Стрипови

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.251
Поени од реакции
7.942
vidov na sprski izleguvaat redovno novi broevi, i pisuvase deka gi ima vo Skopje vo Bunker. ne gi nosat tie redovno?
Моја препорака ти е да си ги купуваш книгите Дилан Дог од весели четвртак, е сега нема да ги најдеш од број еден, меѓутоа не е страшно и да се почне од подоцните броеви, најди ги на фејсбук Бункер и прашај ги кои книги ги имаат. Во една книга има неколку броеви, така да нека не те чуди ако ти кажат некоја поголема цена, ако те интересира нешто повеќе околу стрипот, слободно обрати ми се во пп.
 
Член од
16 јуни 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
Моја препорака ти е да си ги купуваш книгите Дилан Дог од весели четвртак, е сега нема да ги најдеш од број еден, меѓутоа не е страшно и да се почне од подоцните броеви, најди ги на фејсбук Бункер и прашај ги кои книги ги имаат. Во една книга има неколку броеви, така да нека не те чуди ако ти кажат некоја поголема цена, ако те интересира нешто повеќе околу стрипот, слободно обрати ми се во пп.
vo knigite gi ima vsusnost redovnite broevi ili posebni se? malku sum zbunet okolu toa kako se objavuvaat broevite
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.251
Поени од реакции
7.942
vo knigite gi ima vsusnost redovnite broevi ili posebni se? malku sum zbunet okolu toa kako se objavuvaat broevite
Редовните броеви, во книгите почнуваат скроз од почеток, од првиот број во Италија. Збунувачки е, знам, но тоа е поради тоа што низ годините се менуваат издавачите, на пример во Југославија еден издавач ги издавал првите броеви, прекинал па Слободна Далмација продолжиле, кога прекинале и СД продолжил некој друг да ги издава и така натаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom