ТОП 100 Најдобри филмови од декадата 2010-2019 (ГЛАСАЊЕ)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
29 гласачи до сега, што е супер (за топ 250 листата просекот беше 25). Но, има уште 7 часа до 20 часот вечер, па ако некој сака да ги смени работите малку, може.

Сега, филмот кој е на место бр. 100 има 49 поени.
Имаме филм(ови) со добиени 30 поени од некого кои нема да влезат на листата.
А ова се филмовите од 101-130 место за кои за малку нема место:
The Social Network2010
Love and Other Drugs2010
Oblivion2013
Victoria2015
How to Train Your Dragon2010
Inherent Vice2014
Phantom Thread2017
Silver Linings Playbook2012
Suicide Squad2016
The Conjuring2013
Amour2012
Loveless2017
The Hunger Games: Catching Fire2013
Your Name2016
Zootopia2016
Leviathan2014
One day2011
The Spacewalker 2017
Warrior2011
A Quiet Place2018
American Honey2016
The Red Turtle2016
The Tree of Life2011
Skyfall 2012
The Master2012
Killing of a Sacred Deer2017
Senna2010
It2017
Lion2016
Spider-Man: Into the Spider-Verse2018
Train to Busan2016
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.244
Поени од реакции
5.932
Може да се продолжи до утре сабајле? Јас немам компјутер до утре, од моб не можам да гласам, тешко ми е. Утре во 9 гласам ако може :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Може да се продолжи до утре сабајле? Јас немам компјутер до утре, од моб не можам да гласам, тешко ми е. Утре во 9 гласам ако може :(
Sorry @Хоуп , ама цела недела можеше да се гласа. Не можам јас утре да сумирам, затоа мора да завршиме како што беше планирано, до вечерва во 20:00. Пробај од телефон, не мора по азбучен ред да ги подредуваш.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.999
Поени од реакции
5.710
La La Land - 30
Blade Runner 2049 - 29
The Illusionist - 28
Perfect Strangers - 27
Les Miserables - 26
Youth - 25
Predestination - 24
Joker - 23
Once Upon a Time in Hollywood - 22
Inception - 21
Avengers: Endgame - 20
Arrival -19
Zootopia - 18
John Wick - 17
Get Out - 16
Only Lovers Left Alive - 15
The Hateful Eight -14
How to Train your Dragonsky - 13
Goodbye Christopher Robin - 12
Molly's Game - 11
Gone Girl - 10
The Imitation Game - 9
Limitless - 8
The Wolf of Wall Street - 7
Nymphomaniac vol.1 - 6
Ex Machina - 5
Spiderman into the Spiderverse - 4
Demolition - 3
Django Unchained - 2
The Nice Guys - 1
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Стоп. Тука запираме со гласањето. Се што ќе биде објавено подолу, нема да се земе предвид.
Автоматски споено мислење:

Мора само нешто што ми падна во очи да поправиме:

Филмот The Illusionist (2010) е прилично високо на листата според вашите гласови. Истиот, на Letterboxd го имаат гледано само шестмина мои пријатели и е оценет релативно слабо. Па да прашам:

@Corvus , @Aleksandar91 , @Tegla , @moongoses , @Xsago , @shumecha.tableta - дали сте 100% сигурни дека е тоа филмот за кој ги дадовте вашите гласови? Анимиран филм од 2010 кој беше номиниран за најдобар анимиран таа година? Овој - https://letterboxd.com/film/the-illusionist-2010/ ?
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.999
Поени од реакции
5.710
Стоп. Тука запираме со гласањето. Се што ќе биде објавено подолу, нема да се земе предвид.
Автоматски споено мислење:

Мора само нешто што ми падна во очи да поправиме:

Филмот The Illusionist (2010) е прилично високо на листата според вашите гласови. Истиот, на Letterboxd го имаат гледано само шестмина мои пријатели и е оценет релативно слабо. Па да прашам:

@Corvus , @Aleksandar91 , @Tegla , @moongoses , @Xsago , @shumecha.tableta - дали сте 100% сигурни дека е тоа филмот за кој ги дадовте вашите гласови? Анимиран филм од 2010 кој беше номиниран за најдобар анимиран таа година? Овој - https://letterboxd.com/film/the-illusionist-2010/ ?
Не, не е тој за којшто мислев дека гласам.
Ама во секој случај, веќе излегов и не можам да ја корегирам листата сега.
Прај му што сакаш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Не, не е тој за којшто мислев дека гласам.
Ама во секој случај, веќе излегов и не можам да ја корегирам листата сега.
Прај му што сакаш.
Можам да ги поместам гласовите нагоре, само ако можеш пиши ми за кого даваш 1 бод (уште еден филм). Истото важи и за останатите што ги спомнав. Нема да смени ништо, верувам.

BTW, твоето гласање го смени местото бр. 1 на листата. :P
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.999
Поени од реакции
5.710
Можам да ги поместам гласовите нагоре, само ако можеш пиши ми за кого даваш 1 бод (уште еден филм). Истото важи и за останатите што ги спомнав. Нема да смени ништо, верувам.

BTW, твоето гласање го смени местото бр. 1 на листата. :P
Ете нека биде A Quiet Place
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.703
Поени од реакции
14.082
Сум го смешала со тој од 2006, овој го немам гледано. Се извинувам. :oops:
1 бод за Get Out 2017
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.570
Поени од реакции
16.192
Го номинирав Mission Impossible: Ghost protocol (линк) а не го гледам на листава кај злате....

Чарe? :D
Морав да проверам со модераторите, затоа не ти одговорив до сега. Сега, откако ми потврдија: Mission Impossible не си го номинирал, туку некој друг филм, а потоа го имаш едитирано мислењето. Јас сум го зел предвид тој друг филм кој си го предложил, зашто правев copy-paste на секој предлог, и затоа бев 99.9% сигурен дека не можам да утнам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.320
Поени од реакции
72.370
Морав да проверам со модераторите, затоа не ти одговорив до сега. Сега, откако ми потврдија: Mission Impossible не си го номинирал, туку некој друг филм, а потоа го имаш едитирано мислењето. Јас сум го зел предвид тој друг филм кој си го предложил, зашто правев copy-paste на секој предлог, и затоа бев 99.9% сигурен дека не можам да утнам.
Јасно (y)


Па и ти ептен си ажурен буквално минутка немаше од оригиналното мислење до едитот

Го постирав постот...и видов дека некој друг веќе го номинирал тој филм, па сменив после тоа во Мишн Импасбл.. а не знам кој беше оригиналниот филм.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.356
Поени од реакции
1.369
@Corvus , @Aleksandar91 , @Tegla , @moongoses , @Xsago , @shumecha.tableta - дали сте 100% сигурни дека е тоа филмот за кој ги дадовте вашите гласови? Анимиран филм од 2010 кој беше номиниран за најдобар анимиран таа година? Овој - https://letterboxd.com/film/the-illusionist-2010/ ?
Не е тој :) Тргај го од листата и помести ги другите нагоре.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.184
Поени од реакции
3.610
Да не ги тераме со сила може се во Боровец на скијање не можат сеа они со Кајгана и со вакви глупости да се замараат сфаќаш, може имаат обврски у гужви се ќе видат.
Или па неаме кајгана со денови.
 
На врв Bottom