Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Дај боже да не е грешка. :D

Едит:

Нешто е помешано со оптик пакетите.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.090
Поени од реакции
8.149
За оптик пакетите важат тие 60 гб.
abe ajde za mocani 5gb (20gb za njjakiot maxadsl) ne vrede da se lafe.
sramota ova sto go pravat.
i ceni treba da namalat, a soobrakajaot da go udvojat
ne oni nesto dadi nesto zemi, 30denari plus turat milsat nema da se zabeleze
i sto oti dale 15gb seka poveke ke kradat na brojacot i pa taa e
Дај боже да не е грешка. :D

Едит:

Нешто е помешано со оптик пакетите.
дај боже да не е :pos2:

Неспособни :smir:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Колку всушност Телеком се итри во врска со оптик пакетите:

 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А каде инаку има алтернатива за подобар интернет пристап во земјава? Јас не знам. Цените можеби се високи ама од кабелски сигурно не очекувам стабилна брзина.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Оптик кој ќе дојде одма земам, не е се во гигабајтите, што ќе правам со над 300ГБ.
 
P

Princ

Гостин
Старата цена на мојот пакет 3 Max Comfort+ пакетот беше 2949 денари со ддв, а сега 2999 денари
Си мислев... ова е совршен повод и причина за раскинување на договор. Едноставно не се согласувам со новите цени и имам право на тоа како потрошувач. Договорот е склучен на стари цени и услови, а треба да бидам прашан за тоа дали се согласувам со новите.
Јас почнав да размислувам за ова :/
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Си мислев... ова е совршен повод и причина за раскинување на договор. Едноставно не се согласувам со новите цени и имам право на тоа како потрошувач. Договорот е склучен на стари цени и услови, а треба да бидам прашан за тоа дали се согласувам со новите.
Јас почнав да размислувам за ова :/
Jaс мислам дека ќе ви зголемат трафик ако потпишете нов договор, и ќе ви наплаќаат по нови цени ако и само ако потпишете нов договор. Така ќе ве задржат подолго.
 
P

Princ

Гостин
Нема таква опција за Comfort. Не зголемуваат ништо ни за постоечки ни за нови клиенти (освен цената што ја заокружуваат, ама мене ми се допаѓаше повеќе и склучив договор за 2365 денари месечно) :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Call & Surf Optic Comfort, 60 гига граница??
овие пијани ли се или шо им е филмот??
ако се оптик кога нема нормални услови, кој нормален човек ќе стави ваков пакет за да има 60 гига на располагање?НИКОЈ!
за првиот муабет да непраиме... така да тие што ќе ставаат веќе оптика или ќе плаќаат по 2500 месечно или ќе си останат на бакар.

ебате паметните, 80% ќе го имаат најскапиот, а вкупно ќе има 10.000 души.

дообро битно неограничени се разговорите со истите корисници.. и за 3макс и 2макс и за к.с. оптик.

(4) За неограничен интернет сообраќај важи политика на фер користење која подразбира сообраќај од 300 GB месечно. По надминување на вклучениот сообраќај, брзината на пристап се намалува на 1 Mbps /1 Mbps (download/upload).

(9) За неограничените разговори во локален и национален сообраќај важи политика на фер користење која подразбира телефонски разговори до 100 часа месечно. По надминувањето на овој праг, разговорите се наплатуваат по редовните цени.

со фонт кец, ех мамицата покварена, абе дефиниција за зборот НЕОГРАНИЧЕНО незнаат што претставува!

џабе екстерен хардиск купуев 2 тера, ми скршија филм!!!
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
^ ОО па ти сега ја примети финтата со ѕвездичките.:pos2:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе го знаев од порано само нека не бидат гејови толкави немора реферати доле да пишуваат, паметните ќе разберат ова е за полумутавите најверојатно...

туку за цените стварно ми се апсурдни... значи моментално ја плаќам 2.400 за комфорт + за тој макс100ка, односно 150 гига, а за само 100 денара плус ќе си клаам комфорт + оптика?? :wtf:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.505
кај мене торенти идат со 0-10kb/s (max adsl 100) , што ептен ми мириса дека t-home се криви за тоа . Така да најверојатно освен трансферот и новите цени имаат имаат уште некој новитет што не го кажуваат !!!
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Што е со новиве пакети? Ќе се прави миграција од страна на т-хоум.. ..
Јас ко се јавив кај оператор, ми побараа конто број од една моја сметка & договор за нови 12 месеци?...Ама ко што гледам не ми се свиѓа, многу сум заинтересиран за Оптик!

Од 10 на 15
Од 25 на 30
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
ako ovie 5gb im se mamka za da gi zadrzat postoeckite korisnici, se zaebale.
pred toa avtomatski menuvaa ako ima promeni vo paketite, a taka i vo dogovorot stoe znam.
pocnaa i oni so fintite na onnet.
da im se mocam ja i na provajderi i se. samo valkani igri od niv nikakva usluga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom