ТА Евролига 2017/18

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Диксон кој шушљак од играч станал,мислам дека мора да се ослободат од него под хитно
 
G

Goldie

Гостин
Радоњич се изгуби денеска, како што ми изгледа Дарушафака на крај ќе завршат 8ми
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Ќе ја решавааѕ последно коло, кој е бољи нек иде
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Е ее Звездо Звездо имаше све у свој раце, само требаше да ги рокнеш мртвите Ефес, пошто браќата нивни по кој знае пак им го напикаа.Сега за жал све се враќа на оној прв пораз од Дачка дома, некако мирисаше дека тоа ќе им дојде до глава. реално Звезда нема што да бара задњава утакмица, едино да изиграат некоја луда утакмица, а овја да почнаат да ја силуваат топката и да земаат нерезонски шутеви,како и што прават нис цела сезона.Али и да се деси ова да не го заборавиме фактот судии, и тоа дека мораа да играат топ 8 по свака цена.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Имаа среќа у пм Дарушафака особене последнава губеа 5 разлика на минут до крај
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Повторно разочарувачки настап во 4/4 на Фенер, пак Диксон силува и ништо не може да направи, пак Фенер тотално без идеја во клучните моменти. Жељко се повеќе и повеќе разочарува, не може една ебана тесна утакмица да добие.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Фенер нека се самораспуштат на чело со Жељко
Една акција не знаат да направат...
Цска или Реал има да ги измоча од ќерамиди
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Догуш спонзорот на Дарушафака сака да ги купи Фенер,а Дарушафака да им биде втор тим и да играат во Еврокуп.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Ја мислам дека тоа е решенп веќе[DOUBLEPOST=1491590379][/DOUBLEPOST]Звезда у најбитна утакмица изиграа како пички 1/13 за 3 . Колку играа добро претходно откако им се повреди Јовиќ играат катастрофа и не заслужуваат уопште понатаму да идам. Не може Волтерс и Џенкинс да ти организираат напад.
Жижиќ ќе гази ги уништи со офанзивни
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Џејси Керол мајко мила ратататтаа
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Neka si bega Zizic od ovaa banda bes komanda.Ovde nema timska igra sekoj sam za sebe,posebno koa ke ja zeme topkata Vilbekin, ovde i specijalci ne pomagaat.Sve sto uspea da napravi Ante go srabota sam na cist oset i talent.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Како си ја крева Фенер формата за во плеј-оф, па па, 35-59 на полувреме губат од Газиантеп. Жељко да може ќе се саморазнесе со C4 ќе се нареди целиот. Ептен се мизерни сезонава, ептен. Освен Богдановиќ кој е во одлична форма после повредата, се друго е очај. Како не ги распали Пао со 3-0, ептен ќе ми се направи ќејф, бем им тоа преценатите.[DOUBLEPOST=1492195805][/DOUBLEPOST]Бреј, ги измалерисав, им ја свртеа од -24 разлика. :pos:

Ќе биде интересна таа меѓу Пао и Фенер, исто и Олимпијакос - Ефес може да е добра. Другиве две ми се накај 3-0.
 
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
Фенер ги изгази Панатанаикос, само по 8 поени во 3/4 и 4/4 :pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Колку две различни полувремиња, и мора да се признае ептен лоша кошарка. Прво полувреме Фенер едно време имаше 6-16, за на полувреме да се отиде со 44-28. Второ полувреме дефанзивна клиника од Фенер и најголемиот очобол сезонава од Пао. Богдановиќ ги изрешета, 23 поени, во ептен јака форма е во последно. Навистина незнам како можеа Пао да си дозволат такво второ полувреме и тоа на домашен терен само 16 поени, ОЧОБОЛ. И да изедначат на 1-1, не ми се верува дека имаат шанси за брејк во Истанбул, ептен беа лоши сезонава на гостувањата, мада ајде сепак да видиме, кошарка е.

ЦСКА - Баскониа беше ептен добра утакмица, од -12 на четвртина до крај, Ларкин се поремети и постигна 15 коша во последната четвртина. 88-90 беше и Тео постигна 3ка, до крај не успеа да постигне Баскониа кош, ептен лошо одиграа последните напади.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: CIL

Kajgana Shop

На врв Bottom