Струмица

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Негде читах талог од кафе фрлале у странство, ефективно било. Ако е така Струмица никојпат нема да се лизга веќе, само треба талого да го збире од струмичките кафиче. :pos:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
Негде читах талог од кафе фрлале у странство, ефективно било. Ако е така Струмица никојпат нема да се лизга веќе, само треба талого да го збире од струмичките кафиче. :pos:
Od tolku mnogu kafice i coffe to go ima da gi postelat ulicite 2 pati.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
јас незнам што и како само ти кажувам дека сол џабе се фрла кога е минус, може фрлале ризла или како и да се вика тој тип на песок


Sent from my iPhone using Tapatalk
Делува до -7 така да бадијала ако се тие темпертури, инаку во право си тоа што фрлаат е ризла за помалку пролизгување да има.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Neshto kao mi prenesee oti zheenta sho ga najdee bila siluvana, ograbena i zadushena od gornite.
A isto pred nekoj den probale da ograbat nekoo zhena na charshiita.
Ako se tocni maabette, kje treba da pochname da delame vaspitni na momcite od gornio kraj od grado i da gi vrname tama dek sho im e mestoto.
Iako sme 21 vek, so pochit kon poedinci ama najgolem procent od nih zasluzhuvat da go jadat.
Pa i se zhalaa zasho gi deskriminirat i ne gi pushtat da sedat po kafichi i restoranti.
Samo kjotek za taa bagra
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.527
Neshto kao mi prenesee oti zheenta sho ga najdee bila siluvana, ograbena i zadushena od gornite.
A isto pred nekoj den probale da ograbat nekoo zhena na charshiita.
Ako se tocni maabette, kje treba da pochname da delame vaspitni na momcite od gornio kraj od grado i da gi vrname tama dek sho im e mestoto.
Iako sme 21 vek, so pochit kon poedinci ama najgolem procent od nih zasluzhuvat da go jadat.
Pa i se zhalaa zasho gi deskriminirat i ne gi pushtat da sedat po kafichi i restoranti.
Samo kjotek za taa bagra
За која жена се работи, не сум слушнал за случајов.
Инаку касно да не е малку за воспитни?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ербето и Васко, тешки бараби. А Боки13 и го сожалуваше, имаше донации од него.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Ербето пред 10тина дена јаде ќотек на центаро од Никоб, џабе е. Треба целосна ликвидација на тва паразитско ткиво.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Тва Васко е веќе накај 18 години, мисљам оти не е он.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
... не верувам христијани дека тоа го направиле, све мислам ромчиња, ме нервира што не кажуваат националност,
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.527
... не верувам христијани дека тоа го направиле, све мислам ромчиња, ме нервира што не кажуваат националност,
Епа смеат ли да кажат, како после, ќе изгубат гласови.

Они се бунтуваат за тоа што не ги пуштаат во кафич, прават протести за таму некој шо напишал на фејзбук за муслиманите, нас не колат и нема реакција. Не знам што амеби треба да сме, па денеска требаше да гори Струмица но наместо тоа се коментира на фејзбук турбо.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
Епа смеат ли да кажат, како после, ќе изгубат гласови.
Они се бунтуваат за тоа што не ги пуштаат во кафич, прават протести за таму некој шо напишал на фејзбук за муслиманите, нас не колат и нема реакција. Не знам што амеби треба да сме, па денеска требаше да гори Струмица но наместо тоа се коментира на фејзбук турбо.
...двоен аршин кога им се може да не кажам од кого,
кога излегуваат од државата ако ги запре некој во странство и ги прашуваат што се?
- ,,Македонци од Македонија,, ќе речат како од пушка, ама кога ќе влезат во државава веднаш се менуваат како камелеон и стануваат „албанци“ или „роми“
....е тоа, само кај нас се удираат во гради дека се „албанци“, затоа светот во овие простори само босанците ги „признаваат“ за вистински муслимани, овие се феик муслимани, и јас сум да им седи во лична карта и во пасош националноста нека се знае што се ,,а не ваму ми се прави турчин, зборува трурски, децата турски имиња, учат на турски јазик, а националност се пишува „албанец“ ... „ром“ или ромски зборува или турски ретко роми да зборуваат по дома на албански јазик, а ваму ќе се пишат „албанци“, а бе циркуси :pos:
...туку што се смеам, кога има Македонци кои се пишуваат„ албанци“ за да се вработат, секаде има „ скапано семе“!
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Се чудам и се прашувам, кој ќе го реновира,, Цар Самуил'' во Банско?
Многу убаво место за релакс одмор...
Но кој ли е инвеститорот?

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom