Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.864
Поени од реакции
16.187
Чеферин за Перез:
"Perez doesn't like me because I won't do exactly what he says. He is afterall a president of Super League. A president of nothing." :pos: :pos:
Чеферин може да сонува да биде на ниво на Чика Перез.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.176
Поени од реакции
6.653
Чеферин може да сонува да биде на ниво на Чика Перез.
Демек малце е да стигниш претседател на ултра моќна организација како УЕФА?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.682
Поени од реакции
37.663
1. Ќе излезат сите екипи, освен Реал.
2. Бидат казнети по 50тина милиони
3. Реал ќе биде прогласен победник службено и ќе ги добие парите од другиве како награда.
4. Лапај си Мбапе и Халанд во едно лето.

:toe:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.338
Поени од реакции
2.466
Конте за УЕФА и ЛШ,

"The players are squeezed like lemons with this packed fixture list and get very little for it. The organisations need to consider better remuneration. Clubs invest in coaches and players, so they deserve some of the revenue they help to generate.
"If you get 10 from rights and keep seven of it for yourself, giving out just three to everybody else, that's not really fair. I think the split needs to be reconsidered."

Незнам каква е распределбата од ЕУФА на парите заработени од ЛШ, ама ако е ваква ко што вика Конте го имале потполно правото да се побунат тимоиве.
Само можда грешката беше што не го договориле ова со сите клубови од поголемиве лиги, со се националните лиги. Па постепено да ги вклучуваат и останатие лиги, федерации и сл.
Што имаше некој кажа, да го отстранат middle man меѓу договорите,спонзорите/парите и клубовите.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.095
Поени од реакции
2.810
*така вака сите се офајдија само ние гледачите останавме со прст у уста..
Миа Калифа ака Насер Ал-Келаифи - претседател на Европската асоцијација на клубови (ЕЦА)-заштитник на фузбало...:pos:
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.864
Поени од реакции
16.187
*така вака сите се офајдија само ние гледачите останавме со прст у уста..
Миа Калифа ака Насер Ал-Келаифи - претседател на Европската асоцијација на клубови (ЕЦА)-заштитник на фузбало...:pos:
Се има кеш
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.095
Поени од реакции
2.810
Грешка си пријателе...
Види што вика Џесика пардон Чеферин....
„На фудбалот му требаат вистински луѓе на лидерските позиции, а Насер е личност која во минатото докажа дека е во состојба да ги штити не само своите, туку и интересите на другите клубови, што е предуслов за позицијата претседател на Здружението на Европски клубови“, рече првиот човек на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), Александар Чеферин.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965
BREAKING: Wembley stadium to host more Euro 2021 matches as UEFA seeks to reward the FA for its role in the collapse of the Super League.

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom