Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Ovoj skorpion pederce u sekoja smisla na zborot. Ja nz, mene glupo mi e sto sum svedok na vakva tragedija, sund, kic, kriminal, lagi sto se slucuvaat u zemjava a ne pa da gi poddrzavam.:sick: Zalno kolku lesno gi prodavate dusite.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Отсекогаш сум кажувал дека сега само е подобро од она што беше пред 10 години.[DOUBLEPOST=1456232886][/DOUBLEPOST]

.
Ти да знаеше што ломотиш одамна ќе престанеше да постираш.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.892
Поени од реакции
18.606
Мислам дека не си глупав да веруваш во овие работи.
Скраја да е, ама си останува фактот дека терористи месец дена си шетаа по граница, шамараа граничари, запленија еден куп оружје од караула, си напраија база у Куманово и покрај тоа што имало пријави дека сомнителни фаци се шетаат низ градот. И МВР кога тргнало да ги апси пак "не знаеле" за кого станува збор, па така уште во почетокот на акцијата гинат тројца полицајци од снајпер без да знаат ни најмалку кој ги чека од спротивната страна.
Додуша и едните и другите поминаа исто, или ги ослободија од вина или поминаа со условни.[DOUBLEPOST=1456233090][/DOUBLEPOST]
Да де, само што Македонците не направија никаков прекршок или кривично дело па за да поминат исто. Напротив, беа тепани и каменувани од побројна група, кај која беа запленети и ножеви и пиштол, и пак никому ни влакно не фалеше.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
За убиството е крива самата личност (точка). Крива е затоа што е будала и без контрола го испердашила старецот до смрт. На второ место иди мотивот (ако е вистина) дека ради политика настанала цела сврка. То е крајно ретардирано мислам за такво нешто да се одземи живот, било да е тоа како што е сега, било да е тоа и од другата страна на паричката.

Народов е закрвавен, то е факт, лош факт. Некни кога поминував утрото покрај таксисти, толку беа скрвени во муабетот чиниш ќе се степаат секој момент. Едниов вели Грујо е крив шо не му ги кладе лисиците на Заев посовреме, овие двајца пак му велат-Ти будала си, да ти го клај тебе Заев в затвор, ито онака на грмлив тон.

Лошо..
Мислам дека ваква лудост до сега немало у историја на државата (од 45 наваму). Не знам за комунизамот, но сигурен сум дека ваква поделеност немало и тогаш т.е било подемократски отколку денес.
Ова е лудост, лудило ни се случува, некој што заспал во 2005, сега да се разбуди и да пушти телевизија ќе полуди на чисто.
Јас незнам, како успееја да ги убедат луѓето дека ова е нормално, па порано пред 100-тина години по села живееле, немале струја, па многу попаметни биле луѓето отколку денес.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ovoj skorpion pederce u sekoja smisla na zborot. .
Да не го сфати сериозно последното што го пишав?

Ќе се видиме пак на друга тема каде и мене и тебе ќе не бојат како соросоиди ако имаме критика кон власта. Тогаш нема да ти бидам толку одбивен ко сега. А сега ај врати си се на старецот и како ВМРО е крив што е мртов. Те молам. Доста за "десничарски педери". Во која и да е смисла на зборот.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Деновиве коментарите околу се што ќе се случи се:
а) Гвујо е крив за све
б) ВМРОвците криви се за све. Дебили, прости, глупи, смрдени, дегени, заостанати дрн дрн дрн...

Се чудам како може, луѓе што за себе тврдат дека имаат умни, современи и либерални сфаќања и се сметаат за прилично интелигентни да ги пишуваат погорниве коменари. Прво, логикава ви чкрипи. Дали сте сериозни дека Груевски е крив што некој болесник убил човек некаде за нешто? По истата аналогија ја сеа треба да одам и да кршам прозори по комшиите на пример и да речам дека тоа е поради тројката по математика на полугодие во четврто одделение што ми ја пиша учителката. Второ, да тврдиш дека сите членови од одредена партија се исти (читај придавки во коментарот под б)) треба да си надвор од умот. Ниту Груевски е виновен за ваков злочин и ваква глупост, ниту Груевски и компанија се вистинското на ВМРО. Не ја поистоветувајте партијата со куп криминалци кои не знаат главата кај им е. Најлошо е што таквите кои ги пишуваат коментариве што ги спомнав не прифаќаат дискусија, не нудат здрави аргументи и ги завршуваат разговорите со: ,,глуп си" и ,,оди утепај се" истовремено обвинувајќи ја другата страна дека не знае да води дискусија.
Прилично сум сигурен дека Груевски е крив, толку пари истури за пропаганда и за величање на неговиот лик и дело како по прописите на познатите светски диктатори, Чаушеску, Хитлер, Сталин итн.
До сега у историја на РМ, мислам дека ваква фигура и вакво величање на лик немаме, може Љубчо војвода или Бранко фраер, ама и двајцата имаат големи црни дамки што му ги прикриваат овие величења и тоа им се вадени афери на било која телевизија. За Груевски, ама апсолутно нема ништо, целосна контрола на позитивната слика на Груевски.
Сиромав народ со ваква пропаганда може се да направи (ако ти текнува на шаторите, Македонија се препороди овие 9 години, а ти што работиш ? Јас сум стечаец, а жена ми е на социјална помош), а за пропагандата нормално е крив Груевски.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Битушанецот е баниран од форум на 3 дена за почеток поради неконструктивна дискусија која што може а и се карактеризира како спамирање. Кога ќе се врати, ќе се потруди да реплицира во склад на постот што го цитира и да не меша баби и жаби смислени од 5 души во штаб.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
е ова тоа . што би рекле и штаб .....долга е раката на ДПМНЕ
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.372
Поени од реакции
16.916
Ова во племиња го нема моментално што го има во Македонија, да претепаш некој дека фалел друг чоек. Ако продолжиме со овај 'феномен' без нација ќе останиме сите очите ќе си ги извадиме, на добар пат сме да станеме реплика на војската на Самоил.

Проста раја ццц
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Прилично сум сигурен дека Груевски е крив, толку пари истури за пропаганда и за величање на неговиот лик и дело како по прописите на познатите светски диктатори, Чаушеску, Хитлер, Сталин итн.
До сега у историја на РМ, мислам дека ваква фигура и вакво величање на лик немаме, може Љубчо војвода или Бранко фраер, ама и двајцата имаат големи црни дамки што му ги прикриваат овие величења и тоа им се вадени афери на било која телевизија. За Груевски, ама апсолутно нема ништо, целосна контрола на позитивната слика на Груевски.
Сиромав народ со ваква пропаганда може се да направи (ако ти текнува на шаторите, Македонија се препороди овие 9 години, а ти што работиш ? Јас сум стечаец, а жена ми е на социјална помош), а за пропагандата нормално е крив Груевски.
Да, за пропагандата е. За величањето е. Точно. Ама човек кој е при здрав разум е во состојба да размисли што е црно што бело, што лошо, а што добро и нема да оди и да убие човек заради банална работа. Зошто мене не ми е испран мозокот и знам кој каков е и што крадел и што лажел и кој е добар и кој е лош? Не треба да си Ајнштајн за да видиш и сфатиш каква е ситуацијата па макар и гледал по цел ден вести на Сител. Секој здраворазумен човек, ќе подзапре и ќе се запраша. Затоа кога ќе спомнат медиуми како алатка за перење мозоци ми е многу смешно и апсурдно. Така што Груевски нема апсолутно никаква врска со убиствово. Има врска болниот ум на некој селанец.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да, за пропагандата е. За величањето е. Точно. Ама човек кој е при здрав разум е во состојба да размисли што е црно што бело, што лошо, а што добро и нема да оди и да убие човек заради банална работа. Зошто мене не ми е испран мозокот и знам кој каков е и што крадел и што лажел и кој е добар и кој е лош? Не треба да си Ајнштајн за да видиш и сфатиш каква е ситуацијата па макар и гледал по цел ден вести на Сител. Секој здраворазумен човек, ќе подзапре и ќе се запраша. Затоа кога ќе спомнат медиуми како алатка за перење мозоци ми е многу смешно и апсурдно. Така што Груевски нема апсолутно никаква врска со убиствово. Има врска болниот ум на некој селанец.
Ја потценуваш моќта на медиумите. Замисли да ти единствен извор на информации Сител, Канал 5 и сите останати, како што им е на многу луѓе особено во деловите на земјата кајшто не ни фаќаат ништо друго. Интернет да немаш, весник нема. Школо да немаш баш многу (исто карактеристично за македонија), и секако дека ќе ги мразиш соросоидите, комуњарите итн. тие таквите, па спремен си и до смрт да ги тепаш

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.117
аман со оваа тема...баба се чеша а село гори... па на ФБ нема за ова ништо напишано ни шлакнатиот тричко ни дузина слични, мене ми е сомнително што е работата ?? ... новинарска патка на некој од новопримените во МВР ??
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Да, за пропагандата е. За величањето е. Точно. Ама човек кој е при здрав разум е во состојба да размисли што е црно што бело, што лошо, а што добро и нема да оди и да убие човек заради банална работа. Зошто мене не ми е испран мозокот и знам кој каков е и што крадел и што лажел и кој е добар и кој е лош? Не треба да си Ајнштајн за да видиш и сфатиш каква е ситуацијата па макар и гледал по цел ден вести на Сител. Секој здраворазумен човек, ќе подзапре и ќе се запраша. Затоа кога ќе спомнат медиуми како алатка за перење мозоци ми е многу смешно и апсурдно. Така што Груевски нема апсолутно никаква врска со убиствово. Има врска болниот ум на некој селанец.
Секој здраворазумен човек што има барем 500Е плата, знае да расуди, секој човек што едвај се влечка со 200-300Е и притоа ВМРО е заслужно за нив т.е Груевски, ќе дигне рака на човек, при посилна провокација (при помала ќе се закани), а кога е пијан ќе се случи тоа што се случи.
Типичен пример ти се германските војници за време Втора светска војна, пред нив гинеле луѓе во логори како стока тие ништо не превземале, барем малку хуманост (ретки случаи што денес ги слават Евреите). Е таква пропаганда има кај нас и за тоа Груевски е најодговорен.
Да речеме. пред настанот да се случел 90-тите, за караница Бранко или Љубчо, признавам има болни умови, ама денес покрај ваква пропаганда и паметните ќе направат ваква глупост.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Телма дознава дека Уставниот суд за утре закажал седница на која ќе се расправа за барањето да се смени законот за помилување. Уставниот суд ќе одржи седница по доставено барање за измена на законот за помилување со кои ќе му се овозможи на претседателот на државата да помилува лица осудени за изборни нерегуларности. Законот предвидува претседателот да не може да амнестира лица кои се осудени за кривични дела против изборите.

Судијата известител, Никола Ивановски според извори на Телма добил барање да се стави на дневен ред на утрешната седница предлогот за измена на Законот кој во 2009-та го потпиша тогашниот претседател Бранко Црвенковски, а во кој се наведува дека претседателот нема повеќе да има надлежност да помилува лица кои ќе бидат осудени за изборни нерегуларности.
:pos:
Мореее @Inglourious Basterd стварно сте биле лојални, алал вера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom