ТА Евролига 2017/18

Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Kaква победа на Партизан, секако дека со ваква публика можеби ке дојдат до ТОП 8, ама најбитно е да ги дигаат вакви победи психолошки, тимската хемија е одлична, се врати Смајлагиќ многу одлично. Следува турнеја во Шпанија и песимист сум дека може да дојдат до победа, сепак ке добијат одлично искуство.
Ne se sekiraj za top 8, nema da bidat ni vo top 12 na krajot od sezonata.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Ne se sekiraj za top 8, nema da bidat ni vo top 12 na krajot od sezonata.
Иди бе таму коцкај се +/- таму, не ми се закачувај на курот, кога во спорт се разбираш како Марица во крив кур.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Иди бе таму коцкај се +/- таму, не ми се закачувај на курот, кога во спорт се разбираш како Марица во крив кур.
I ti bi se kockal da mozes, ama nemas pari.
Ti si toj koj redovno se zakacuva na mojot kur, glupavo srbomance.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.211
Поени од реакции
9.088
Kaква победа на Партизан, секако дека со ваква публика можеби ке дојдат до ТОП 8, ама најбитно е да ги дигаат вакви победи психолошки, тимската хемија е одлична, се врати Смајлагиќ многу одлично. Следува турнеја во Шпанија и песимист сум дека може да дојдат до победа, сепак ке добијат одлично искуство.
odlicni partii doma, za zal poslabi partii vo gosti, i nesrekjen poraz od baskonia (od potencijalen direkten rival za 8mo)
realno partizan e megju 8-12 pozicija, so e super zemajki obzir deka nemaat igrano evroliga so godini, i povekjeto igraci se novi.
ako se poklopat kockite, i so malku srekja moze da zavrsat na 8mo.
ako ne, realno e da igraat i naredna godina (edno podobar tim i start imaat od zvezda za preku aba, drugo tesko rusite
da se vratat vo skoro vreme, kje ima mesta za wildcard).
odlicen progres so Obradovic, se nadevam da prodolzi kako dolgogodisen proekt so garantirano ucestvo vo Evroliga.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Realno Partizan e megju 14-18 pozicija
Дај бе ќути идиот, глуп си како курац.
Автоматски споено мислење:

odlicni partii doma, za zal poslabi partii vo gosti, i nesrekjen poraz od baskonia (od potencijalen direkten rival za 8mo)
realno partizan e megju 8-12 pozicija, so e super zemajki obzir deka nemaat igrano evroliga so godini, i povekjeto igraci se novi.
ako se poklopat kockite, i so malku srekja moze da zavrsat na 8mo.
ako ne, realno e da igraat i naredna godina (edno podobar tim i start imaat od zvezda za preku aba, drugo tesko rusite
da se vratat vo skoro vreme, kje ima mesta za wildcard).
odlicen progres so Obradovic, se nadevam da prodolzi kako dolgogodisen proekt so garantirano ucestvo vo Evroliga.
Да, да го надоградија ростерот, Нанели и Данте се полн погодок. Мадар напредува многу, жал ми е за Копривица се повреди. Чекам да се врати Алекса, а многу надеж полагам во Смајлагиќ, ке видиме како ке се покаже подоцна.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Vo pravo si, mnogu nadez ima vo Smailagic ama ne za basket tuku za na niva da sobira jabolka...
Гледам дека те бутнал кога си се залетал како будалу да го играш у минус, а и не очекувам од тебе нешто интелигентно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom