Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
И препорача самоубиство? :D

Ц ц ц, чекај Лет 3 нека види кој сади идеи за самоубиства кај хомосексуалците. Да не се шета со статистиките наоколу за џабе :D.
Никогаш сериозно не би препорачал самоубиство . :)

А да се обидувам да те разубедувам , не е фер , си имаш свое размислување , ја што мислам дека е крајно без врска т.е ми се повраќа од пишаното , е мој став , не планирам да со сила менувам нечие мислење .
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Да , за чудење е аутиран геј да поддржува десна опција , знаевме дека десницата е полна со прикриени геј кои глумат хетеро , но ваков случај немало.
И јас сум изненаден како тебе .
Има разлика од го поддржува ВМРО-ДПМНЕ до се согласува со ставови на ВМРО-ДПМНЕ.

И јас не сум изненаден денес. Реков дека пред година дена би бил. Исто и пред година дена не би помислил ни на сон дека Ахмети може да биде гарант на стабилност, и поодговорен од лидер на македонска партија. Ама очигледно дека времињата ги менуваат и луѓето.[DOUBLEPOST=1456183733][/DOUBLEPOST]
Ако ова и делум се однесуваше за мене, да те поправам - никогаш не сум бил симпатизер на СДС. Колку и да сум ја критикувал Владата во меѓувреме.
ОК де. Идеолошки поблизок. Како сакаш наречи го. Сигурно во ситуација на нормална и нешизофрена десница и левица, не би избрал десницата да е власт во државава, нели?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
За убиството е крива самата личност (точка). Крива е затоа што е будала и без контрола го испердашила старецот до смрт. На второ место иди мотивот (ако е вистина) дека ради политика настанала цела сврка. То е крајно ретардирано мислам за такво нешто да се одземи живот, било да е тоа како што е сега, било да е тоа и од другата страна на паричката.

Народов е закрвавен, то е факт, лош факт. Некни кога поминував утрото покрај таксисти, толку беа скрвени во муабетот чиниш ќе се степаат секој момент. Едниов вели Грујо е крив шо не му ги кладе лисиците на Заев посовреме, овие двајца пак му велат-Ти будала си, да ти го клај тебе Заев в затвор, ито онака на грмлив тон.

Лошо..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Никогаш сериозно не би препорачал самоубиство . :)

А да се обидувам да те разубедувам , не е фер , си имаш свое размислување , ја што мислам дека е крајно без врска т.е ми се повраќа од пишаното , е мој став , не планирам да со сила менувам нечие мислење .
И мене ми се повраќа од ситуацијава, затоа што не верував дека ќе дојдеме до вакво бедно ниво. Прв пат, после не знам колку време, спремен бев да гласам на избори само да заврши фијасково, за на крај ни избориве да не се гарантирани дека ќе се случат.

Како и да е, во право си, различно гледишта на една иста ситуација - затоа и постои изборен процес, излези и гласај за политичко тело кое сметаш дека ги застапува твоите најдобри интереси.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
Ахмети бил гарант за стабилност .... ц ц ц . Разбирам и Латас така гледа , Ахмети е последната сламка на спасот Грујо , а кога ќе излезе што за возврат дал Грујо за поддршката на Ахмети , сите ќе се чудите , ама касно ќе биде .

Од политичар кој излегол од паравоена групација која рушеше државност не може да се очекува да се нарекува гарант на стабилност .

Тој си ја обезбедува својата слобода да не одговара за криминалот и корупцијата .
 
W

wicked_1

Гостин
Јас не сум осетил дискриминација на своја кожа до сега. Не дека нема можеби случаи, сум слушал приказни, ама бидејќи немам како да ги потврдам или негирам истите, се водам според свое искуство. А зборам како човек кој не води двоен живот, него сум горе доле openly gay. Повеќе дискриминација ми доаѓа од страна на СДС ориентирани или невладини организации кога ќе споделам критика која не е врзана за власта :D, него ли обратно. А еве истата е и тука присутна - "како можеш да бидеш против СДС, мора да си скренат итн."
what...

ова присутнава критика е единствено активна на сајбер просторот, незнам кај живееш ама критика надвор од тоа речиси и да нема.. во последниве две години апсурд е да ти кажам колкава бројка на народ е маргинализиран и отсечен заради тоа што ја нема членската, по списоци ги ловат за да обезбедат простор за своите.
Не ми се дебатира многу, ама мислам дека не си on point со ова никако..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ОК де. Идеолошки поблизок. Како сакаш наречи го. Сигурно во ситуација на нормална и нешизофрена десница и левица, не би избрал десницата да е власт во државава, нели?
Можеби. Треба да е апла јака левица :D.

Можда ме фатил Мирка синдром. И она е декларативно поблиска со левата идеологија него десна, али ја подржува власта во ... па не се, ама скоро се. Мислам дека помина доста време каде вадев изговори за сите опозициски партии на чело со СДС и зошто не се толку јаки конкуренти, за на крај да сфатам дека со тоа само безусловно го фалам нивниот неуспех, не само како бивша власт, него и како квалитетна опозиција.

Е сега, бидејќи немам подобра трета опција (за тоа е крив самиот народ), останува ВМРО. Преку кур ми е од хаосов веќе. А овие барем нудат стабилност.
 
G

Goldie

Гостин
Ахмети бил гарант за стабилност .... ц ц ц . Разбирам и Латас така гледа , Ахмети е последната сламка на спасот Грујо , а кога ќе излезе што за возврат дал Грујо за поддршката на Ахмети , сите ќе се чудите , ама касно ќе биде .

Од политичар кој излегол од паравоена групација која рушеше државност не може да се очекува да се нарекува гарант на стабилност .
Тој си ја обезбедува својата слобода да не одговара за криминалот и корупцијата .
Колку последна сламка за спас толку и ризичен играч е Ахмети според мене, ако притиснат од надвор ништо чудно Грујо да го пуштат низ вода..
Секако должници се а и за возврат ќе им ги опростат срањата што ги правеле како коалициони партнери на дпмне
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Ме отепа постот на @Шкорпион .

Јас свечено изјавувам (ако на некој му е гајле) дека повеќе нема да се вмешам во ниту една политичка тема, и нема повеќе да дадам НИТУ ЕДЕН коментар поврзан со политичката ситуација во Македонија.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.815
Поени од реакции
40.985
Можеби. Треба да е апла јака левица :D.

Можда ме фатил Мирка синдром. И она е декларативно поблиска со левата идеологија него десна, али ја подржува власта во ... па не се, ама скоро се. Мислам дека помина доста време каде вадев изговори за сите опозициски партии на чело со СДС и зошто не се толку јаки конкуренти, за на крај да сфатам дека со тоа само безусловно го фалам нивниот неуспех, не само како бивша власт, него и како квалитетна опозиција.

Е сега, бидејќи немам подобра трета опција (за тоа е крив самиот народ), останува ВМРО. Преку кур ми е од хаосов веќе. А овие барем нудат стабилност.
не е само мирка, многу се такви, се што беше нормално побегна од сдс
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Можеби. Треба да е апла јака левица :D.

Можда ме фатил Мирка синдром. И она е декларативно поблиска со левата идеологија него десна, али ја подржува власта во ... па не се, ама скоро се. Мислам дека помина доста време каде вадев изговори за сите опозициски партии на чело со СДС и зошто не се толку јаки конкуренти, за на крај да сфатам дека со тоа само безусловно го фалам нивниот неуспех, не само како бивша власт, него и како квалитетна опозиција.

Е сега, бидејќи немам подобра трета опција (за тоа е крив самиот народ), останува ВМРО. Преку кур ми е од хаосов веќе. А овие барем нудат стабилност.
Прашањето беше за во хипотетичка ситуација во која и СДСМ има свој Груевски и Протуѓер. Макар што, мислам дека еднаш имаше пишано дека потекнуваш од вмровско семејство. Во тој случај разбирам дека мора да е апла апла јака. :D

Мирка е веќе и официјално политичко аташе на Москва. На СДСМ им треба ресетирање на вредности. Самиов форум е доказ за тоа. Уфо, Мафо и Ригил се единствените што официјално ги поддржуваат. Толку се утепани, што луѓе што стварно се неутрални, треба да настапуваат со порадикални ставови од нив, за да донесат некаков баланс. Надвор од виртуелниот свет се уште бетер. Го примораа Џес Бејли да изиграва лидер на опозиција. Си ебало мајката...

За трета опција, премала држава сме.
Ме отепа постот на @Шкорпион .

Јас свечено изјавувам (ако на некој му е гајле) дека повеќе нема да се вмешам во ниту една политичка тема, и нема повеќе да дадам НИТУ ЕДЕН коментар поврзан со политичката ситуација во Македонија.
Полека, прво ручек должиш. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Не знам за што, ама борџам, не е проблем. :)
Кај ќе памтиш, го завлекоа од лани, бетер од шпанска серија ја направија. Се натегавме лани во март-април дали кога на снимките ќе им пројде шок ефектот и првичната воајерска забава, ќе бидат корисни или контрапродуктивни за тој што ги објавил.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Од политичар кој излегол од паравоена групација која рушеше државност не може да се очекува да се нарекува гарант на стабилност .
А Заев што руши? Песочни замоци?

what...

ова присутнава критика е единствено активна на сајбер просторот, незнам кај живееш ама критика надвор од тоа речиси и да нема.. во последниве две години апсурд е да ти кажам колкава бројка на народ е маргинализиран и отсечен заради тоа што ја нема членската, по списоци ги ловат за да обезбедат простор за своите.
Не ми се дебатира многу, ама мислам дека не си on point со ова никако..
Во златново Скопје, тука сум.

Еден си замина од дејт у сред разговор затоа што не сум бил про-СДС, двајца уште пред да дојде до дејт ги снема :D. Кога реков дека зборам од лично искуство за такви критики, не мислев само на форум. Цитат вербатим - "Подобро со прикриен сељак од Загорани него со геј ВМРОвец", иако, пак да повторам, не сум ни симпатизер ни член на ВМРО. Али џабе. Ако си против едно, си ЗА кај друго.

Не викам дека нема фаворитизам со партиски книшки и сл. - ама за воља на вистината, и едната и другата партија го правеа/прават тоа, и ако друго дојдат утре на власт - истото ќе биде. Не викам дека е фер, и дека е праведно - само викам дека не треба да очекуваш нешто поинаку од друга партија ако дојде на власт.

Ако збориме за маргинализирани групи, јас сум во двојна. Али како што реков, не се жалам. Можеби затоа што видов колку полошо може да ме снајде со политичкиов избор што ми е локален. Киселото грозје веќе не е кисело.

Ако сметаш (ти или било кој друг) дека ваквиот став не чини, не треба кривец кај Власта да се бара, него кај опозицијата. Да не се покажеа како катастрофален фактор во државава, можеби се уште ќе бев горе-доле неутрален и екстремно критичен (онаму каде треба) повеќе кон Власта него ли било која друга партија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Кај ќе памтиш, го завлекоа од лани, бетер од шпанска серија ја направија. Се натегавме лани во март-април дали кога на снимките ќе им пројде шок ефектот и првичната воајерска забава, ќе бидат корисни или контрапродуктивни за тој што ги објавил.
Да се сеќавам, само тоа тешко е и сега да се каже. :) Нема врска, борџам ручек. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom