Телевизија PINK

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Ја отварам оваа тема со претпоставка дека таа е една од најгледаните телевизии овде во Македонија. Мое мислење-никогаш не сум застанал ни 5 минути да погледам, а кај мои пријатели и роднини по цели денови само Пинк се гледа. Па кажете ваше мислење, дали и колку често ја гледате, општо ке разговараме за емисиите и шоу-а кои ве бендисуваат.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И што гледаат толку на Пинк?
Што има освен теткици и чичиња шо пеат (најчесто сељачки песни)?

Побезврска телевизија ми нема. Не гледам ич бљак.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
И што гледаат толку на Пинк? Што има освен теткици и чичиња шо пеат (најчесто сељачки песни)?

Побезврска телевизија ми нема. Не гледам ич бљак.
Тоа го гледаат...
Силиконски теткици со 3 кила шминка како ги тресат гзот и грудите.

И се согласувам со Форчн...Не гледам Пинк,ништо поучно,само голотија и сељачки песни.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Треба да се забрани со закон. Владата ќе воведе ноќни патроли кои ќе шетаат од куќа на куќа. Од тамо кај шо свири пинк, упаѓаат специјални единици, конфискуваат телевизорот и кабелската, а децата се носат на интезивна електро-шок терапија за да се прочисти организмот од придобиените информации. родителите се апсат на лице место а децата, ако се малолетни, се носат во сиропиталиште, ако не се, веднага се носат во воена академија.

Топ. :vozbud:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Голотија, ај гледаат маживе, ама сељачите песни најмногу ме нервираат, тоа е основната причина зошто не гледам Пинк.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Неам PINK,а не ни сакам да имам,а и да имам нема да гледам.:icon_lol:
Сум гледала инсерти некои и заклучив дека најголемата сељачана е собрана на пинк.Значи излагаат на сцена со цел да им ги видиме тие ОДВРАТНИ силикони.
Патем,глеав пред некој ден една плавуша со гаќи и прслук излегла да пее(на pink),и си викам шо не се соблече оваа гола ќе биде поарно.Или може со гаќи е по sexy:pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Баш сте грешка, значи не гледате пинк :). На пинк во моментов 50% се шпански (по мое ѓупските) филмчиња, 10% се реклами и остатокот се песни од кои што пола се од тие пластичните тетки, но има и по некоја квалитетна. Музиката најчесто оди на вечер.

Значи секаде се гледа бидејки преку денот има исклучиво ѓупски филмчиња за перење на мозокот, сите со иста тема и содржина (украдено дете, сестри заљубени во ист маж и сл.) и капаче на сето тоа со истите глумци!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ја избришав Пинк од каналите. Тоа не го гледам ни на 5 минути. Превише одбивно ми е.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Никогаш не гледам ни пак планирам некогаш да почнам. Ја имам ставено на последните канали шо никогаш не сум ни помислила да ги пуштам. Па и нема шо да се гледа, освен реклами и полупластични разголени теткици. И сапуници имат, да, знам другаркине обавезно ги следат. :tapp:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Телевизија со одвратни песни, силикони на кило и шпански серии. Јас не гледам убавина во тоа.
Туку ај мора со нешто да им се перат мозоците на луѓево. :(
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Е како да не гледам кога од време на време даваат квалитетна музика. Баш пред некое време налетав на концертот на Bjelo Dugme и тоа остана. Не велам дека гледам постојано ама одвреме на време кога има нешто добро за гледање оставам.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Е како да не гледам кога од време на време даваат квалитетна музика. Баш пред некое време налетав на концертот на Bjelo Dugme и тоа остана. Не велам дека гледам постојано ама одвреме на време кога има нешто добро за гледање оставам.
Зарем и Бјело Дугме има?:icon_eek:
Не сум знаела ова!:vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па како ке знаеш кога пинк ја поистоветуваш со бугарската? Има квалитетна музика. Само на периоди е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom