Стипендии

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Прашањето ми е ако конкурирам за повисоката и не ја добијам, дали они ме ставаат во избор за пониската.
За двете сигурно нема да аплицирам :)
Не префрлаат, затоа подобро конкурирај на повисоката ако си прилично сигурен дека ќе добиеш.
 
Член од
14 април 2011
Мислења
40
Поени од реакции
5
сакав да ве прашам дали знаете нешто за тие стипендиите за студирање во русија? кога излегоа лани, што е потребно да добиеш стипендија? исто така, сакав да ве прашам дали има некои стипендии за германија?? ве молам информирајте ме!:))))))))* фалаа
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Минатата година сите што поднесоа документи за двата типа на стипендија не добија. Значи со такви работи нема експериментирање.

Инаку во договорот стои дека стипендиите треба да се продолжат до крајот на ноември.
Нема везе тоа. Не добиле ради некоја друга причина. Јас сите што ги знам лани што поднесоа за два типа им беше одобрена стипендија... Ама тоа беше лани.
Сега би требало да го имаат регулирано тоа дали автоматски ќе ги префрлаат од една во друга или пак ќе мора документи и за двете да се поднесуваат.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
дали знае некој дали постојат стипендии за постдипломци(запишани во македонија) или се укинати од страна на министерството, ако има некој информација нека пиши, ме интересира
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Почнат ли е рокот за продолжување на стипендиите?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Шо сторија со кредитите бре...

КРАЈНООО ..абе..НАЈКРАЈНО време е да ги доисплатат.....стварно ова нема никаква смисла повеќе !
Ич не фер испаднаа !!!
Нема ништо сега за сега, и уште колку треба да ни доисплатат дали знаеш?
 
Член од
23 август 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Uste 7 rati treba da se doisplatat...Nz zosto tolku kasnat,moze i voopsto nema ni da gi pustat i dr rati,kako sto trgnalo :SS
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Почнат ли е рокот за продолжување на стипендиите?
На мојот договор пишува дека на почетокот на секоја студиска година, а најдоцна до 20ти ноември треба да се достават документи за продолжување. Претпоставувам е почнат :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
На мојот договор пишува дека на почетокот на секоја студиска година, а најдоцна до 20ти ноември треба да се достават документи за продолжување. Претпоставувам е почнат :)
Почнат е. Прашав во Министерство, ми рекоа до 30ти октомври дека може да се носат документи. Уверение за положени испити, потврда за редовен студент, индекс и кој тип на стипендија земаме.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Се мислам дали да поднесам документи за продолжување на стипендијата, за малку не го исполнувам условот 90 % положени предмети...Знае некој дали има шанси тоа да не го забележат? Колку што се сеќавам на уверението процент не пишува никаде, тие сами пресметуваат колку вкупно од сите предмети имаме положено...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кога отприлика излегува конкурсот за стипендии оваа година?Да си спремам документи со време :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom