Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.557
Да, но на видеото спомнува и директни преноси, што само по себе е проблем за гледачите доколку кабелските оператори надвор од Србија не го пуштат новиот канал.

Sent from my SM-A013G using Tapatalk
Истите директни преноси може да бидат и на останатите Arena Sport канали. Сигурно нема да дозволат некој преноси да одат само исклучиво со англиски коментатори.

Сигурно пакетот PL кој го платиле толку скапо го нуделе и со овој тв канал.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
86
Поени од реакции
58
Истите директни преноси може да бидат и на останатите Arena Sport канали. Сигурно нема да дозволат некој преноси да одат само исклучиво со англиски коментатори.

Сигурно пакетот PL кој го платиле толку скапо го нуделе и со овој тв канал.
Мислиш дека нема да има српски коментатор на новиот канал?

Sent from my SM-A013G using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.683
Здраво
Дали на аналогната ги има арениве, и ако да, кој број се..
Благодарам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.557
А шо бидна со предлогот да има македонски коментар на Арена и на СК?!?
Тоа е добро на лист хартија ама слабо реализација. Прво треба и самите фирми телевизии да сакаат да отворат такви верзии и дали воопшто им е од интерес тоа.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
86
Поени од реакции
58
Мпментално ја нема Арена 3 Премиум, а другите сите ги има.

Sent from my SM-A013G using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Што има тоа врска

Sent from my SM-A013G using Tapatalk
Пошто правата за таа утакмица ги има откупено Мртв (впрочем секоја најдобра утакмица во среда ЛШ) и мора сигналот да се затемни.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Некој во Скопје има ли проблем со Арениве сигналот во смисла да сецка, да се прават како коцки? Или мене ме дупат од техничка што викаат дека цело Скопје било така и ќе ги менувале фрекфенциите?
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
146
Некој во Скопје има ли проблем со Арениве сигналот во смисла да сецка, да се прават како коцки? Или мене ме дупат од техничка што викаат дека цело Скопје било така и ќе ги менувале фрекфенциите?
Држи вода муабетот,пошто може да има поклопување на дигиталниот кабелски со терестријален сигнал на одредена фреквенција,и на местата кај шо тој терестријален сигнал е појак му пречи на кабелскиот...На 698 000 hz (51-52 uhf) на која се арените во Скопје,се поклопува со терестријалниот сигнал на МРД mux 5 од Црн Врв (52 uhf)...така да има шанси да е како што велат....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom