ТОП 100 Најдобри филмови од декадата 2010-2019 (ГЛАСАЊЕ)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.742
Поени од реакции
34.765
Брејјј, заборавив да гласам, кој идиот значи
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.244
Поени од реакции
16.700
Или па неаме кајгана со денови.
Да, спречени сте, мн обврски. Баниран си бил? Хаха. Ако си баниран се простува и се моли Злате да преброи таму ако гласаш :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Ајде, еве, пошто сум расположен за двете номинации на Honeyland - @ManUtdChampions , @Хоуп и сите останати кои сакаат да гласаат, ПРОДОЛЖУВАМЕ ДО ВЕЧЕР ДО 00:00. Вечер не можам, но утре ќе сумирам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.964
Поени од реакции
33.836
Па и за другиот Илузионист да сте гласале, оној со Едвард Нортон, премногу слаб филм во секој поглед (А јас сум Нортон фан) Излезе во исто време со Престиж мислам.

Заборавив да спомнам и за Сена. Јас би му дал 30ка, ама мислам дека мешаме баби и жаби, документарец е посебна врста на филм, не знам како да го споредам со другите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Па и за другиот Илузионист да сте гласале, оној со Едвард Нортон, премногу слаб филм во секој поглед (А јас сум Нортон фан) Излезе во исто време со Престиж мислам.
На 28 место испадна севкупно :D
Автоматски споено мислење:

@Aleksandar91 , @Tegla и @Xsago - останува уште вие да се изјасните за The Illusionist. Дали гласавте за овој - https://letterboxd.com/film/the-illusionist-2010/ ?
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.742
Поени од реакции
34.765
Argo
3​
Black Swan
23​
Bohemian Rhapsody
27​
Captain Phillips
15​
Dallas Buyers Club
9​
Demolition
20​
Get Out
2​
Gone Girl
28​
Green Book
25​
Incendies
14​
Inception
30​
Joker
24​
Killing of a Sacred Deer
11​
Manchester by the Sea
10​
Marriage Story
1​
Nightcrawler
8​
Parasite
19​
Room
29​
Rush
7​
Senna
18​
Shutter Island
26​
Spotlight
6​
The Dark Knight Rises
22​
The Handmaiden
5​
The Hateful Eight
16​
The Imitation Game
17​
The Intouchables
13​
The Revenant
12​
Whiplash
21​
Zero Dark Thirty
4​

Колку само филмови од наведените немав изгледано, ехеее.. Од тоа што ми текна моментално, повелете листата. :P
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.244
Поени од реакции
16.700
Тоа е тоа.
На првава и излегло нешо непланирано у гужви била обврски ќе не бара после
а вториов го нема со месеци, ама уфрлил еден прејак пост пред 10 дена, оди ѕирни му го :D
а уште појака е реакцијата на модераторот :D
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.244
Поени од реакции
5.932
Спиев јас вчера тоа време, кога сум на работа во 9 си легнувам. Кога сте ме барале. А Злате кога пишал не видов... :(
Сега може или слабо?
Ај јас ќе гласам да не се бркаме пак, па ако не може тоа е, друг пат...

А ghost story 08
Black swan 27
Elle 03
Gone girl 02
Green book 23
Guardians of the galaxy 09
I, Daniel Blake 26
Inside Out 19
Interstellar 20
It 21
Joker 24
Land of mine 01
Life of pi 29
Loveless 10
Mad max: Fury road 28
Mother! 11
Nightcrawler 04
Only lovers left alive 05
Parasite 18
Perfect strangers 12
Prisoners 17
Room 25
Shutter island 13
The best offer 14
The grand budapest hotel 30
The handmaiden 16
The revenant 07
The witch 15
Train to busan 22
We need to talk about Kevin 06
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
OK, that will be the end! Нема веќе гласање, дефинитивно. Почнуваме со листата денес.

За The Illusionist, бидејќи се уште е во топ 100, донесов сопствена одлука сепак да го избришам од листата. На оние тројца кои останаа да гласаат за него, ќе ги поместам гласовите нагоре, а по 1 бод од нив ќе дадам на 101-от филм во тој момент.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.837
Поени од реакции
4.519
OK, that will be the end! Нема веќе гласање, дефинитивно. Почнуваме со листата денес.

За The Illusionist, бидејќи се уште е во топ 100, донесов сопствена одлука сепак да го избришам од листата. На оние тројца кои останаа да гласаат за него, ќе ги поместам гласовите нагоре, а по 1 бод од нив ќе дадам на 101-от филм во тој момент.
Правилно направи, не бев баш онлајн изминатаве недела-две, па не напишав, а дефинитивно јас на Illusionist со Edward Norton мислев. Тотално изумив дека веќе е стар филмот и е од претходната декада :)
 
На врв Bottom