Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Во цел овој муабет најмногу ми пречи што фудбалот што го играат другите клубови под овие величенствени 12 е ставен на ранг на ултрааматеризам. Полека малце. Ај што е неточно, клубови како Хамбург на пример мобилизираат и во втора лига во просек близу 50.000 повеќе него поединечни екипи од оваа самопрогласена елита.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Ау Атлетико биле во супер лигата...затоа било осудено на пропаст уште пред да започне. Атлетико и Супер.
Автоматски споено мислење:

Ау Атлетико биле во супер лигата...затоа било осудено на пропаст уште пред да започне. Атлетико и Супер.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Со Енглези немат играње ама баш на никое поле овие си го штитат своето по секоја цена ако сакаат а ако одлучат во иднина дека ќе има Супер лига во согласност со Влада/ навивачи ќе си имат и то немојт ни ФИФА ни УЕФА да го спречит само не верувам зашто моментално имаат многу јака лига + национален спорт и Лигата им е 1 место нив а и овој формат на СЛ беше бесмислен тотално и смешен само будала ќе го поддржеше и мислеше дека ќе опстојт ова беше осудено на пропаст од старт зашто моментот не беше баш за ваква глупост.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Има ли некоја посебна причина зошто Перез дава интервјуа после полноќ, јас па мислев старите луѓе рано си легнуваат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Има ли некоја посебна причина зошто Перез дава интервјуа после полноќ, јас па мислев старите луѓе рано си легнуваат.
Можно е да има некој закон со кој се забранува коцкарски реклами преку ден па мора да имаат после 12 емисија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Имало некој предавник кај Англичаните, потпишал па се предомислувал, јас типувам на Тотенхем, што да очекуваш од клуб што си го замени Вајт Харт Лејн со Њу НФЛ Стадиум ин Јуроп.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Имало некој предавник кај Англичаните, потпишал па се предомислувал, јас типувам на Тотенхем, што да очекуваш од клуб што си го замени Вајт Харт Лејн со Њу НФЛ Стадиум ин Јуроп.
Не бе, Тотенхем. Лош типстер си. Вакви педерски работи се знае од кој можеш да очекуваш. Јас знам кој се, ама нема да кажам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.660
Поени од реакции
13.159
Perez: “I have not understood the new UEFA competitions’ format.”

Еве има заедничко нешто и со тие што беа на противничката стра. И тие не го разбираат новиот формат. Замислувам какви фаци правел Насер кога Чеферин му објаснувал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom