаме долг за фиксен телефон уште од поодамна кон Т-Хоум. Мислам дека е 1500 денари така нешто... Две прашања:
Дали е можно да ставиме Макс Оптик без да се плати долгот?
Дали е можно да ставиме САМО макс оптик (без телефон и телевизија...) ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
А да ве прашам: Ние иаме долг за фиксен телефон уште од поодамна кон Т-Хоум. Мислам дека е 1500 денари така нешто... Две прашања:
Дали е можно да ставиме Макс Оптик без да се плати долгот?
Дали е можно да ставиме САМО макс оптик (без телефон и телевизија...) ?
За долгот не сум сигурен, мислам дека мора да биде подмирен (за заостанати долгови може да се направи и плаќање на рати), а само оптика можеш да имаш. Има три пакети (optic start, optic comfort, optic comfot +). Повеќе инфо тука.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Работат ли утре салоните на Т-Хоум? Ќе се разведам од нив:pos: после негде 5 години дружба.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Работат ли утре салоните на Т-Хоум? Ќе се разведам од нив:pos: после негде 5 години дружба.
добро бе брат ,ајде конечно не утепа на темава ,оди на твојот ОНЕ xD

работат до 13h
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Само прашав за салонот, нема во Оне да одам имам уште поефтина понуда. Не ми беше намера да досаѓам со ова, да имаа памет телеком да намалат цени ќе останев.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.018
Поени од реакции
1.133
Уште едно прашање..

Сакам истиот број што го имам сега да го префрлам на Оне при пејд. И онака ми завршува договорот на 3.3. Колку се плаќа за префрлањето?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Уште едно прашање..

Сакам истиот број што го имам сега да го префрлам на Оне при пејд. И онака ми завршува договорот на 3.3. Колку се плаќа за префрлањето?
Само раскинуваш интернет со телеком а фиксен НЕ, а поднесуваш веројатно барање во Оне и тие ќе го превземат бројот од телеком. Истово ми го кажа човек од Мултимедиа нет.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Имав слушнато пред 2-3 месеца дека од почеток на 2012 ќе го пушта, февруари пројде они абер немаа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom