Стрипови

К

*Каталонец*

Гостин
Ух..стари добри времиња :)

Имам читано да, кога бев на одмор во Црна Гора со моите родители многу одамна.

Е сеа не знам точно како се викаше стрипот, сум заборавил но беше навистина многу интересен.. :)

Излегуваше секој 3 ден и со големо нетрпение го чекав да излезе, а верувајте вредеше да се чека :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Две изданија месечно Загор.Стари броеви(од бр.86) и нови(од оригиналот 500 па нагоре).
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
понекогаш,добивам некој дилан дог да прочитам и сум крајно благодарен за гестот!
 
M

marsovka

Гостин
јас го има читано последен watchmen стрип новела треба да се чита се поставуваат многу прашања и е интересна има неколку паралени дејствија
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
За сите што сакаат Загор ( и уште некои јунаци ) www.stripovionline.com
Со оглед на тоа што мојата генерација е тотално аутсајдерска за стрипови, ни јас не сум исклучок. И навистина сум среќна за овој линк, каде ќе можам да се набилдам со знаење и каде ќе ја осетам уметноста на цртањето стрипови.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Најомилен стрип ми бил и ми е Алан Форд , хумор за социјалните неприлики во животот.Италијанските стрипови , поточно Бонели стриповите се најпознати на овие простори.А ако некој сака да почне да чита стрипови , нека ги прочита Watchmen,V for Vendetta,Punisher Max.Kој сака линкови од Рапидшер нека пише пп.
 
M

marsovka

Гостин

Transmetropolitan суров,со црн хумор ,без никакво штедење ви ја прикажува реалноста во која живееме,суровоста на животот и лицемерието строго ви препорачувам да ги прочитате 60 и нешто поглавја ,никогаш нема да зажалите ако го прочитате.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Закон е да се чита стрипови. Си ги купувам и ги читам Загор, Мартин Мистерија, Алан Форд и Дилан Дог ...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Здраво. :)
Јас пристапувам со една молба , ми треба еден стрип кој што е многу редок за жал , а е претерано добар.
Johnny the Homocidal Maniac
.
Стрипов го барам веќе 3-4 месеци и нигде го нема. Нити пак на нет најдов скенови од стрипот :(.
Ако може некој да ме упати негде во Македонијава каде може да се најде стрипов или пак да ми даде линк за симнување на скенови од стрипот :smir: .

Благодарам однапред.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Јас имам неколку стрипови во PC од Волверин. Омилен лик од сите ми е Волверин. сега грдо е шо е во интернет форма и на англиски. Незнам дали во Македонија ги има испечатено стриповите за Волверин или X-Men . Доколку има кжете?
П.С. : За X-Men ако има на интернет стрипови ставете линк...

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.711
Поени од реакции
943
Одличен стрип...браво Шетачке ... уште да знам од кај го ископа и дали таму од кај шо го најде има уште слични на овој стрип.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
...еве еден добар сајт со смешни стрипови со животни

http://www.tundracomics.com/

На сајтот идете горе лево на ''This week's tundra'' и имате архива, за 2008, 2009, 2010...



 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Ако сакате да читате стрипови за мачорот Бромо од Владо Јаневски - Македонец кој живее во Австралија, кликнете овде: http://byvlado.blogspot.com/
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Одличен стрип...браво Шетачке ... уште да знам од кај го ископа и дали таму од кај шо го најде има уште слични на овој стрип.
На окно го има стрипов од Шел Силверстејн е, иначе скоро преведен, оригиналот е The Missing Piece Meets the Big O, побарај на нет на англиски сигурно ќе најдеш и повеќе негови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom