Телевизија PINK

Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Не можам да сфатам како прерасна во толкава телевизија... Пинк плус има ненормално кретенаста програма, а ПИНК што се емитува во србија е КАТАСТРОФА!! Немаат ни најмал осет за термини ни ништо.

Ужас, стварно ужас. Но, пинк ке остане на кабловските, во тоа сум сигурен. Не е квалитетна, затоа. Квалитетните ќе ги збришат (нова, хрт)...
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Аууу никако не гледам пинк,по катастрофа телевизија од таа нема....:nenene:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Кој гледа пинк спија на таван јади глувци има вошки......
 

skech

United Will Rise Again
Член од
10 јули 2007
Мислења
186
Поени од реакции
37
ЗАБРАНА

То све треба да се убие моментално
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Е како да не гледам кога од време на време даваат квалитетна музика. Баш пред некое време налетав на концертот на Bjelo Dugme и тоа остана. Не велам дека гледам постојано ама одвреме на време кога има нешто добро за гледање оставам.
Kako za informacija koncertot na Bijelo Dugme na 28.06.2005 godina na Belgradski hipodrom so bese, televizija PINK dobi pravo da go snimit koncertot. I sega mojte da si go kupite po cd-tekive na edno cd (i na taa snimka dolu pisit "uzivo iz hipodroma"), a originalot e na 2 cd-a.
Inace za PINK televizija ke kazam samo eden zbor- ki4eraj
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Kako za informacija koncertot na Bijelo Dugme na 28.06.2005 godina na Belgradski hipodrom so bese, televizija PINK dobi pravo da go snimit koncertot. I sega mojte da si go kupite po cd-tekive na edno cd (i na taa snimka dolu pisit "uzivo iz hipodroma"), a originalot e na 2 cd-a.
Inace za PINK televizija ke kazam samo eden zbor- ki4eraj

ТВ Пинк во 90-тите беше главното ѓубре што се емитуваше во Србија, а се инфилтрираше и кај нас, а кое за жал успеа да го протурка оној мрак од Итало Диско + Завијање на некоја сељанка = турбо фолк и да го потисне Рокот , па и Поп музиката во втор план. А Белград до 1991 беше можеби број 1 во РокандРол на тој план и многу пошироко од Југославија и се отиде у к...ц.
Директно штитена од бандите на Слобо, постојано пропагираше дека српските борци во рововите сакаат лесна и певлива музика, а не некој си Стонси или Хендрикс .
Во Србија заврши тој период, сељачаната во Србија остана да си го гледа Пинк и тоа е нивна работа.
Жално е во Македонија, што 90% немаат поим дека Пинк е една ТВ настаната на темелите на крвава војна и воено профитерство („Кад би био рањен , крви би ти дала“) и уживаат во тоа ѓубре од ТВ. Какви добра музика имало која проста маса???
Само уште еден доказ за заостанатоста на Македонија за жал.

Се знае кои канали имаат светски призната добра музика и филмови.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Не бе ич не гледам...то ти е најголемо српско срање...
по цел ден се дерат, една паметна работа неам видено на ПИНК
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ја гледам само певаљките(ако дават фолк на фен тв или некој турчин на балканика или некоја безвезе емисија на планета или старци на дм сат) колку да не :drk: на суво
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
lele po seljacka i po glupava programa nema pa kaj mene doma ni 5 min nebila uklucena ta programa:S Vistina neznam kako nekoj moze da gleda....
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Јас познавам многу луге кои деноноќно ја следат оваа програма и му е ,,врв,, на забава во текот на денот. Па се оди кон оправдување на начинот на заработка на теткиците, се величаат нивните гласовни способности со примерите за певалки кои случајно избрале да останат во водите на турбофолкот (секако втората опција била оперски пејач), па се коментира за дуетот Дара буба мара-Јелена Карлеуша. Запрепастувачки ми беа прашањата од типот,, Како можи Јелена Карлеуша да не ти е уба,, и слично. Гледам понекогаш пинк телевизија ради ,,општа култура,, и да си пофаќам сеир, ама обично побрзо ќе се изнервирам, затоа што не можам да сварам како невкусот до овој степен почнал да се рекламира -24 часа на ден.
 
Член од
13 март 2007
Мислења
350
Поени од реакции
1
Тоа го гледаат...
Силиконски теткици со 3 кила шминка како ги тресат гзот и грудите.

И се согласувам со Форчн...Не гледам Пинк,ништо поучно,само голотија и сељачки песни.
:aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz: :bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom