Такси превоз во Охрид!

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Гледаше на вести дека немаме туристи?:pos: Е, и јас гледав и се изнасмеав зошто плажине полни беа
и слободно оди Палма де Мајорка, јас ќе си останам да си се капам во езерово:back:
Не бе дете какви вести...во живо гледав...хе хе...за жал веќе година и пол живеам во Охрид ( иначе од Прилеп сум ) и се тоа шо го гледам таму е за жалење ,а не само недостатокот на туристи...ај ме мрзи сега да пишувам за сите мани шо ги имаат градот и жителите а не е ни темата тоа...не реков јас дека нема воопшто туристи туку дека има многу помалку отколку минатите години...а тоа дека плажите биле полни не е никаков репер дали има туристи или не..ко шо рече и CafeDelMar изгледа за некоја година ќе си останите само вие охриѓаните на плажите ваши ( ако продолжите вака )...а и тоа шо го кажав за цените на хотелите е чиста вистина...сегде на околниве мориња е поефтино во хотел ( освен евентуално во Хрватска иако и за таму не сум сигурен дека е поскапо одколку кај вас )
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Данкешн. Претпоставувам дека возен ред на нет за аутобуси, комбиња и слични чуда на повеќе од 2 тркала не може да се најде, нели? :nesum:


Е ја затоа си го постаив така прашањето... :cry:
50 денари ти е такси оние што возат колку автобус

а комбиња имаш на секој пола саат Охрид - Струга и обратно
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Само како споредба, на татко ми другар у Грчка на некое место Tripiti на Халкидики плаќа 40 евра за Апартман у некое хотелче со 5 ѕвезди, со клима, хотелот си има сопствен базен, само што било изградено годинава, луксузно, курци палци..
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Убаво реков од другата год еден нема да има од нашиве
без визен режим и цените на хотелите се тука некаде може и поевтино
ама знаеш на си море :smir:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Само како споредба, на татко ми другар у Грчка на некое место Tripiti на Халкидики плаќа 40 евра за Апартман у некое хотелче со 5 ѕвезди, со клима, хотелот си има сопствен базен, само што било изградено годинава, луксузно, курци палци..
и шо врска има тоа со такси превозот во Охрид?? :pos:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да ги замолам сите туристи кои доаѓаат оваа година направетего следново

Побарајте да ви биде пуштен таксиметар, но таксиметар што е со фискална а не тој обичниот. Бидејќи на обичниот имаат повеќе тариви и може да ве дерат и со пуштен таксиметар. Барајте тој што е фискална на него пишува Макпетрол тој има само една тарифа и цената е 25 денари од километар.
Имајте пријатен одмор :smir:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
и шо врска има тоа со такси превозот во Охрид?? :pos:
И ја малце неповрзано се надоврзав xD ... Спомна некој за цените во Охрид и на море, па ми текна на ова...
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
И јас да прашам нешто. Од Охрид до Љубаништа дали иде директно нешто бус или комбе или треба да фатам некое што иде за Св. Наум? И колку тоа би ме чинело? фала :D
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Не ми вртит сааато. Да се пазариме ја и ти онака од рака. Шо велиш А ?

:tv:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
И јас да прашам нешто. Од Охрид до Љубаништа дали иде директно нешто бус или комбе или треба да фатам некое што иде за Св. Наум? И колку тоа би ме чинело? фала :D
Mислам дека иде комбе а не е многу скапо до кај 100 ден е така нешто:smir:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Jas mozam da kazam deka vo Ohrid ima taksisti i nekoj sto glumat taksisti. Tie sto ve derat se taksi a tie sto vozat za 30 -40 denari so ovie ceni na benzin, nafta bilo sto tie se pitaci. I dodeka ima takvi glupaci da vozat za bez pari uzivajte Abe kaj se videlo vo svetot da se vozi taksi po avtobuska cena, normalni li ste ? Vo cel svet taksistite derat i toa bez pardon. Vikate ne pustale taksimetar, pa kako da ti pusti taksimetar za 500 metra, odi peski be nemoj da glumis ludilo, Koga se vozis na podolga relacija 98% ne te derat tuku posteno te vozat. I koga stanuva zbor za dvojni arsini, nema dvojni arsini kaj ovie sto gi vikam taksisti, tie ne odbiraat dali si od Ohrid ili od drugo mesto, dvojni arsini moze da pravart tie sto gi vikam pitaci, zasto se glupi. koga jas ke odam vo kafana nikoj ne me prasuva od kaj sum, mi naplaka kako na sekoj gostin.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Ноа лето јас и еден другар со такси од Охрид до Градиште 400 денара :uvo: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom