Судир меѓу полицијата и пазарџиите во Шутка

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Луѓе ако сакаме да ја оправиме државава мора од некаде да се почне и со вакви работи.Сеа што се Роми, не е оправдување.И гледам некој постови да иделе во Тетово на овој на оној пазар.Убеден сум дека да добијат наредба и таму би отишле и ЕБР и АЛФИ и сите,само што работата не зависи од нив.И тие специјалци да не интервениале ке останеле без работа,и што добива тој нели неговата фамилија живее од негова плата.:salut:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Не се нервирај ќе ти никне бубуљиц :)

И ти што правиш во врска со тоа што те ебеле од сите страни, маваш камења по полиција и ти се решава проблемот?
Чекај малку дете нели ти на една тема рече дека моменталнава ситуација ти одговара и дека убаво се снаогаш во неа ? Дали ти ги плакаш сите давачки кон државата ? дали се е чисто од твоја страна и од страна на твојте нај блиски ?
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
АЛОООООО?!!!!!!!

Ова да му го кажеш на Груевски и министерот под чиј ресор спаѓа запленувањето...

Специјалците постапуваат по наредба... не се банда без команда па удри кај сакаш///

цццц бог да чува и да брани...

Беа и во тетово ако е за тоа... во сред арачиново...

ако им се нареди,ке одат и на бит пазар...

ама за таква наредба се плашат политичарите... не ги вртете работите...
Мислев на политичарите,никаде не спомнав дека специјалците се криви,нормално е да постапуваат по наредби :toe:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Чекај малку дете нели ти на една тема рече дека моменталнава ситуација ти одговара и дека убаво се снаогаш во неа ? Дали ти ги плакаш сите давачки кон државата ? дали се е чисто од твоја страна и од страна на твојте нај блиски ?
Ти да не си опседнат со мене па да памтиш шо се сум рекол.

Ако те интересира нешто во врска со мојот живот пиши ПП, а не туку да маваш офтопици
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Најжално е кога некого сожалуваш, тогаш не му помагаш, туку лицемерно го понижуваш и го правиш граѓанин од вто ред. Така сите вие што дискутирате и ги жалите ромите, очигледно најмалку ви е до нив. Секое ваше сожалување никогаш нема да ги вклопи во општеството како рамноправни граѓани, а тие пак никогаш не ќе имаат потреба да посакаат да направат нешто повеќе за своја социјализација во општеството. Очигледно и ним им одговара ваквиот сатус, бидејќи на тој начин ги амнестира од сите обврски кои произлегуваат со статусот граѓанин на Републка Македонија. Акцијата е оправдана, а за тоа дали полицијата требала да оди во Бит Пазар или некаде на друго место, тоа е сосема друго прашање. Се додека гледате на сивата економија низ призмата на Роми, Албанци Македонци и др., се дотогаш Фуере ќе наоѓа причина да се слика и да констатира нарушување на нечии права и слободи, а не борба против сивата економија.
 
С

Спенсер

Гостин
Мислев на политичарите,никаде не спомнав дека специјалците се криви,нормално е да постапуваат по наредби :toe:
те цитирав за да видат другиве...

да сватат што е работава...

Амди и Грујо се во коалиција така??? Па како тогаш смее ова да се деси??? јбг,тоа е тоа...
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Tokmu taka Pazarnata inspekcija so koordinativno telo za zastita na intelektualna sopstvenost i UJP bea vo Tetovo. Sega prasanjeto koe se nametnuva a koj dava mnogu odgovori na vasite eventualno postaveni prasanja e so kolkav broj na pripadnici na obicna policija za asistencija pri akcijata(vo koj etnicki soodnos bea istite) i imase li voopsto pripadnici na EBR?! A plus, znaeme kako zakonot na pendrekot zboruva vo Sutka, a kako na Bit Pazar ili ne daj Boze vo Aracinovo. I zapomnete...vrednosta na celokupnata zapleneta roba bila 20 iljadi evra. I... uste ova 17 povredeni pripadnici na EBR, 4 osteteni policiski vozila? I seto toa od tolpa od 30-tina Romi so kamenja? Give me a break!
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Срамота е за припадник на ЕБР да земе камен и да враќа, плус мислам дека тој им е командир (не ме фаќајте за збор за последново). Во случајов желкиве беа банда без команда (според видените снимки)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Акцијата е потполно легитимна, само иритира тоа што е наведено во цитатов:
ПИЧКИ.... Удри на најслабите :bravo:

Нека одат на Бит Пазар да запленат една штека цигари.
Во вакви моменти заличуваме на Бугарите. Кога они немаат на кого да истурат фрустрации почнуваат да си измислуваат "опасни непријатели", "паразити на државата" и нормално секогаш Ромите се првите обвинети, па имаш масовно зачленување на фејсбук групи каде се собираат по 100 души за да тепале 50 Роми или да ги прателе на северниот пол да ги јадат мечките:nesvest:.
Демек борба - сива економија, авторски права.. Како да не. Мижи Асан да ти баам. Се тоа може многу лесно да се среди со пресекување на главните извори на фалсификуваната стока... Ама не бате, не сакаат. А не сакаат заради тоа што и бутиците што продаваат "оригинални марки" и "Амди" се снабдуваат преку истите канали и со истата стока. Е, на ова му се вика ако не можеш на магарето удри на самарот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
neka prestanat da go krsat zakonot,da plakaat danok,i da gi trgnat decana so prosat na raskrsnici ako sakaat da bidat sfateni seriozno

А владата нека обезбеди вработување без партиски книшки и така ќе има некоја реалност на луѓе кои се задовлни што живеат во македонија а не само тие што се политички определени да бидат среќни и богати во оваа држава и за нив да не важи законот.


апсолутно со ова се прави народот да излезе еден ден на социјален бунт зашто со празен стомак не се размислува промислено.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Срамота е за припадник на ЕБР да земе камен и да враќа, плус мислам дека тој им е командир (не ме фаќајте за збор за последново). Во случајов желкиве беа банда без команда (според видените снимки)
А што треба да направи, да извади калашников и да ги испоубие сите? Што се глупирате вака не ми е јасно. Имале наредба да одат таму и да си ја извршат работата што им била дадена а не да пукаат по цивили. Ама овде по се изгледа немале дозвола ниту пендраци да употребат што е жално, 20 полицајци повредени а од ѓупците ниту еден. Море на тоа клето племе треба маме да му се е*е.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
А што треба да направи, да извади калашников и да ги испоубие сите? Што се глупирате вака не ми е јасно. Имале наредба да одат таму и да си ја извршат работата што им била дадена а не да пукаат по цивили. Ама овде по се изгледа немале дозвола ниту пендраци да употребат што е жално, 20 полицајци повредени а од ѓупците ниту еден. Море на тоа клето племе треба маме да му се е*е.
А пендрекот за што му служи? За задоволување? Штитот за што му служи? Да биле организирани ќе напраеле нешто глупаво е да кажеш дека немале дозвола да го употребуваат пендракот при такви ситуации. Да пуштиш цел кордон одеднаш магла ќе фатат циганиве
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ти да не си опседнат со мене па да памтиш шо се сум рекол.

Ако те интересира нешто во врска со мојот живот пиши ПП, а не туку да маваш офтопици
Не бе дете далеку од опседнатост, или нешто друго само од секохаш ми паѓале во очи лигави бескичмењаци ги намирисувам на километар,дур нив им е арно тогаш сее во ред кога нив нешто не им чини тогаш се нее во ред педерска работа шо да ти кажам. и не си давај толку на значење дека некој се опседнува со тебе за мене си и помалку од ништо а ти кажав зашто сум те запамтил, и не продавај муда за бубрези
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Ke go jadat Ciganive tek sega taman si se slikaa po televizija gotovo sega bel den nema da vidat!!!!!!A za ova sto lupate gluposti kako za makedoncite ima rabota da najdat pa i za tie so nemaat prodavaat na zelen pazar i fiskalni imaat duri!!!A ovie nisto cergarive!!!So zboriite neznam za dzabe tie se takvi kolku i da imaat gledaat samo od den za den dzabe im e na niv denes ke ima 1000 denari slucajno da ne sobere kukata da si ja popravi da ne gi prati decata u skolo....More sega na site eden kutek da nemozat da stanat i ne jadete gomna deka dosle so 200 specijalci za pridruzba...Otpocetok bile so obicna policija posle koga ciganive pocnale da se kurcat gi viknale ovie na pojacanje a so mislis nemase da gi zgrbacat od kutek da im dozvolea nego epten samo se branea da ne dojde do prosiruvanje na nemirite posle od edno takvo neso ke pocnat prava da baraat ucilista na ciganski i na kraj i drzava ke baraat!!
Toa taka ide ne se blamirajte tuka!!!!!Bravo za policijata!!!!!:salut::salut::salut:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Абе п*чки што сте запнале Бит Пазар па Бит Пазар во Бит Пазар пред неколку денови имаше запленето и цигари и текстил не зборувајте тука само напамет:uvo:
и 5 сукни и 1 чанта ги заборави :tv:... пиша некој поназад

туку акцијата е легална ... робата како и кај секој поедини дуќан шо ќе се заплени ако е истиот случај така и тука ....
ама бош работа е најотепаните да ги плеснат овака ... а има луѓе милиони затајуваат и крадат ....
камењата џабе ... си ја вршат работата друг им наредува ... недајбоже некој да загинел ... ќе отиде курбан некој ром ... туку и џандарот шо вратил камен не му е тоа работа .. може ќе отепа некој ... незаштитен ... ако само си ја вршел неговата работа не му е работа да враќа камен назад ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom