Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
23 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Jas pred eden mesec skluciv dogovor za maxadsl 100 na edna godina
I so sea treba edna godina da pomine za da mozam da koristam adsl 120 ili?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.382
Поени од реакции
5.143
Jas pred eden mesec skluciv dogovor za maxadsl 100 na edna godina
I so sea treba edna godina da pomine za da mozam da koristam adsl 120 ili?
Ne.Odi koj den sakas i kazi im da te prefrlat od ADSL 100 na ADSL 120.Onoj moment koga ke te prefrlat na noviot paket od togas ke pocnes da brois edna godina a stariot dogovor za ADSL 100 se ponistuva.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Comfort+ пакетот има ли некакво подобрување? Колку што гледам се по старо... или нешто испуштам на новиов сајт?
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Ја користам приликава да ги поздравам Т-Хоум (и Т-Мобиле) на чекорот сите цени да ги објавуваат само и исклучиво со ДДВ. Секоја чест дечки. Тоа со цена со/без ДДВ беше најголемата далавера евер, и мило ми е што голема фирма како нив веќе ја прекинаа оваа пракса.
Се приклучувам кон поздравот и додавам едно FUCK YOU кон T-Home што не го зголемуваат лимитот на корисниците кои најскапо плаќаат од сите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.472
Поени од реакции
13.967
Мене автоматски ми го продолжија во септември минатата година, треба да се јавам сега и да им кажам да ме префрлат на 15, така ?
 
P

Princ

Гостин
Се приклучувам кон поздравот и додавам едно FUCK YOU кон T-Home што не го зголемуваат лимитот на корисниците кои најскапо плаќаат од сите.
Се приклучувам кон поздравот. 2400 денари плаќам месечно, а не покачиле ништо. Ќе одам на обичниот пакет со 120 гига. Фак ју т-хоум (што не покачи ништо за мене) и хај фајв за ова со ддв-то.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Што врска ако го зголемиле на 120 од 100гб ? нема логика барем да го зголемеа на 150 или 200гб па ај да сватам демек нешто направиле, вака како што изгледа чим оптика испадне кај мене у мало одма зимам не размислувам, 20гб дали си ги имал повеќе или не исто е. Нормално најаката понуда треба да им биде флат а не со лимит али тука кај нас монопол си држат самите компании и финти прават да нема флат за да цедат до максимум све додека не дојде некој посаглам провардер па пушти флат на оптика па ќе видите после како ќе се изменат пакетите, само тоа е македонија 4 оператори за нет = слични понуди со исти брзини.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Леле многу ќе се осиромашат што зголемиле сообраќајот за 5 гига.. па уште и продолжување на договор бараат, па нека идат у к*ац боље ми беше на он.нет, од wadsl 10, се префрлив на соло 15, после автоматски како се мењаа пакетите ми покачуваа брзина и лимит без да продолжувам договори и такви срања, лимитот ми го качија на 30 гига исто така и брзината ја покачуваа а овие дибециве мислев дека се нешто поарни ама ..... :uvo::uvo:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.100
Поени од реакции
8.168
http://one.mk/default.aspx?SectionID=923&pos=1

Место да се угледаат малце мада изгледа е и оваа понуда нова ХЛ пакетот со 500гб за само 2000денари со телефонска претплата..... респект:smir:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Едноставно најлоповски провајдер. Како не им е страм да направат промени за сите пакети, а за најскапите пакети да не направат буквално никакво промена, башка тоа и цена да накачат за 30 + денари.

Старата цена на мојот пакет 3 Max Comfort+ пакетот беше 2949 денари со ддв, а сега 2999 денари. Нема никаква промена за пакетот, а цената повисока.

Најсмрдливи педери!

Инаку добра понуда од ONE, но сепак не е тоа тоа.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
За оптик пакетите важат тие 60 гб.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
abe ajde za mocani 5gb (20gb za njjakiot maxadsl) ne vrede da se lafe.
sramota ova sto go pravat.
i ceni treba da namalat, a soobrakajaot da go udvojat
ne oni nesto dadi nesto zemi, 30denari plus turat milsat nema da se zabeleze
i sto oti dale 15gb seka poveke ke kradat na brojacot i pa taa e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom