Струмица

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Па и полицијата не знам шо обезбедува, Ленинова е блокирана од Глобал до раскрсницата кај Елизабет, денеска ќе биде весело у сообраќајо...
Гнила држава...
Abe institucite ni gi vodat totalno moroni, blokiral od komercijalna banka do raskrsnica elizabet i sega deneska pondelnicki na dozdlivo vreme ke bide haos, se znae sto treba da se blokira ulkcata od semaforo do barakata i taa desno ulica nakaj tiveriopol i pozadi kulata a ne glavnite ama jbg. A ulicata kaj stopanska banka da ja napravat dvonasocna bez da se parkirat koli.
Автоматски споено мислење:

Кога сме кај лижачите, самата партија вели не мешајте политика... а они види ги. СДСМ и Никоб (Нормално, НИКОБ е СДСМ... сите тендери одат кај нив) се договориле РАБОТНИЦИТЕ ОД НИКОБ ДА ИМ ЧИСТАТ за без дневница, нормално. Солидарност.



Џабе фирмата со тепачи, ко трпат све и свашта. Ќе р'мбат денеска од 07:00 до 19:00 часот.
20210104_093046.jpg
Eve i go ovoj sto e glaven na mladinci vo sdsm strumica, da se pokazalo solidarnost vo custenjeto, zaev so 10M sto gi ispera od global neka im plati za cistenje na divo izgradenio global koj toj go odobril bez nikakvi standardi i uslovi.

I vcera mi rekoa deka tie itnite izlezi sto se vo global site bile zaklyceni so sindziri zamisli da se slucilo nesto vo vreme koga imalo luge vo global, katastrofa od drzava sme.
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Хаха од стари и млаџи заев терат солидарност
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Не е наапан, само размислува, користе го мозоко, за разлика од тебе шо очигледно лижеш там на некој од партијата.
Како може бе таков „модерен“ пазар да нема хидранти шо не работат? Кој го е правил пожарнио план? Кој дрпна парите за нефункционални хидранти? Па такви работи треба на 6, на 12 месеци да се проверуват. На ви га европската Струмица сега.
Пу јаз'к!
Форумов одамна е на ниско ниво, размислувал ха.
Погледнете се, кажувате да не се меши политика а најмногу од вас иде тоа со скриншотови најмногу од овој Горилаз, дечково не го знам иаку сум од Струмица но некојпат мош ке се сретнаме, нека биде благодарен шо не се бута низ најлоните и цирадите кога беше стар пазаро се надевам убаво се сеќава, или он не одаше низ пазаро туку мама и тато се бутаа низ тие никакви услови, нее важно.
Ако сте за да не се меши политика шо кур со тие скриншотови од политичари сами им давате можност да се промовират и глупират и сега вие ''не требало политика да се меша'' а иде од тие што најмногу се мешат а веза немат.
Ако вие, ние, сите не ги величиме политичарите ке си потонат как Титаник, ама гледам што сте направиле од темата, модерно е сега скриншотови.
Ако чите Горилаз нек одговоре дали се сеќава кога го немаше глобал как одаше да си купа сендвич су ќебапе или црвен пипер мелен од пазаро и дали му беше супер.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Форумов одамна е на ниско ниво, размислувал ха.
Погледнете се, кажувате да не се меши политика а најмногу од вас иде тоа со скриншотови најмногу од овој Горилаз, дечково не го знам иаку сум од Струмица но некојпат мош ке се сретнаме, нека биде благодарен шо не се бута низ најлоните и цирадите кога беше стар пазаро се надевам убаво се сеќава, или он не одаше низ пазаро туку мама и тато се бутаа низ тие никакви услови, нее важно.
Ако сте за да не се меши политика шо кур со тие скриншотови од политичари сами им давате можност да се промовират и глупират и сега вие ''не требало политика да се меша'' а иде од тие што најмногу се мешат а веза немат.
Ако вие, ние, сите не ги величиме политичарите ке си потонат как Титаник, ама гледам што сте направиле од темата, модерно е сега скриншотови.
Ако чите Горилаз нек одговоре дали се сеќава кога го немаше глобал как одаше да си купа сендвич су ќебапе или црвен пипер мелен од пазаро и дали му беше супер.
Абе поарен е од старио пазар, ама "модерен трговски центар" мало морген.
Може да се каже оти Глобал е еден модерен пазар со бутици над него.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Форумов одамна е на ниско ниво, размислувал ха.
Погледнете се, кажувате да не се меши политика а најмногу од вас иде тоа со скриншотови најмногу од овој Горилаз, дечково не го знам иаку сум од Струмица но некојпат мош ке се сретнаме, нека биде благодарен шо не се бута низ најлоните и цирадите кога беше стар пазаро се надевам убаво се сеќава, или он не одаше низ пазаро туку мама и тато се бутаа низ тие никакви услови, нее важно.
Ако сте за да не се меши политика шо кур со тие скриншотови од политичари сами им давате можност да се промовират и глупират и сега вие ''не требало политика да се меша'' а иде од тие што најмногу се мешат а веза немат.
Ако вие, ние, сите не ги величиме политичарите ке си потонат как Титаник, ама гледам што сте направиле од темата, модерно е сега скриншотови.
Ако чите Горилаз нек одговоре дали се сеќава кога го немаше глобал как одаше да си купа сендвич су ќебапе или црвен пипер мелен од пазаро и дали му беше супер.
Добро бе шефе, каков е тај модерен "трговски" шо не исполнува никакви стандарди? Каква е таа Струмица европски град, мал Париз? Е баш заради политиката кај нас ништо не работе па чак и противпожарните хидранте у европската метропола Струмица.
Па такво нешто да се десе у Европа на кол ќе висат сите до еден.

Сигурно е било нешто у тај стил: "Бате абе хидрантите не сме ги проверили од лани.." - "Ај бе па ти, кој ќе се маа низ градо по тај мраз/таа жега! Пиши там у редоо!"
Уште ка наплаќаа за едно мочане 10 денара требаше да ми текне оти ништо не е у редо.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Добро бе шефе, каков е тај модерен "трговски" шо не исполнува никакви стандарди? Каква е таа Струмица европски град, мал Париз? Е баш заради политиката кај нас ништо не работе па чак и противпожарните хидранте у европската метропола Струмица.
Па такво нешто да се десе у Европа на кол ќе висат сите до еден.

Сигурно е било нешто у тај стил: "Бате абе хидрантите не сме ги проверили од лани.." - "Ај бе па ти, кој ќе се маа низ градо по тај мраз/таа жега! Пиши там у редоо!"
Уште ка наплаќаа за едно мочане 10 денара требаше да ми текне оти ништо не е у редо.
Јас не сум шеф да ми се обраќаш така плус никаде јас не сум спомнал “модерен” не ми лепи зборове шо не сам ги кажал, кажах само оти е ного подобро од шо беше пред тава.
Да не га тупаме ак не си од Струмица оти гледам само така лаеш, ако си онда може да праме маабет за твојо збор “европска”
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Јас не сум шеф да ми се обраќаш така плус никаде јас не сум спомнал “модерен” не ми лепи зборове шо не сам ги кажал, кажах само оти е ного подобро од шо беше пред тава.
Да не га тупаме ак не си од Струмица оти гледам само така лаеш, ако си онда може да праме маабет за твојо збор “европска”
Ne vi go znam dobro mabeti ama za toa evropska, Strumica mozebi bese evropska do pred 8 god sega od evropska ostanaa samo dupkite po ulicite, a pocna i gomnata za global da isplivat na videlina deka e izgraden po nikakvi standardi, koga ke si zamislas deka vo cel global imase samo 1 funkcionalno wc se ke ti stane jasno.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ne vi go znam dobro mabeti ama za toa evropska, Strumica mozebi bese evropska do pred 8 god sega od evropska ostanaa samo dupkite po ulicite, a pocna i gomnata za global da isplivat na videlina deka e izgraden po nikakvi standardi, koga ke si zamislas deka vo cel global imase samo 1 funkcionalno wc se ke ti stane jasno.
Абе се слагам дека порано се одржаваше повеќе и се праваше повеќе, далеко сме од Европа ама за такви само шо лаат и шо јадат г’мна хидрантиде биле дефек и оп скриншотови од као заев бил крив не го изградил со исправни хидранти, тава се вика чеш си лопано колку да се каже нешто.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Да викаш оти Струмица е европски град треба или да си јако комуњарче или да не си мрднал подалеко од Раборци.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Форумов одамна е на ниско ниво, размислувал ха.
Погледнете се, кажувате да не се меши политика а најмногу од вас иде тоа со скриншотови најмногу од овој Горилаз, дечково не го знам иаку сум од Струмица но некојпат мош ке се сретнаме, нека биде благодарен шо не се бута низ најлоните и цирадите кога беше стар пазаро се надевам убаво се сеќава, или он не одаше низ пазаро туку мама и тато се бутаа низ тие никакви услови, нее важно.
Ако сте за да не се меши политика шо кур со тие скриншотови од политичари сами им давате можност да се промовират и глупират и сега вие ''не требало политика да се меша'' а иде од тие што најмногу се мешат а веза немат.
Ако вие, ние, сите не ги величиме политичарите ке си потонат как Титаник, ама гледам што сте направиле од темата, модерно е сега скриншотови.
Ако чите Горилаз нек одговоре дали се сеќава кога го немаше глобал как одаше да си купа сендвич су ќебапе или црвен пипер мелен од пазаро и дали му беше супер.
Ако беше само овој форум на ниско ниво, ќе беше одлично. Отвори малце и странски... ама ваљда не седите по форуми. Социјалните мрежи се поинтересни, за вас.

Јас немам ништо против ЗАТВОРЕН ПАЗАР, ама ако е затворен пазар... нека биде ПАЗАР. А не градски трговски центар, дај сега да бидеме реални... кај се видело трговски центар со продавници кој се влегува од надвор? Која е поентата на трговски центар, знаеш? Да го внесеш внатре човекот, да влезе...

За внатре одма кога влегуваш... не ни вреди да се коментира. 90% од луѓето ќе ти го кажат истото.

Спомна политика, точно да сум замешал. Ама знаеш кој е проблемот тука? Они уште од старт си ја замешаа и тие... како бе може ПРЕМИЕР да посети ПРИВАТЕН БИЗНИС и прв да коментира да случајот? Тука од авион се гледа дека нешто смрди, а знаеме зошто... да не се правиме луди, сите знаеме чив е пазарот Глобал.

Другар, да бидеме реални... јас не припаѓам на НИЕДНА политичка партија. Објект кој е изграден 2008 година (ДИВОГРАДБА), а да фалат толку многу пропусти... се е јасно како бел ден зошто е тоа така.

Абе се слагам дека порано се одржаваше повеќе и се праваше повеќе, далеко сме од Европа ама за такви само шо лаат и шо јадат г’мна хидрантиде биле дефек и оп скриншотови од као заев бил крив не го изградил со исправни хидранти, тава се вика чеш си лопано колку да се каже нешто.
Озбилен си за ова??? -_- Абе самите пожарникари пишаа ОФИЦИЈАЛЕН ФЕЈСБУК СТАТУС за самата ситуација, дека хидрантите се неупотребливи.

Еве ти цитат:
Екипа од пожарникари влегува во ГТЦ Глобал од кај гаражите барајки ги хидрантите и се утврдува дека тие се неупотребливи, поради што сите ПП возила мораат да ротираат кон базата за полнење вода и се губи драгоцено време и енергија.

Еве ти и screenshot:


Еве ти и линк до статусот:

Да не кажеш дека лажеме.
 
Последно уредено:

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ако беше само овој форум на ниско ниво, ќе беше одлично. Отвори малце и странски... ама ваљда не седите по форуми. Социјалните мрежи се поинтересни, за вас.

Јас немам ништо против ЗАТВОРЕН ПАЗАР, ама ако е затворен пазар... нека биде ПАЗАР. А не градски трговски центар, дај сега да бидеме реални... кај се видело трговски центар со продавници кој се влегува од надвор? Која е поентата на трговски центар, знаеш? Да го внесеш внатре човекот, да влезе...

За внатре одма кога влегуваш... не ни вреди да се коментира. 90% од луѓето ќе ти го кажат истото.

Спомна политика, точно да сум замешал. Ама знаеш кој е проблемот тука? Они уште од старт си ја замешаа и тие... како бе може ПРЕМИЕР да посети ПРИВАТЕН БИЗНИС и прв да коментира да случајот? Тука од авион се гледа дека нешто смрди, а знаеме зошто... да не се правиме луди, сите знаеме чив е пазарот Глобал.

Другар, да бидеме реални... јас не припаѓам на НИЕДНА политичка партија. Објект кој е изграден 2008 година (ДИВОГРАДБА), а да фалат толку многу пропусти... се е јасно како бел ден зошто е тоа така.


Озбилен си за ова??? -_- Абе самите пожарникари пишаа ОФИЦИЈАЛЕН ФЕЈСБУК СТАТУС за самата ситуација, дека хидрантите се неупотребливи.

Еве ти цитат:
Екипа од пожарникари влегува во ГТЦ Глобал од кај гаражите барајки ги хидрантите и се утврдува дека тие се неупотребливи, поради што сите ПП возила мораат да ротираат кон базата за полнење вода и се губи драгоцено време и енергија.

Еве ти и screenshot:


Еве ти и линк до статусот:

Да не кажеш дека лажеме.
Не ги врти работите, нигде не сум кажал дека не е точно тава за хидрантите, јас ви се убацих оти мешате политика у сето тава и си правате забава, а опасноста не га гледате, добро е шо го и изгаснаа пожаро.
Сега терајте си по ваше.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Јас не сум шеф да ми се обраќаш така плус никаде јас не сум спомнал “модерен” не ми лепи зборове шо не сам ги кажал, кажах само оти е ного подобро од шо беше пред тава.
Да не га тупаме ак не си од Струмица оти гледам само така лаеш, ако си онда може да праме маабет за твојо збор “европска”
Секој шо се поставува како "шеф" и шо вика "гледам само така лаеш" за мене е "шеф".
Не ти лепам зборове, туку кажувам шо дрнкат со години градските "татковци" и нивните потрчковци.
А за мојо збор "европска" не знам шо те маче, ама Струмица не личе на европски град, уствари може, ак ни се репери селата низ Бугарија и Романија.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Абе се слагам дека порано се одржаваше повеќе и се праваше повеќе, далеко сме од Европа ама за такви само шо лаат и шо јадат г’мна хидрантиде биле дефек и оп скриншотови од као заев бил крив не го изградил со исправни хидранти, тава се вика чеш си лопано колку да се каже нешто.
Dobro ne e samo zaev kriv tuka ima uste 6 drugi zaedno so nego, no on e toj glavnio koj dozvoli eden global da se izgradi bez nikakvi standardi, i normalno deka ke se smese politika zosto 70% od zarwbotkata od prodazbata na dukanite vo global padna vo negov dzeb i na bratucedmu koj go gradese. Nzn zosto se navreduvas od toa deka site go napagat nego koga toa e samata vistina potvrdena so dokazi.
Автоматски споено мислење:

Да викаш оти Струмица е европски град треба или да си јако комуњарче или да не си мрднал подалеко од Раборци.
Pato raborci - ric sega ima pomalko dupki odkolku starata carsija vo strumica.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Уште првиот ден кажав дека ќе го спонзорират реновирањето, незнам шо не ви беше јасно тука. :D

Иначе мабето за европска Струмица престана да биде смешен уште пред ного години, сега е само жален. Ништо европско нема во Струмица, освен тие неколку иљади шо сме со бугарски пасоше. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom